Silnice Brno - Svitavy

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Silnice Brno - Svitavy

Příspěvek od EL_XEL »

Já tu silnici moc rád nemám - nedá se tam moc předjíždět a tuhle skutečnost si majitelé některých vozů neuvědomují - buď tak, že když zdržují, tak to předjetí neumožní a nebo tak, že předjíždí s podmotorovaným autem v místech, kde bych si to nedovolil ani s Ferrari... Na druhou stranu, pokud nespěcháš a neštve tě zbytečně pomalá jízda, tak na pohodu to jde. Až na ty debily, co předjíždějí, kde na to nemají...

OT: Jednou, cestou do Brna, už za Černou horou, jak se jede takovým lesem a je tam odpočívadlo, se mi naskytla jednou hezká příležitost předjíždět a vzal sem naráz asi šest aut, než jsem se rozhodl zase se zařadit, protože dál už jsem neměl jistotu. Nicméně kombinace "plný plyn" a takto dlouhé předjíždění vyústila v asi 160 km/h (většinou předjíždím co nejrychleji ze zřejmých důvodů) a následné zařazení se mezi dvě auta, která jedou 80-90 km/h bylo - řekněmě - poněkud náročnější, než jsem čekal. Inu, člověk se pořád učí :-)
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Silnice Brno - Svitavy

Příspěvek od aikoN »

Libor: Dík, dobré vědět ;-)

EL_XEL:
No, já jsem právě v tomhle směru trochu nervák. Jakmile potkám dědulu, který si to šine 70> po rovné přehledné cestě, většinou za ním nervózně "přešlapuju" a hledám skulinku, kde ho předjet, což není zrovna lehké s 55kw tunovým autem :-).

Jo, jednou jsem se taky zařazoval z cca 160 mezi "osmdesátníky", když jsem spěchal z Rožnova do Valmezu (taky vyhlášená cesta svou ucpaností a brzdiči) a fakt to není úplně jednoduché, začít v pravou chvíli intenzivně brzdit a ve správnou dobu se zařadit a přešlápnout na plyn, abych ty za sebou neomezil nebo něco horšího. Ale podařilo se na jedničku :-)
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16371
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Silnice Brno - Svitavy

Příspěvek od pavproch »

jj, rožnov-valmez.... :x
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16371
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Silnice Brno - Svitavy

Příspěvek od pavproch »

ale zpět k věci: dokážu si představit mnohem zábavnější( ale taky delší a časově náročnější trasu): ze štatlu k prýglu, okolo něj na kuřim, pak na černou horu, rájec, boskovice, jaroměřice, hradec n.S, vendolí SY.... z velké části mňamka po (rozbitých) okreskách babsolutně bez provozu, mezi jaroměřicema a vendolím (speciálně v zimě) eRZeta "všechna 4 ve smyku" jak vyšitá...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Silnice Brno - Svitavy

Příspěvek od aikoN »

Jo, kdyby se někdy poštěstilo a zbyly prachy na extra pohonné hmoty, tak si to určitě rád někde střihnu. Od té doby, co mám navigaci, si to můžu dovolit bez rizika, že vyjedu o 30 kiláků jinde, než jsem chtěl :D
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
PeTr7650
Pan Řidič
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 17 úno 22:27

Re: Silnice Brno - Svitavy

Příspěvek od PeTr7650 »

tak kdyz uz hledame cesticky, tak rozhodne z kurimi na lipuvku, sebrov, serpentynkama do blanska nebo vrchem pres kopec, tam je nulovej provoz. Pak z blanska nahoru, jedovnice, sloup, rajec, zadem do boskovic . . tam se toho da vymyslet kotel :)
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Silnice Brno - Svitavy

Příspěvek od Bond007 »

aikoN píše:Nad tím jsem taky přemýšlel, ale trochu mě odrazuje, že bych se musel na D1 prohrkat celým Brnem - budu až na severu brna, kruháč od té krátké rychlostní silnice Brno - SY. Ale zkusím, ta silnice mě svou pověstí naplňuje zoufalstvím, kdežto cesta přes žďár nevypadá, že by byla přetížená.
ja jezdim pres novy mesto na morave-snezne-svratka-pardubice... casove to uspora neni, ale prakticky nulovej provoz, min km, min radaru a cast trasy krasna cesta
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Uživatelský avatar
Caddy
Letec
Příspěvky: 1333
Registrován: stř 16 úno 14:25
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Re: Silnice Brno - Svitavy

Příspěvek od Caddy »

jak uz jsme psal jinde, pres svitavy jen v nouzi, kdyz clove nema dalnicni znamku :) Jiank se tomu vyhnout, jak to jen jde...cesta pres Netin-Zdar je proti tomu relax
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Silnice Brno - Svitavy

Příspěvek od EL_XEL »

Bond007 píše:
aikoN píše:Nad tím jsem taky přemýšlel, ale trochu mě odrazuje, že bych se musel na D1 prohrkat celým Brnem - budu až na severu brna, kruháč od té krátké rychlostní silnice Brno - SY. Ale zkusím, ta silnice mě svou pověstí naplňuje zoufalstvím, kdežto cesta přes žďár nevypadá, že by byla přetížená.
ja jezdim pres novy mesto na morave-snezne-svratka-pardubice... casove to uspora neni, ale prakticky nulovej provoz, min km, min radaru a cast trasy krasna cesta
Tam jsou krásný silnice... Jenom ta jedna dědina (tuším ta Svratka, ale jistý si nejsem) má snad asi deset kilometrů... přitom tam bydlí pět a půl člověka.
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Silnice Brno - Svitavy

Příspěvek od Bond007 »

EL_XEL píše:
Bond007 píše:
aikoN píše:Nad tím jsem taky přemýšlel, ale trochu mě odrazuje, že bych se musel na D1 prohrkat celým Brnem - budu až na severu brna, kruháč od té krátké rychlostní silnice Brno - SY. Ale zkusím, ta silnice mě svou pověstí naplňuje zoufalstvím, kdežto cesta přes žďár nevypadá, že by byla přetížená.
ja jezdim pres novy mesto na morave-snezne-svratka-pardubice... casove to uspora neni, ale prakticky nulovej provoz, min km, min radaru a cast trasy krasna cesta
Tam jsou krásný silnice... Jenom ta jedna dědina (tuším ta Svratka, ale jistý si nejsem) má snad asi deset kilometrů... přitom tam bydlí pět a půl člověka.
proto tam neubiram :D
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Odpovědět