Bouchání dveřmi a jiné

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání dveřmi a jiné

Příspěvek od pjanda »

mr.brown píše:Také vás dokáže tak nadzvednout, když spolujezdci neumí normálně zavřít dveře a mlátí s nimi jak u tanku? Expertem na tohle jsou ženské, člověk jim to může stokrát vysvětlit a příště zase - prásk, až mám pocit, že se vysype okno. X(
Naprosto.

Vadi mi i dalsi veci. V prve rade, kdyz nekdo neumi nadzvednout nohy a okopava prah. To delaji i lide s relativnim citem pro vec - nechapu to. Kdyz davam auto do servisu, oblepuji prahy paskou, aby se to nestalo, naposledy se mi vratilo s paskou totalne servanou, ze tak tak stacila odvest svou praci.

A jeste jedna vec ;) Odirani bocnic kozenych sedadel. Proste svezt se do auta zady po bocnici, ze je za chvili sedrena do bela, za to bych strilel. Ja se tomu vyvaruji za celou zivotnost auta, nekomu staci jedno nasednuti...
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
šmoula
Mistr volantu
Příspěvky: 894
Registrován: stř 16 úno 10:04

Re: Bouchání dveřmi a jiné

Příspěvek od šmoula »

Tak berte to tak, že z cízího krev neteče :D

Ale taky mě to sere, a i když s někým jedu, tak se k auto chovám jako ke svému vlastnímu
2.0i 107kW
Uživatelský avatar
metaljohn
Mistr volantu
Příspěvky: 553
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Svitavy/M. Boleslav

Re: Bouchání dveřmi a jiné

Příspěvek od metaljohn »

Já se chovám slušně ke svýmu i k cizím. Často se mi stává, že dveře zavírám nadvakrát, jak jsem opatrnej a nechci bouchnout. :) Nohy v zimě taky oklepávám o sebe, jak mi někdo kopne do prahu, tak si něco vyslechne. Co se týče dveří s bezrámovejma oknama, tak mě ani nenapadlo matlat na sklo. Na flek na skle jsem vlastně dost háklivej, nesnáším, když mi někdo matle prstem na monitor :D
MX-5 NB 10th AE, ex BMW E46 323i
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Bouchání dveřmi a jiné

Příspěvek od mmira »

ono s tim zaviranim dveri by stacilo, aby se je lidi naucili zavirat tak, ze soucasne se zavrenim na ne zatlaci, pak neni potreba tak velkeho bouchnuti.

soucasne uznavam, ze vetsinova populace ma problem normalne zavrit i obycejne dvere, vsichni s nimi praskaji jak s dvermi u saloonu.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
TomasK
Autoškolák
Příspěvky: 49
Registrován: pon 07 bře 15:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání dveřmi a jiné

Příspěvek od TomasK »

S dvermi mam opacny problem. Malokedy sa niekomu podari ich zavriet na prvy krat. Vacsinou su zvyknuty na tie novodobe papierove dvere a na e46 to chce fakt trosku svih, aby sa dovreli, alebo um. Ale ten ovladam len ja a to som s nimi musel tiez par krat prasknut, nez mi to doslo :)
A co sa tyka prahov, tak na to som vyslovene alergicky. Neni snad jedinej osoby, ktora zodvihne nohy nad uroven prahu. A to ja fakt nerad [-x
www.tomaskroner.com
Uživatelský avatar
Slawall
Mistr volantu
Příspěvky: 718
Registrován: stř 16 úno 22:30
Bydliště: Doma

Re: Bouchání dveřmi a jiné

Příspěvek od Slawall »

Ono to není ani tak váhou dvěří, ale spíše mechanismem...všichni víme, že felcka jde zavřít lehce, to už od dob škody 120 :D ale třeba Laguna z rok 98 jde taky zavřít jednoduše a ta lehké dveře zas etak nemá. Nebo dveře od Traficu jdou zavřít taky dost lehce, oproti tomu třeba s fordama mám jinou zkušenost, tam to chce trošičku více švihnout...
2.016V 99kW
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Bouchání dveřmi a jiné

Příspěvek od aikoN »

Jojo, tohle moc dobře znám. Většinu lidí, co kdy vezu, mi s dveřma křápnou, až mi přejede mráz po zádech, očistí si svoje boty zasrané od bláta o práh, ale ne tolik, aby mi současně nedokázali zasrat i celý kobereček. Často se i stává, že pak doma v garáži lovím z kapsiček různé odpadky :-(. Hold většina auta neřeší...

Kdybych jezdil sám, stačilo by vysávat snad jednou za rok. Pokaždé, když jsem nucený to vyčistit, protože se už na to nemůžu dívat, tak je místo řidiče čisté (dobře, občas musím vytřepat kobereček od šutrů a nějakého smetí) a ostatní místa totální fekál :ymsick:
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Bouchání dveřmi a jiné

Příspěvek od beaumont »

Ale zase, i kdyby se s dveřmi mlátilo pětkrát denně jak kladivem do kovadliny, tak se jim během životnosti auta na 99% nic nestane. Nanejvýš to bude po xx letech dotáhnout nějaké šrouby upevňující čalounění nebo možná seřídit zámek. Já bych to nedramatizoval.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Bouchání dveřmi a jiné

Příspěvek od aikoN »

Tak, je jasné, že to bude dimenzované, aby něco vydržely, ale mě na tom štve ta lhostejnost a neúcta k cizím věcem.
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16369
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Bouchání dveřmi a jiné

Příspěvek od pavproch »

@beau: +1
a ošlapané prahy taky neřeším, akorát potomstvo a 3/4 mají zakázané si oklepávat lyžáky o práh....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět