Silnice Brno - Svitavy

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Silnice Brno - Svitavy

Příspěvek od aikoN »

Zdarec,
touhle dobou asi budu často jezdit tuhle cestu tam a zpátky a tak nějak se mi zdá, že to tam není zrovna super, tak bych se chtěl zeptat na vaše zkušenosti - v jakých dobách je nejméně ucpaná (budu jezdit pátek v poledne tam a v neděli večer, možná v pondělí ráno zpátky), jak rychle se tam průměrně jezdí, radary... Dík moc ;-)
Rychlost zabíjí!
balance
Autoškolák
Příspěvky: 81
Registrován: čtv 10 bře 22:28

Re: Silnice Brno - Svitavy

Příspěvek od balance »

Nejakou dobu jsem jezdil BM-Boskovice. Nejkritictejsim mistem (co se tyce kolon) je OK v Lipuvce, hlavne v patek odpo smerem na SY, v opacnem smeru pak v nedeli odpoledne a navecer.
Na radar narazis nejcasteji v Lazanech, v okoli Cerne hory pak casto operuje bila O1 s ramerem. Sem tam se hlida i vrtulnikem.
Jak to vypada na I/43 dal (cca od Letovic) smerem na SY moc netusim.
Přílohy
070520092941.jpg
Uživatelský avatar
PeTr7650
Pan Řidič
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 17 úno 22:27

Re: Silnice Brno - Svitavy

Příspěvek od PeTr7650 »

davej si bacha v brezove nad svitavou, jak je tam ten kopec na svitavy, meri tam mestska a velice rada se maskuje :-O
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Silnice Brno - Svitavy

Příspěvek od aikoN »

Ok a jak dlouho bych se odhadem mohl tak zhruba motat do těch Svitav? Ta štreka totiž je z Brna do Pardubic a rád bych to jezdil lehce nad dvě hodinky. Pokud by byla nějaká rychlejší alternativní trasa, rád ji uvítám, ale nerad bych to nějak hodně objížděl - přece jen jsem student a prachy netisknu :-)
Rychlost zabíjí!
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Silnice Brno - Svitavy

Příspěvek od Honza42 »

Brno-Velké Meziříčí-Netín-Ostrov n Osl.-Ždírec-CR-PCE. Stačí se časově vyhnout zácpě PCE-CR, pak snad dobrý.
Za mne cokoliv jiného, jen ne Brno -Svitavy.
Uživatelský avatar
PeTr7650
Pan Řidič
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 17 úno 22:27

Re: Silnice Brno - Svitavy

Příspěvek od PeTr7650 »

pokud brno pardubice, tak bych to prasknul po D1 do bitese, pak po statni na zdar a ze zdaru jiz popisovanou cestou. zajizdet si pres sy je zbytecnost. Cesta Brno - SY poklidnym tempem je tak na 50 - 60 minut
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Silnice Brno - Svitavy

Příspěvek od aikoN »

Nad tím jsem taky přemýšlel, ale trochu mě odrazuje, že bych se musel na D1 prohrkat celým Brnem - budu až na severu brna, kruháč od té krátké rychlostní silnice Brno - SY. Ale zkusím, ta silnice mě svou pověstí naplňuje zoufalstvím, kdežto cesta přes žďár nevypadá, že by byla přetížená.
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
PeTr7650
Pan Řidič
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 17 úno 22:27

Re: Silnice Brno - Svitavy

Příspěvek od PeTr7650 »

tak pak brno-tisnov-nove mesto nm - zdar-atd . . .
ja tama pred rokem jel za caddym a za necely dve hodky sem byl v pardubkach. A muzem dat kafe, az pojedes tikecem :)
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Silnice Brno - Svitavy

Příspěvek od aikoN »

Ok, zkusím tedy. Kafe beru ;-)
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
Libor
Autoškolák
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 18 srp 12:54
Bydliště: Svitavy/Brno

Re: Silnice Brno - Svitavy

Příspěvek od Libor »

Brno - Svitavy se dá dát za hodinku poklidným tempem. Akorát od Letovic do Sy je hodně vesnic a tím různých omezení na 50 a 70. V Březové mají radar na výjezdu směrem do Svitav, radar je maskovaný plachtou na předzahrádce u domku 50m od místa, kde se pruh rozdvojuje!!! a policajti pak vybírají na kopci. A jelikož do kopce a dvojitýho pruhu se každý rád rozjede, výsledek si dokážete představit. Jinak provoz bývá v podvečerních hodinách klidnější, ale stačí potkat pár kamionů nebo víc aut v koloně a se slabším autem se člověk táhne za nima až do Sy.
Citroen ZX 1.4i
Odpovědět