Hon na piráty

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Hon na piráty

Příspěvek od řidičBOB »

Seš idiot.
Dál v diskuzi nepokračuji. Třeba se někdo přemluví a rozdíl v těch pojmech ti objasní.

A ne, neplatí. Zákaz předjíždění je zákonem jasně dán a nerozlišuje se, zda je bezpečný nebo ne.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Hon na piráty

Příspěvek od petr_riha »

Truck Daškam píše: pon 26 zář 09:13 Podle čeho ty určuješ, co je nepovolená a nepřiměřená rychlost? Snad ne z pozice řidiče za volantem?
Tak (ne)přiměřenou rychlost zcela jistě určuji já z pozice řidiče za volantem. Kdo jiný by ji měl určovat? Aneb když je mlha na dálnici, nepojedu (povolených) 130, ale pojedu rychlostí takovou, která je vzhledem k povětrnostním a rozhledovým podmínkám přiměřená.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Hon na piráty

Příspěvek od Arkis »

Truck Daškam píše: pon 26 zář 09:13 Podle čeho ty určuješ, co je nepovolená a nepřiměřená rychlost? Snad ne z pozice řidiče za volantem? Ten kdo tu rychlost omezil, má k tomu přece důvod
Prosím jednou a provždy si přestat plést maximální povolená rychlost a nepřiměřená rychlost.
Nepovolená rychlost = jízda nad zákonem stanovenou hranici.
Nepřiměřená rychlost = nepřizpůsobení jízdy okolním vlivům aneb v 90km/h vletím do namrzlé zatáčky, protože to tam je přece povolené.

Mimochodem rovnou si sem postěžuji. Jezdím po dálnici převážně v noci nebo nad ránem. Naprosto mě fascinuje množství řidičů, co v mlze nevidí na 150 m, ale pořád letí maximální povolenou rychlostí (spousta z nich i rychleji). 8-x
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Hon na piráty

Příspěvek od Truck Daškam »

Zde je ale řeč o sankci za překročení povolené rychlosti. Že těch 40+ je za daných podmínek přiměřených, je všem u prdele. Prostě ztráta ŘP a tečka
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Hon na piráty

Příspěvek od řidičBOB »

Ne. O tom řeč není a nebyla.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Hon na piráty

Příspěvek od řidičBOB »

Arkis: třeba tam vidí adapt tempomat :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Hon na piráty

Příspěvek od Arkis »

Bohužel ve spoustě případů to jsou staré střepy, které takovou techniku ani nezažily. Je ale pravda, že radar tam vidí, to mě nenapadlo. Stejně s tím ale tak nejezdím - respektive jsem to nikdy ani nezkoušel. Sice mám adaptivní tempomat, ale vadí mi, že tam nevidím já a té technice zas tak slepě nevěřím.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Hon na piráty

Příspěvek od Lachende Bestien »

@TD
Zákony má každý u prdele, základ je nenechat se při tom nachytat s pomocí AR, AL a jiných vychytávek, které Bob a spol. tak rádi využívají, aby mohli "bezpečně" prasit bez hrozby pokutky, bodíků nebo ŘO v čistírně.
Mě ale nepřestává fascinovat, jak se doleváci často chlubí důkazy o vlastním ohrožováním ostatních účastníků provozu jízdou v rychlostech klidně nad 200 km/h. Asi se na políz ekedemy fakt vyučuje, že pro ně fyzikální zákony neplatí. Jen pro sprosté civily.
Navíc oni MUSÍ honit, aby bylo na prémie, že jo.
Pro to si je přece z daní platíme, aby "vydělávali" co nejvíc na pokutách. :ymapplause:

Se ale musíte fakt nudit, že se tu furt rozptylujete soutěžením s řB o to, kdo má většího argumenta.
On vám jednoduše závidí, že kromě jedné opice vozíte v autě i užitečné věci jako stavební materiály, na což se on nezmůže, tak aspoň metá lejnama.
Přeju dobrý postřeh.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Hon na piráty

Příspěvek od řidičBOB »

Arkis: to děláš dobře, protože ten tempomat “vidí” jenom objekty, které se pohybují. Pokud tam bude nehoda a stojící auta, tak to bude parádní rána ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
budik
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: úte 06 zář 07:45

Re: Hon na piráty

Příspěvek od budik »

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-dal ... .seznam.cz
Vtipné je, jak na fotce od PČR je rozmazaná RZ na vozidle přestupce, ale v pravém horním rohu screenshotu ji lze dobře přečíst :D
Zdá se, že měřiče v nových BMW stále nemají certifikaci, takže loví Superby s ramerem...
Odpovědět