Oslnění zezadu dálkovými

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Oslnění zezadu dálkovými

Příspěvek od řidičBOB »

Nedodržování bezpečné vzdálenosti je mnohem častější jev než oslňování dálkovými světly do zrcátek - to každopádně.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Michal220
Pan Řidič
Příspěvky: 206
Registrován: ned 21 kvě 12:57

Re: Oslnění zezadu dálkovými

Příspěvek od Michal220 »

Diky Maro.Lepice nechapu-jedu po krajnici aby ten za mnou videl je metr za mnou,metr vykukuje k tomu je rovinka treba 200 nebo vic metru a on i kdyz mu dam znameni blinkrem(tj jedno bliknuti doprava) tak stejne se tlaci a nepredjizdi....
Mára
Autoškolák
Příspěvky: 49
Registrován: ned 15 říj 19:56

Re: Oslnění zezadu dálkovými

Příspěvek od Mára »

Michal220 píše:Diky Maro.Lepice nechapu-jedu po krajnici aby ten za mnou videl je metr za mnou,metr vykukuje k tomu je rovinka treba 200 nebo vic metru a on i kdyz mu dam znameni blinkrem(tj jedno bliknuti doprava) tak stejne se tlaci a nepredjizdi....
No přesně, to je ono. Hele tohle téma jsem zakládal vytočenej, a to už jsem měl v sobě nějaký to pivo, jinak jsem fakt pohodář. Ale tohle mě prostě štve. Teď si vezmi, že mi jednou vběhl do cesty pes před obcí, včera kočka v obci a mezi polema dva divočáci asi týden nazpět. A že to jsem měl fakt kliku, že jsem to tam moc nesolil a ubrzdil to. Teď si vezmi když takhle na mě bude někdo viset.. A pak bude koukat jako bulík, až to nedobrzdí..
Mára
Autoškolák
Příspěvky: 49
Registrován: ned 15 říj 19:56

Re: Oslnění zezadu dálkovými

Příspěvek od Mára »

řidičBOB píše:Nedodržování bezpečné vzdálenosti je mnohem častější jev než oslňování dálkovými světly do zrcátek - to každopádně.
S těma dálkáčema to bylo asi ojedinělý, to lepení zažívám fakt skoro denně. Další věc co mě denně točí je když se na kruháčích "majitelé silnic" neobtěžují dávat směrovku. To je fakt denně. Nebo jedeš v Praze, před tebou auto ti to najednou zadupne a až potom hodí blinkr že bude parkovat. Jenže to už stojí. Včera dvakrát za pár sekund na Budějovický směr Pankrác. Nebo když jedeš kolem busu co stojí v zastávce. Celou dobu bliká doprava, tak ho objíždíš a najednou když už jsi v půlce busu ti to tam šoupne. To by bylo na celej román tohle :D
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: Oslnění zezadu dálkovými

Příspěvek od Píí »

LePiče je vcelku jednoduché řešit...
Fáze 1. na chvíli zapnout mlhovku
Fáze 2. pořádně si omýt čelní sklo - letí to až na ně
Fáze 3. lehce prudce zabrzdit, dokud si nenasere do trenek. Na to je ideální např. začátek obce, kde jedu až ke značce 90 a u značky začnu silněji brzdit. On by byl v tu chvíli ten špatný...
Fáze 4. vytipovat dobré místo, zablokovat silnici a jít si promluvit, respektive zeptat se jestli mě nechce rovnou **** do zadku, když se na mě tak lepí - musel jsem praktikovat pouze 2x v životě
Fáze 5. donutit ho spadnout ze schodů (napadení by bylo trestné) - musel jsem praktikovat 1x v životě na 18ti letém klukovi, co měl před svoji holkou tvrdé řeči, ale po spadnutí ze schodů v autě přes otevřené okýnko se zamčel a ani nevylezl
Michal220
Pan Řidič
Příspěvky: 206
Registrován: ned 21 kvě 12:57

Re: Oslnění zezadu dálkovými

Příspěvek od Michal220 »

mas recht tohle nedelaji jen prazaci ale cesi jsou mistri ve vice vecech.Ja taky obcas udelam nakou prasarnu hlavne pri predjizdeni-proste tam lupnu spatny kvalt a trva mi to dele nez se to tomu v protismeru zamlouva(ani pres 200koni neco vsemocnych)
Michal220
Pan Řidič
Příspěvky: 206
Registrován: ned 21 kvě 12:57

Re: Oslnění zezadu dálkovými

Příspěvek od Michal220 »

Pii Faze 3. pokud do tebe narazi bude mit kameru,svedka tak ses v riti ty-jinak ostatni faze super
Mára
Autoškolák
Příspěvky: 49
Registrován: ned 15 říj 19:56

Re: Oslnění zezadu dálkovými

Příspěvek od Mára »

Píí píše:LePiče je vcelku jednoduché řešit...
Fáze 1. na chvíli zapnout mlhovku
Fáze 2. pořádně si omýt čelní sklo - letí to až na ně
Fáze 3. lehce prudce zabrzdit, dokud si nenasere do trenek. Na to je ideální např. začátek obce, kde jedu až ke značce 90 a u značky začnu silněji brzdit. On by byl v tu chvíli ten špatný...
Fáze 4. vytipovat dobré místo, zablokovat silnici a jít si promluvit, respektive zeptat se jestli mě nechce rovnou **** do zadku, když se na mě tak lepí - musel jsem praktikovat pouze 2x v životě
Fáze 5. donutit ho spadnout ze schodů (napadení by bylo trestné) - musel jsem praktikovat 1x v životě na 18ti letém klukovi, co měl před svoji holkou tvrdé řeči, ale po spadnutí ze schodů v autě přes otevřené okýnko se zamčel a ani nevylezl
Já s tebou musím souhlasit. Já to vidím úplně stejně jako ty. Nechci bejt furt pruďas, ale ono to fakt nemá jiný řešení než co jsi tu uvedl. Teď si vezmi, že v tom frekventovaným úseku končí cyklostezka a celkově tam i v noci jsou k potkání chodci. Když mě zezadu takovej sobec permanentně oslňuje, může se prostě stát že přehlédnu chodce bez reflexních prvků. Ta silnice je úzká, no prostě tohle je k nepochopení
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Oslnění zezadu dálkovými

Příspěvek od řidičBOB »

Na lepiče vcelku pomáhá lehce přišlápnout brzdu, aby se rozsvítily brzdovky a probliknout čtyřkou. 99% to chápe.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1876
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Oslnění zezadu dálkovými

Příspěvek od Zajda »

Lepiče potkáváme všichni, s tím se ztotožňuju. Spousta lidí totiž neumí efektivně předjíždět a myslí si, že nejlepší možnost budou mít co nejblíž autu před sebou, takže jedou klidně desítky kilometrů v těsném závěsu. Vykukují, a čekají na příležitost, která s jejich přístupem nikdy nepřijde :-)
《》
Odpovědět