Policejní kontroly a měření

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od řidičBOB »

mattone: antiradar ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3206
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od mattonecz »

jojo. hned sem si na to vzpomněl. buď jezdit jako člověk nebo AR :D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od řidičBOB »

Dopravní policisté na Svitavsku se o minulém víkendu zaměřili na dodržování rychlosti. Během kontrol zadrželi hned tři řidiče, kteří překročili rychlost, řídili pod vlivem alkoholu nebo přes zákaz. Jedním z nich byl muž, který jel dokonce přes 200 kilometrů za hodinu.

Prvního provinilce zadrželi policisté v sobotu krátce po poledni. "Řidič chevroletu jel se svým vozidlem po silnici mezi Litomyšlí a Poličkou. Radar 61letému muži naměřil rekordní rychlost mimo obec 207 kilometrů za hodinu. O výši pokuty se bude následně rozhodovat ve správním řízení," popsala policejní mluvčí Andrea Muzikantová.
Zdroj: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek ... _clipboard
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od řidičBOB »

No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Weeper
Mistr volantu
Příspěvky: 697
Registrován: pát 18 úno 16:42
Bydliště: Praha

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od Weeper »

mattonecz píše: úte 26 dub 08:20

jinak v Praze mám pocit, že to skoro nikde neměří, už to skoro všude ignoruju a nic nechodí. např. z baranďáku na barrandov, ve strahovskym tunelu, z lihovaru na smícháč, rozvadovská spojka
Mám stejnou zkušenost. Pokud vím, tak na Barrandově, ikdyž to Waze má jako ostré kamery, tak nechodí nic. Genevo mlčí, ale nemám ho aktualizované. Já si myslím, že to tam neměří a nic mi nechodí (ale jsem možná whitelisted kvůli x vyhraným případům s MHMP a dokonce úspěchem ve věci správní žaloby + šikovně zvolenému provozovateli. Ze známých, co mají své normální auta bez řešení všeho do správního/vhodného provozovatele nebo firemní, tak tam prý lítají a nic, tak nevím, já si spíš myslel, že to měří - jak semaforové kamery dolů, tak úsekovka nahoru, tak úsekovka dolů + indukční smyčky na začátku pod portálem. Ale ty indukčky mi nedávají smysl, prootože jsou jak na přechodu na světlech, tak pár desítek, stovek metrů za tím, takže nespíš měří jen jedno a viděl bych to spíš na semafor, ale podle známých opět ani jedno.

Naopak z Rozvadovské spojky má každej vítr, ale já tam lítám hlava nehlava a nikdy nic. Tam jde o to, že jim to buď neschválila PČR (což pochybuju) nebo kalibraci. Jen tak z hecu, abych dal návod ostatním, tak to beru odstavným na kalibračních čárách, ale to nejspíš vezme RZ také (ikdyž těžko říct, na 5. května kvůli tomu udělali zábrany).

Jinak Strahovskej tunel, stejně jako speciálně další tunely a hlavně komplex Blanka měří 100 %.

Kdo nemá šikulku nevymahatelnýho provozovatele, tak doporučuju v delších úsecích (hlavně spojené dva úseky na Jižní spojce směr čerňák 3625m) se nalepit na vyšší vozidlo (dodávka, bus, SUV). Sice bezpečnost hadr, hlavně v případě busu, kde jedou lidi, ale co už, mají, co chtěli.

Jinak Zálesí je na krumpatch do indukček. 8-x Sice už jsem tam viděl nějaké bídné pokusy na znehodnocení 30 a indukčky jsou v křižovatce, tudíž podle relativně nové vyhlášky již za hranicí křižovatky a tím pádem 30 je zrušená na 50. A pro jistotu sprej na tyče nebo rovnou ustříhnou kabely nějakýma dlouhýma štípačkama. :))
Audi S4, 3.0TFSI quattro 245kW (333k)

"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Rousseau)
- jsem slušný řidič s čistým bodovým kontem ;-)
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3206
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od mattonecz »

Teď sem jel od podbaby nahoru, v bus pruhu auto a za nim kodiaq policejní. Tak si řikám, že ho seberou pičuse. A hovno, kunda v kodiaqu mobil u huby a ani mě nenechala zazipovat.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 281
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od Duke_Luke »

to je problem liberalizmu - kazdy moze vraj skoro vsetko - policia nic neriesi PROaktivne, angazovane a vychovne. Ked este vidia, ze aj pred policajtami si to mozu dovolit, nevedia sa ludia zmestit do koze. Takto si tu potom uz kazdy zacina mysliet, ze je tu majster sveta .
Niekedy sa ludia vedeli spravat a kazdy vedel, kde je jeho miesto a kedy uz ma drzat hubu a krok a spravat sa v spolocnosti ako sa ma.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od řidičBOB »

Na Rozvadovské to není po chuti PČR, protože tam sporadicky a historicky měřívá laserem.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5408
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od Stepan »

Tak se vítám zpátky. Na AF.cz mi to vpravo neukazovalo v tom panelu nová témata, tak jsem myslel, že je fórum zrušený. Doufám, že jsem Vám chyběl :D
Úvod do kontextu:
Od loňského října se firemní auto často vyskytuje na Praze 1. Hned v listopadu přišlo v rychlým sledu několik flastrů za parkování, z října. Na všechny jsem po +-50 dnech odepsal, kdo to auto asi tak řídil.
A pak bylo ticho.
Až do dubna, kdy přišel jeden osamocenej novej flastr. Akorát jsem na něj včera odepisoval.

A teď ta teorie: Každej ten flastr je od jinýho úředníka. Stále platí, že úředník si u IČ / jmen, které dělají problémy, dělá čárky a radši se s nima už nebaví, protože to není efektivní ve smyslu vybraný flastry za čas?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2413
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od Brus »

budka pro radar na vsetínském obchvatu u toho přechodu, kde je 50, bývá někdy obsazená? Proč tam vlastně genevo hlásí stacionární radar, když u stejných budek ve VM nebo v Rožnově tohle nehlásí (protože tam hlásí detektor, pokud zrovna obsazeno je)
Pravda vyděsí
Odpovědět