Hon na piráty

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Hon na piráty

Příspěvek od driver »

Může dopravák zakázat obrazový záznam pro dokumentaci jeho osoby, při silniční kontrole, nebo ne?
Donedávna to bylo možné s vyjímkou zveřejnění.
Nejedná se o zákrok ale silniční kontrolu.
Musel jsem si čísla zapisovat, nepřistoupil ani na foto bez obličeje a dle jakého zákona postupuje mi nesdělil.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Hon na piráty

Příspěvek od ctrl_j »

Nemuze zakazat.
Uredni osoba pri vykonu sve cinnosti muze byt focena ci natacena i bez jeho svoleni na coz se patrne snazil odvolavat (ochrana osobnosti). Pokud neexistuje ani zvukovy zaznam byla kontrolni funkce obcana potlacena zcela a bohuzel i stiznost na tento jeho postup bude na vode.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Hon na piráty

Příspěvek od Shr3k »

driver píše:Může dopravák zakázat obrazový záznam pro dokumentaci jeho osoby, při silniční kontrole, nebo ne?
Donedávna to bylo možné s vyjímkou zveřejnění.
Nejedná se o zákrok ale silniční kontrolu.
Musel jsem si čísla zapisovat, nepřistoupil ani na foto bez obličeje a dle jakého zákona postupuje mi nesdělil.
Dát mu vybrat, buďto právě vykonává pravomoci orgánu státní správy a samosprávy, soudu nebo jiného státního orgánu, pak je povinen strpět pořizování záznamu, nebo nevykonává, pak nemá co kontrolovat. Jediná existující právní úprava možnosti pořizování záznamu je při soudním stání.
http://www.mvcr.cz/soubor/porizovani-za ... y-pdf.aspx
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26979
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Hon na piráty

Příspěvek od řidičBOB »

Silniční kontrola = zákrok.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2043
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Hon na piráty

Příspěvek od GeneHawkins »

No jo, ale pokud takový byť nezákonný zákaz vydá, jsem pro tu chvíli povinen uposlechnout, ni?
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Hon na piráty

Příspěvek od Stepan »

přesně tak. To je ta největší humoreska, párkrát se mi to taky stalo, v tu chvíli řeknu nahlas a zřetelně že pán č. XYZ mi zakázal v rozporu se zákonem pořizovat audio a video záznam a já jeho pokynu hodlám uposlechnout.
Bohužel nikdy nedošlo na lámání chleba, správní řízení se pak buď nestalo nebo skončilo dřív než začalo, bez ohledu na jejich postup. Tak jsem zvědavej, co by s tím pak dělali :-s
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Hon na piráty

Příspěvek od ctrl_j »

GeneHawkins píše:No jo, ale pokud takový byť nezákonný zákaz vydá, jsem pro tu chvíli povinen uposlechnout, ni?
Obecne vzato ano, ale…
Výzva musí být projevená při výkonu pravomoci úřední osoby a s tímto výkonem pravomoci
musí mít výzva souvislost. Jednání strážníka nebo policisty nesmí vybočit z rámce jeho
kompetence a pravomoci a musí sledovat účel, pro který mu pravomoc a kompetence byly
svěřeny.
Tedy pri vykonu pravomoci - ukonu silnicni kontroly, ktera je pomerne standardizovanym ukonem a policista rozhodne nejedna v nejake casove ci jine nouzi je pozadavek na nenataceni zjevne mimo. Nema absolutne zadnou souvislost s provadenym vykonem pravomoci - resenym ukonem. Je to prikaz na urovni udelejte deset kliku.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26979
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Hon na piráty

Příspěvek od řidičBOB »

vůbec se toho nebojí v té červené octě, jak na začátku, bez výstražného znamení, jede protisměrem do křižovatky :-(
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Hon na piráty

Příspěvek od Lachende Bestien »

Konkurovat nejmocnějšímu vedoucímu státnímu gangu kontrolorů a výběrčích výpalného z výroby a distribuce nejnebezpečnějších drog jako alkohol je dosti rizikové podnikání. b-( :ympeace:
bojler
Pan Řidič
Příspěvky: 434
Registrován: sob 01 srp 15:57

Re: Hon na piráty

Příspěvek od bojler »

To v těch Holešovicích čekali, až ten dealer projede kolem Mariny? :-)
Odpovědět