Hon na piráty

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Hon na piráty

Příspěvek od goes »

merlin píše:goes, co takto hodnotit policiu podla toho kolko nehod a ake zavazne sa stali na ich pridelenych usekoch? Podla mna je to celkom jednoduche, podobne by som riesil odmenovanie za zlocinost v urcitej stvrti.
no mas to hodne nedokonale, ale co uz. V prvni rade pokud se o neco nestaras sam, ale je to kolektivni, tak je to jako s hmotkou, nevyresis to individualne. Dalsim bodem je, ze nejsi ve sluzbe stale, dalsim bodem je, ze mnoho veci neovlivnis. Prostou statistikou ma krizovatka s provezem X mensi pravdepodobnost nehody, nez krizovatka s proveozem 2*X apod. toto je hodne nedomyslene.
Uživatelský avatar
merlin
Porsche Expert
Příspěvky: 1127
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Bratislava

Re: Hon na piráty

Příspěvek od merlin »

Tak ze budem riesit skutocne nebezpecne miesta a nie merat 10m od znacky obce... Budem napriklad sledovat stav znaciek a kvalitu ciest a okamzite informovat Miestny urad a ziadat napravu atd.

P.S. Podobne hodnotenie som nevymyslel ja ale funguje vo Velkej Britanii
Spaste svet od ľudí ktorý ho chcú spasiť
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Hon na piráty

Příspěvek od goes »

hm a to, ze ti tam zrovna pojede ozraly ridic ovlivnis jak? policista neni od toho, aby kontroloval kvalitu silnice apod. na to si najmi nejakeho obecniho poskoka, co to bude delat. Hodnoceni musi byt objektivni a pro vsechny stejne. Ja tim nerikam, ze ma byt jedinou metrikou pocet rozdanych pokut, ale pokud nebudeme pred realitou zavirat oci a prijmeme jako fakt, ze se bezne porusuji predpisy, auta jezdi na cervenou apod. pak je jen spravne, ze toto se pouzije pro vypocet odmeny.

Mam napr. "na stole" zpusob odmenovani MP v Ostrave. Pocet pokut apod. v tom hraje naprosto zanedbatelnou polozku. Kdyz k tomu prihlednu k tomu, co maji resit a co maji tolerovat, jsou pravidla nastavena vice nez prijemne a prekvapive.
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Hon na piráty

Příspěvek od goes »

merlin píše:Tak ze budem riesit skutocne nebezpecne miesta a nie merat 10m od znacky obce... Budem napriklad sledovat stav znaciek a kvalitu ciest a okamzite informovat Miestny urad a ziadat napravu atd.

P.S. Podobne hodnotenie som nevymyslel ja ale funguje vo Velkej Britanii
nevim o tom, ze to takto funguje v UK, ani to nijak nepopiram, je to mozne. Na druhou stranu je tam zasadne odlisny system policie apod. za prvni republiky byl taky system postaven jinak, byly stabilni rajony apod. neco podobneho se melo zavadet i u nas a neproslo to. Nevim zda je to dobre ci spatne, dle meho spise dobre.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Hon na piráty

Příspěvek od řidičBOB »

goes píše:jak jinak realne vykazovat cinnost? pokudy jsou jasne meritelne, stejne jako napr. uzavrene setreni apod. nejakou metodiku asi zvolit musi. Tezko se v dnesni dobe da resit odmeny policistu tim, ze se udela anketa, jak jsou s nim spokojeni ne?
Tohle hodnocení, které bylo v onom článku nastíněno, je úplně zcestné
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Hon na piráty

Příspěvek od goes »

řidičBOB píše:
goes píše:jak jinak realne vykazovat cinnost? pokudy jsou jasne meritelne, stejne jako napr. uzavrene setreni apod. nejakou metodiku asi zvolit musi. Tezko se v dnesni dobe da resit odmeny policistu tim, ze se udela anketa, jak jsou s nim spokojeni ne?
Tohle hodnocení, které bylo v onom článku nastíněno, je úplně zcestné
tak to mas napsat rovnou, ze to tak neni a je klid :) a muzeme resit jak to je.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Hon na piráty

Příspěvek od řidičBOB »

Dalo se vcelku očekávat, že někdo se bude snažit "vymyslet" definici, která by charakterizovala typického piráta silnic - a je to tady!
http://www.novinky.cz/finance/229232-ty ... eselu.html
Naštěstí do této kategorie nespadám, jelikož nesplňuji ani jedno kritérium: není mi 24 (už dávno ne), nejsem z Prahy (resp. nežiju tam) a už vůbec nemám dieselový vůz (ani silný) - tak o mě to není :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Hon na piráty

Příspěvek od HondaMan »

Také jsem to četl :-) Zatím je to v pohodě, ale myslím, že se to zhorší :D

Jen mám ze všech podobných článků pocit, že kdyby novinář viděl koňský povoz, tak rozhodne že vozík tlačí koně a ne obráceně.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Hon na piráty

Příspěvek od Vana »

ovšem podle jejich hodnocení je pirátem teprve ten, kdo způsobil nehodu hlášenou pojišťovně
zatímco podle novinářského hodnocení stačí řítit se po prázdné dálnici rychlostí 142 km/h
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Hon na piráty

Příspěvek od řidičBOB »

Vana: hodnocení podle prvního způsobu je, v dnešní době, kdy se mnoho nehod nehlásí pojišťovně, blbost a o druhém snad ani netřeba mluvit.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět