Podání vysvětlení

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Uživatelský avatar
Goggy
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 17 úno 23:32

Podání vysvětlení

Příspěvek od Goggy »

Tak, už došlo i na mě, dostal jsem předvolání.

Jde o rychlost - problém je, že mi s ním neposlali fotku. Předpokládám správně že tam zajdu, požádám o fotku, a podle toho kdo bude za volantem vidět se udám/neudám?

Jde mi o to že tam jdu poprvé, tak by mi pomohlo vědět, co mám čekat :)
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Podání vysvětlení

Příspěvek od mmira »

mas pocit, ze bys mel byt na fotce ty? posli tam nekoho s plnou moci, ktery s odvolanim na patricny zakon odmitne vypoved. pokud urcite vis, ze jsi neridil, jdi tam sam a opet odmitni vypoved a v tomto smyslu i pozaduj zapis. je velmi pravdepodobne, ze to bude odlozeno.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
Goggy
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 17 úno 23:32

Re: Podání vysvětlení

Příspěvek od Goggy »

Je celkem pravděpodobné že tam sedím já, zároveň mám ale pocit že bych tam měl sedět se sluneční clonou a v brýlích. Nevím, proč tu fotku neposlali.
Uživatelský avatar
šmoula
Mistr volantu
Příspěvky: 894
Registrován: stř 16 úno 10:04

Re: Podání vysvětlení

Příspěvek od šmoula »

Hlavně si neber stejný tričko ;)

Jinak udělal bych to tak psal Mmira, případně tam můžeš jít sám a pokud tam budeš ty ale v cloně a brejlích, tak prostě řekneš ty kecičky o osobě blízké
2.0i 107kW
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Podání vysvětlení

Příspěvek od ExFun »

Nechci vám do toho kecat, ale podání vysvětlení je závazek osobní povahy. S plnou mocí by jej měl úředník hnát do prdele, protože při podání vysvětlení (podobně jako u svědectví) jde o to, abys sdělil, co víš, co jsi viděl atd. To jaksi nikdo jiný udělat nemůže. Naštěstí jsou ale úředníci blbí...

Jinak bych jim spíš zkusil poslal známý papír a nechodit tam vůbec. (oni ani ten papír nemusí akcetovat, ale opět v reálu jej berou).

Pokud by úředník byl aspoň trošku chytrý a dokázal tě identifikovat podle fotky, tak by tě s osobou blízkou či odepření výpovědi mohl zcela regulérně poslat do háje, protože to označí za účelovou lež a přestupce byl identifikován na základě srovnání fotografie a reálné podoby... Judikát na to je.

Naštěstí jsou úřednici blbí a líní, takže to nedělají...

Nejbezpečnější cesta je se vůbec neukazovat.

A ještě jedna věc - došlo to vůbec doporučeně?
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
Goggy
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 17 úno 23:32

Re: Podání vysvětlení

Příspěvek od Goggy »

Došlo to do vlastních rukou, bohužel jsem to převzal #-o

Jinak vzhledem k tomu, že mám představu kde by to tak mohlo být (směrem z centra měří z nadchodu pro chodce schováni za značkou) budou identifikaci řidiče zabraňovat pouze sluneční brýle.

Je tedy otázkou, nakolik budou aktivní kdybych jim poslal dopis. Mimochodem, v předvolání se píše že se musím dostavit osobně k podání vysvětlení, pokud vysvětlení odmítnu podat písemně, tak by to stále měli přijmout, ne (rozdíl vysvětlení vs. rovnou odmítnutí)?

Zajímá mě to jako technikálie, pravděpodobně se tam půjdu čestně přiznat ( vzhledem k tomu že tam mé auto jezdí 80 už 7 let víceméně denně) a příští měsíc si koupím antiradar.
Uživatelský avatar
šmoula
Mistr volantu
Příspěvky: 894
Registrován: stř 16 úno 10:04

Re: Podání vysvětlení

Příspěvek od šmoula »

Kup si když už AR+rušičku. Dneska se už klasicky ramerem moc neměří, většinou je to laser ;)
2.0i 107kW
Smrťák
Letec
Příspěvky: 2818
Registrován: stř 16 úno 20:51

Re: Podání vysvětlení

Příspěvek od Smrťák »

Tak tak. A za měsíc neběhnou MP zmrdi a bude veselo. S LASERY =)) =))
Sbohem. Už tady nejsem. Mám dost všech for.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16351
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Podání vysvětlení

Příspěvek od pavproch »

šmoula píše: Dneska se už klasicky ramerem moc neměří, většinou je to laser ;)
během mé krátké řidičské kariéry s AR (tři týdny/4000km) a četností varování AR, bych řekl pravý opak: dvakrát laser (z toho jednou falešný - řízení tramvají v Pze) vs. aspoň 10x Ka (čili Ramer)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Podání vysvětlení

Příspěvek od Bond007 »

máš jezdit podle předpisů a nemusel bys nic takového řešit
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Odpovědět