Parkování

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2302
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Parkování

Příspěvek od Truck Daškam »

Já senzory nemám.
Ale x.krát jsem jel s jiným autem, řve.. řikám si piču, tam musí bejt místa... Tak se jdu podívat, a fakt že jo.. Takže jsem zaparkoval dle sebe, ignorujíc nějaký pípání
Chápeš to?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Parkování

Příspěvek od petr_riha »

Pipani v době nárazu je už pozdě, musí to pipat driv. A pokud couvam nějakou rychlosti, musí tam byt čas na reakci řidiče. 20cm na nejbližší kontakt mi projde naprosto v pohodě.

Druhá věd je ta, ze snad v každém autě to jde vypnout. Tedy, pokud to není na nějakém vraku zabudované napevno.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2302
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Parkování

Příspěvek od Truck Daškam »

Tak když jedu dozadu na plnej knedík, tak to aby ten senzor pípal ne 20cm předem, ale 20m :-D
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Parkování

Příspěvek od Kavis »

Nedavno jsem to resil s kolegou, co delaval ve vw a rikal, ze tam snad je nastaveno 28 cm a ta rezerva tam je kvuli pripadnemu taznemu. Mam na Scale to automaticke zabrzdeni a to zastavi takhle i kdyz nepreruseny ton je driv. Ani jsem nevedel, ze to tam je a do toho kuzelu jsem chtel drcnout, at mam predek co nejmin na chodniku. Docela jsem se lekl, kdyz to zastavilo :D Obrázekfree foto hosting
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Parkování

Příspěvek od petr_riha »

Jj, ta automatická brzda je “fajn”. Ten pocit, když parkuju podélně podél baráku (ke kterému pod uhlem musím docouvat). Já to v ruce mám, paní mi do toho občas hrabne… :-/
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2302
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Parkování

Příspěvek od Truck Daškam »

Jak to ted v Praze funguje, když MP nafotí auto na žluté čáře+ částečné stání na chodníku?
Pošlou mu jen ten poplatek za 500 a hotovo?
A když těch pokut bude víc, tak se to nějak slučuje nebo ne? Počítám že dokud mu to nepřijde, bude tam stát nadále...

Řeším jednoho arogantního kripla, co jsem upozornil že trochu překáží a místo nějakýho "sorry vole" mě poslal rovnou doprdele
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Parkování

Příspěvek od Stepan »

Od nového roku se slučuje, ovšem maximální pokuta už je tam 25k. Takže se to sice vypla, ale takovej vtip jako do teď to není :ymparty:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2302
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Parkování

Příspěvek od Truck Daškam »

Tak pokuta podle přestupkáče je jedna věc, ale magistrát posílá jen ty příkazy, nebo jak tomu říkaj - něco jako zaplať bez keců 500, nebo si tě pozvem k podání vysvětlení
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Parkování

Příspěvek od Stepan »

Nerozumím.
Vyzva na 500 bez reakce = flastr provozovateli.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1388
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Parkování

Příspěvek od Předseda »

Jak kde / jak kdy. Třeba Praha - některá chce 300 a jiná 500. Některá po nereagování zahájí delikt provozovatele, jiná na to sere.
Odpovědět