Hon na piráty

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3960
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Hon na piráty

Příspěvek od HondaMan »

Mě se tohle povedlo loni na D11. Z cca 220 na jejich 105. Jen jsme se na sebe podívali přes okénko, já nastavil tempomat na 140 a jel jsem dál.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Hon na piráty

Příspěvek od Stepan »

Kámoš boural do jinýho auta, přiznal se, podepsal bloček na 1k.
Teď mu přišlo o orgánů, že to překvalifikovávají na 1f...

Dá se to nějak napadnout procesně?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Hon na piráty

Příspěvek od Truck Daškam »

Mě docela zaráží, že se s tím zpětně serou a dloubaj se v tom - když viník se přiznal a uzavřeno
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Hon na piráty

Příspěvek od Stepan »

Mně to přijde taky zvláštní. Asi už mají peněz vybraných dost a ještě potřebují nějaký čárky na odebraný ŘP... :)
Z toho co přišlo si myslím, že to ustojí i objektivně, podle mě k tý překvalifikaci není důvod. Ale radši se ptám i na nějakej postup podle správního řádu, přiznám se, že v tom dost plavu.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Hon na piráty

Příspěvek od řidičBOB »

Stepan píše: stř 22 bře 14:20 Kámoš boural do jinýho auta, přiznal se, podepsal bloček na 1k.
Teď mu přišlo o orgánů, že to překvalifikovávají na 1f...

Dá se to nějak napadnout procesně?
Pokud je to uzavřeno BPN, tak to už nelze překvalifikovat. Pokud se nepletu, je to na bloku dokonce i napsané.
Osoba podezřelá ze spáchání přestupku musí souhlasit nejen s projednáním v blokovém řízení, ale i s výší pokuty, která má být uložena. Z právního hlediska však není rozhodující, zdali uloženou pokutu přestupce zaplatí na místě nebo zda převezme poštovní poukázku a pokutu zaplatí až následně. V obou případech je uložení pokuty konečným řešením dopravního přestupku. Možnost následné obrany je podstatně ztížena právě z důvodu souhlasu přestupce s vyřízením věci v blokovém řízení.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Hon na piráty

Příspěvek od Stepan »

No to jsem si taky myslel, ale podle 250/2016 Sb. § 101

(1) Přezkumné řízení, v němž bude přezkoumáván příkaz na místě, lze zahájit nejpozději do 6 měsíců od právní moci tohoto příkazu.

(2) Podnět k provedení přezkumného řízení podaný po uplynutí lhůty uvedené v odstavci 1 vyřizuje správní orgán, který vydal příkaz na místě. Skutečnost, že přezkumné řízení nelze zahájit, sdělí správní orgán účastníkovi řízení jen v případě, že o vyrozumění požádal, a to ve lhůtě 30 dnů ode dne, kdy podnět obdržel.
To takhle udělat asi můžou, ne?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Hon na piráty

Příspěvek od petr_riha »

To je divny, ze to takhle zpětné mění. Taky bych řekl, ze se to uzavřelo na místě. Ale třeba to fakt možné je.

Já se dneska zamyslel a piratil 84 na 50 na prázdné 4proudovce. Rok podmínka, automaticky pořízení detektoru. A nazdar.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Hon na piráty

Příspěvek od řidičBOB »

A sakra :-(
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Hon na piráty

Příspěvek od řidičBOB »

Stepan: fakt bych řekl, že BPN zpětně revidovat nelze.
A že by jako důvodem k tomu mělo být, že policista to špatně vyhodnotil na místě (jsou tam navíc dva), pokud není podezření na nějakou formu korupce nebo nadržování, zjevně prokazatelnou...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Hon na piráty

Příspěvek od Stepan »

řB: Já bych si to myslel taky, hlavně by mě až do dneška nenapadlo, že by to někdo dělal. Zranění nebylo, kámoš se přiznal, havarijko nemá, druhýmu to krylo POVko, platil na místě... Nimcéně ta 250tka zní docela jasně. Oni sami to opírají o § 98 správního řádu. Pořád mi přijde fascinující, že se v tom chtějí vůbec vrtat.
Na mě to působí tak, že policajt to dal na 1k, aby se kámoš necukal (otázka je, jestli by se cukal) a zpětně to chtějí otočit... To by mi vyplývalo z tý §101 250/2016Sb.
Ale je možný, že to plácám pátý přes devátý, procesní předpisy mi nikdy nešly.

Oni mu tam do popisu dali §12, odst. 5 do § mu napsali §125c odst. 1 písmeno k) a teď to chtějí překvalifikovat na § 17 odst. 2, a právě na § 17 odst. 5 písmeno c), přičemž "na přestupky" tam nechávají jak §125c/1k, tak nově přidávají i §125c/1f bod 7 (!!!).

Přičemž já především nechápu jak z § 17 odst. 5 písmeno c) / §17 odst. 2

5. Řidič nesmí předjíždět (...)
jestliže by ohrozil nebo omezil protijedoucí řidiče nebo ohrozil jiné účastníky provozu na pozemních komunikacích,

2. Řidič, který při předjíždění vybočuje ze směru své jízdy, musí dávat znamení o změně směru jízdy a nesmí ohrozit řidiče jedoucí za ním. Řidič musí dát znamení o změně směru jízdy při předjíždění cyklisty.
dokázali vyrobit to §125c/1f bod 7
Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že v provozu na pozemních komunikacích (...) při řízení vozidla (...) předjíždí vozidlo v případech, kdy je to obecnou, místní nebo přechodnou úpravou provozu na pozemních komunikacích zakázáno,
Jestli (ne)dal blinkr se na místě neřešilo. Že ho ohrozil, tím, že do něj říznul, je víceméně jistý. Ale zákaz tam nebyl...

Ještě mě napadá, že kdyby to chtěli dát (už na místě) na §125c/1f bod 7, tak by to vlastně na místě řešit nešlo, protože by to byl rovnou přestupek na zákaz činnosti, podle §125c odst. 8?
Tímhle způsobem si to vlastně "před-uzavřeli", nechali si podepsat "přiznání" a zpětně to chtějí dohnat?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět