Hon na piráty

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2298
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Hon na piráty

Příspěvek od Truck Daškam »

Však s tou plnou čárou se to taky děje - a věřím tomu že díky tomu, že člověk se nemůže spolehnout na to, že má opodstatnění.
Kdyby se malovala pouze tam kde to důvod má, nějak by nevznikal důvod ji porušovat = lidi by byli naučení ji dodržovat (nehledali důvod, proč tam vlastně je a třeba předjedou).
A podobných záběrů (kde mě předjíždí auto na plné čáře na bezpečném úseku) bych vydal na celý video... ale co, at si jedou. Však je to přehledný a přijde mi logický, že nechtěj jet 60 za mnou. Nejspíš bych (v osobáku) jel taky.
No a bohužel a zcela logicky to jednou za čas někdo posere.... A vracíme se na začátek - Kdyby se malovala pouze tam kde to důvod má....

A funguje to i obráceně - když tam bude čára přerušovaná a neuvidím tam, tak prostě nepojedu. A že takových míst je taky kvantum

A semafor to samý - má nějakým způsobem řídit provoz a zajištovat bezpečnost. Pakliže tuto funkci neplní - je zbytečný a má být vypnut
Není to nic divnýho.. Nebavím se o velkých křižovatkách, ale o "prdelních" semaforech v jednotlivých MČ. A at už jsou to běžní řidiči, taxikáři, řidiči nočních autobusů, nebo ted se drž - samotná PČR při běžné hlídkové činnosti.

Ale abych jen nekritizoval - v Praze se situace trošku lepší a některé modernizované semafory se vypínaj. Bohužel u dvou a víceproudých silnic s přechodem to nelze vypínat (směrnice EU). Ale některé (nové) se umí tvářit jako vypnuté, a zapnou se jen při aktivaci chodcem - dělá to tuším ten nový semafor v pražských Petřinách. A věřím, tomu že je to díky pražským řidičům, kteří si na to hojně stěžovali

Skutečně nerozumím potřebě, pořád někoho vodit nebo nechat se vést za ručičku jak v mateřský školce
Chápeš to?
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5482
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Hon na piráty

Příspěvek od M.Z. »

Mě teda plná čára žádný problém nedělá :D
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27054
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Hon na piráty

Příspěvek od řidičBOB »

Já tu potřebu občas vidím. Kdyby každej jezdil jako debil (čili jako ty), tak to asi moc fajn nebude.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2298
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Hon na piráty

Příspěvek od Truck Daškam »

řidičBOB: Hele já za mega a něco kilometrů (dálnice minimum) zabil 0 lidí, 0 lidí zranil a 0 nehod zaviněných porušením buzerační úpravy - takže já si myslím, že zas tak horký to není
A ne, fakt to není o štěstí - to bych měl aspon zážitek, kdy jsem prdelí štípal drát
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1943
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Hon na piráty

Příspěvek od Lachende Bestien »

Brutálně nebezpečné zločiny jako přejetí plné čáry při předjíždění nebo jízda na červenou vyžadují nejvyšší tresty - minimálně doživotní zákaz řízení.
Stačí totiž jednou přejet plnou čáru, jednou projet na červenou přes křižovatku, a než se člověk naděje, stal se nekro-zoo-pedofilně honemosexuálním, permanentně přiožralým a zfetovaným externistickým tenoristou.
Šikmá plocha a navíc klouzavá.

Prostě i kdyby měl člověk jet půl hodiny za starým voňavým zetorem třicítkou na prázdném přehledném úseku nebo stát několik hodin nebo dnů před zaseklým semaforem na červené, tak ORDNUNG MUß SEIN!!!

Tak je to spráfne soutrusi, tak to má byt!
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27054
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Hon na piráty

Příspěvek od řidičBOB »

Tvl, to jsou fakt argumenty na úrovni toho písku, co vozíš.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2298
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Hon na piráty

Příspěvek od Truck Daškam »

Dnes (pátek odpoledne) křižovatka v Praze.
Koukám, že dlouho stojíme. Najednou vidím, jak 3-4 auta projela na červenou. Mezitím vidím, že červenou maj úplně všichni.... Po další chvíli projela další skupinka řidičů na červenou... Autobusák do toho nešel, protože by byl obviněn v krimi zprávách či v nějaké podobné Investigativní debilitě.
Už jsem se dostal na pole position, žhavil jsem pomáhací a chránící linku, kde jsem operátorce popsal problém se semtafórem.
Předela to na Eltodo a dotázal jsem se, zda to teda můžu na červenou projet, nebo čekat - "No jako jo, ale..." a začala mi dávat kázání jak je to na mojí zodpovědnost, jak se nesmí nic stát... No přerušil jsem ji slovy že dobrý, že už jsem za křižovatkou.

Původně jsem chtěl jet rovnou, ale v okolí je určitě nějaká kamera v autě, kde fanoušek už určitě ukládá záběr... No, měl jsem to posvěcený - takže kdyby něco, přestupek se (nejspíš) nekoná
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27054
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Hon na piráty

Příspěvek od řidičBOB »

to jakože opravdu tohle chceš nějak srovnávat s běžným provozem...že to je jako normální jezdit na červenou nebo proč to vlastně píšeš?
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2298
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Hon na piráty

Příspěvek od Truck Daškam »

No, rozhodně to bylo nebezpečnější, než za běžného (nulového) provozu. Nervozní chodci, vozidla z kolmého směru... Při nulovém provozu tam není ani jedno, že...
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27054
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Hon na piráty

Příspěvek od řidičBOB »

Akorát, že když jsou semafory nefunkční, řidiči s tím počítají a počínají si opatrněji.
Když fungují, tak nikdo nepočítá s tím, že nějaký debil tvého kalibru, projede na červenou, protože mu přijde zbytečné čekat.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět