Předjíždění přes plnou či pod zákazem?

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27032
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Předjíždění přes plnou či pod zákazem?

Příspěvek od řidičBOB »

Není. Ale občas je potřeba počítat s tím, že v protisměru pojede někdo stejného názoru ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Torche
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pát 29 zář 14:35

Re: Předjíždění přes plnou či pod zákazem?

Příspěvek od Torche »

No bylo mi řečeno, že mají videozáznam od toho chytráka, kterého jsem předjel, takže nebude pochyb o tom, že jsem ho předjel na plné čáře. Spíš jen doufám v to, že jelikož je značka zákaz předjíždění až kousek před náma, tak jsem nepředjížděl ještě pod zákazam a nedostanu trest za to. Protože netuším jak bude důležité to jestli jsem se stihl vrátit do svého pruhu ještě před značkou nebo až po. Každopádně by to snad dle mého nemělo mít vliv viz příspěvek výše, ale on ten selský rozum v těch našich zákonech občas chybí, tak si radši počkám ;)
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Předjíždění přes plnou či pod zákazem?

Příspěvek od oxik »

Zasraný STBcký hovado

pokud jsi teda nikoho neohrozil
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Předjíždění přes plnou či pod zákazem?

Příspěvek od Zajda »

Hlavně máš právo na nahlédnutí do spisu a pořizování kopií všech podkladů, dále na stanovení přiměřené lhůty k jejich prostudování. Vřele doporučuju toho využít a připravit se před samotným úředním jednáním. Doufání ve zdravý rozum a čekání není na místě, bez přípravy tě klidně ugrilují i kdybys nakrásně nic neudělal a vmanipulují tě k podepsání nějakého jejich blábolu. Chce to aktivní přístup. Jenyk ti radí dobře.
《》
Torche
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pát 29 zář 14:35

Re: Předjíždění přes plnou či pod zákazem?

Příspěvek od Torche »

No proto bych si rád zjistil nějaký info už dopředu, abych věděl čím se tam mám hájit. Za přejetí plné čáry to nijak hrozný není, ale kdyby to chtěli hodit na předjíždění v zákazu, tak to už je jiná a tomu bych se chtěl vyhnout. Co jsem se tak dočetl, tak je v tom případě i možná ztráta řidičáku na nějakou dobu pokud to furt platí, i když to doufám je jen v případech kdy jsem někoho ohrozil či způsobil dopravní nehodu, ale to si můžu jen myslet no. Záleží kdo tam bude sedět a jak se vyspal. Uvidím co budu mít v předvolání a podle toho se nějak zkusím zařídit :)
Torche
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pát 29 zář 14:35

Re: Předjíždění přes plnou či pod zákazem?

Příspěvek od Torche »

oxik píše:Zasraný STBcký hovado

pokud jsi teda nikoho neohrozil
No právě, že vůbec. O té plné čáře vím, ale její důvod na tom místě moc nechápu upřímně. Je možné, že tam bylo více dopravních nehod, tak jí tam dali, ale pro mne z bezpečnostního hlediska je lepší předjet někoho pomalejšího na rovném úseku kde vidím kilometr před sebe a nejsou tam křižovatky, horizonty ani nic takového, než čekat než bude čára přerušovaná, ale bude to v místech, kde jsou zatáčky. Což je tento případ. Tímhle se sice hájit nemůžu, ale z osobního hlediska si za tím stojím :) Jenže tady se asi našem někdo kdo jezdí podle pravítka a asi ho to urazilo, že jsem ho předjel tam kde bych neměl nebo nevím. Bohužel se s tím setkávám dost často, že lidé kolem ačkoliv jim do toho nic není rádi škodí a pak se dívají z oken jak dostáváš pokutu...
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 788
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Předjíždění přes plnou či pod zákazem?

Příspěvek od Spectral »

Já tě moc nepotěším, ale upozorním tě na 2 věci:
1) Pokud budeš uznán vinným ze spáchání přestupku předjíždění na místě, kde je to zakázáno, tak kromě pokuty a bodů dostaneš automaticky i zákaz řízení na 6 až 12 měsíců. Není možnost zákaz řízení neuložit, a to ani v případě, že jsi nikoho neohrozil a nemáš žádnou přestupkovou minulost (v takovém případě ti pouze uloží zákaz na spodní hranici, tj. 6 měsíců, a pak ti třeba na žádost vrátí řidičák po půlce trestu).
2) Pokud v okamžiku, kdy jsi míjel značku se zákazem předjíždění, doposud probíhal tvůj předjížděcí manévr (tj. nestihl ses vrátit zpět do svého pruhu ještě před značkou), tak se to většinově vykládá jako porušení zákazu předjíždění, tj. nejspíš tě správní orgán uzná vinným a uloží ti trest popisovaný v předchozím bodě.
Takže tě čeká tuhý boj. Držím palce.
:ar!
Torche
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pát 29 zář 14:35

Re: Předjíždění přes plnou či pod zákazem?

Příspěvek od Torche »

Je to bohužel tak s tím trestem jak píšeš, to už jsem se obeznámil. Jen jsem přesně nevěděl jestli je v situaci podstatné kdy jsem dokončil předjížděcí manévr. Což prozatím sám netuším než uvidím video. Což pokud je to tak, že jsem se nestihl zařadit před značkou, tak je i případný právník asi zbytečný, ale uvidím dle záznamu. Díky všem za odpovědi, vím co jsem potřeboval ;)
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 788
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Předjíždění přes plnou či pod zákazem?

Příspěvek od Spectral »

Právník, nebo třeba výpomoc ala web 30 km/h nemusejí být zbyteční. Jde o ten boj nenechat se z přestupku usvědčit. Malé nápovědy už tady byly. Je to o zpochybnění důkazů, náležitém zjištění skutkového stavu atd.
:ar!
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27032
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Předjíždění přes plnou či pod zákazem?

Příspěvek od řidičBOB »

ad bod 2) (od Spectral): bohužel, taková je praxe - musíš se stihnout zařadit ještě před značkou B21a. Jinak je to opravdu bráno, jako porušení této povinnosti.
Existuje alternativa - vnést pochybnost o tom, že jsi takovou značku nemohl vidět. Takže bych si opravdu zašel na úřad a žádal přístup do spisu - a rozhodně žádal i onen videozáznam (nikoliv pouze fotku).
Do té doby je to pouhé teoretizování, co by se dalo...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět