"Bizarní" dopravní značky

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2245
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od Truck Daškam »

Taková malá story ze včera, aneb milujeme semafory!
Jel jsem Radlickou "dolu", okolo 23h. Jel jsem do 60km/h, takže žádné pirátění a ani courání. Od Butovic jsem jel sám, dojel jsem vozidlo až dole v Radlicích. V dohledu za mnou nebylo celou cestu jediné auto, v protisměru jsem potkal maximálně tolik aut, kolik mám prstů na jedné ruce.
No a blížím se k semaforům, kde je nájezd do tunelu Mrázovka (viz foto), tam červená, a....
Pro odbočení doprava (Mrázovka) kolona asi 7 aut, doleva (Smíchov) asi šest aut. Z kolmého směru provoz úplně minimální.
Padla zelená vozidlům doprava, projela dvě (2!) auta a opět červená - z kolmého směru jelo jedno auto, chodec nikde žádný a tramvaje též spaly ve vozovně
Projet touto křižovatkou vyžadovalo 3 jakési cykly, ačkoliv na kolmé silnici téměř nikdo nejel.
Všichni jsme měli nastartováno, obtěžovaly jsme okolí hlukem a spalinami svým popojížděním.
Po zbytek cesty provoz minimální a bez omezení, takže regulace dopravy potřebná též nebyla
Vskutku velice inteligentní semafor!
Chápeš to?
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od GeneHawkins »

tvl drama...
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2245
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od Truck Daškam »

Drama to je, když samo město chce "bezemisní" provoz a tímhle tu zátěž jen zvyšuje.
Že ti to natahuje zdržení z bodu A do bodu B je věc další. 4km (možná ani to ne) na Jižním městě díky tomu jedu i 7min, 4min z toho stojím a čumím
Chápeš to?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od petr_riha »

To popisuješ barvitě, jak když byla Zdena pod kořenem...
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2245
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od Truck Daškam »

Protože je to zbytečný, k hovnu a nikdo se o to neprosí. Je to jen přehnaná aktivita. A pak se není co divit, že některé to učí jezdit na červenou... A že jsem to nutkání měl taky - třetí červenou bych už nedal a projel to

Chudáci lidi co tam bydlej
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2245
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od Truck Daškam »

Hehe, na Smíchově je stavba, kde se udělal výjezd jen pro vozidla stavby (je to naproti vjezdu do Mrázovky) a dosadil se tam semafor - když pominu že je směrový doleva a vozidla stavby jezdí i doprava - tak když padne zelená a než já se s 30t rozjedu, vozidlům co mají červenou už padá zelená a troubí, co v křižovatce jako dělám :-D :-D
To samé platí na výjezdu z Blanky směr Dejvice - než se do toho kopce rozjedu, tak už na mě najížděla auta co jedou od kulaťáku doleva na Spartu/Blanku a zprava auta z Blanky na Dejvice
Jojo, PČR s odborama dopravy to maj vymyšelný, maj fištróna!

Stojím na stavbě a sypu. Náhodou vidím na plotě rozhodnutí o stavbě z dotčené městské části. Mimojiné tam je v podmínkách napsáno, že nebude blokován přechod a nebude nijak omezena doprava na Husitské.
Tak se tak nějak podívám - já stojím přes celý přechod (+zakrývám semafor chodcům) a čumák mám do té Husitské. Kouknu se na čerpadlo (kde stojí a kam musí dosáhnout). Tak to jim nějak nevyšlo - holt ten barák měli udělat o 8m kratší, aby mě takhle nepostavili.
Nj, papír snese všechno

Ze silnice č. 9 (Líbeznice - Mělnik) je odbočka doprava do vesnice Korycany, kam jedu (je tam i ukazatel s názvem tý fabriky). Před odbočkou vidím B4+E7b (takže tam odbočit nesmím). Tak už dumám co ted, nahlížím doprava... a tam B4+Mimo DO. Takže dle DZ tam můžu, ale nesmím tam odbočit.
Nojo, rozhodovat od stolu je fuška. Fakt

:-)
Chápeš to?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od petr_riha »

Truck Daškam píše: sob 04 úno 12:55 Ze silnice č. 9 (Líbeznice - Mělnik) je odbočka doprava do vesnice Korycany, kam jedu (je tam i ukazatel s názvem tý fabriky). Před odbočkou vidím B4+E7b (takže tam odbočit nesmím). Tak už dumám co ted, nahlížím doprava... a tam B4+Mimo DO. Takže dle DZ tam můžu, ale nesmím tam odbočit.
Nojo, rozhodovat od stolu je fuška. Fakt
A můžou vůbec byt pod jednou značkou dvě dodatkove? Nechce se mi to hledat a marně si vybavuji, jestli jsem to někde viděl, resp. zaregistroval. Nevzpomínám si.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2245
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od Truck Daškam »

petr_riha: Dobrá úvaha, taky si nic takovýho nevybauju.. .. Když už, používalo se třeba "12t Mimo DO", ale to byly prostě dvě dodatkové tabulky v jedné, kdežto E7b je samostatná značka
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2245
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od Truck Daškam »

Třeba to někdo i zná - od D0 do Lochkova či Radotina.

B4 + mimo vozidla cementárny - takže pokud nejedu do cementárny, páchám s autem nad 3,5t přestupek
Sjedu k cementárně a tam B4+Mimo DO - takže za cementárnou tam můžu, ale legálně se tam dostat nemůžu

:ymapplause: :D
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2245
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od Truck Daškam »

Tak to co jsem tady x-krát psal a byl za kokota, protože úředníci jsou nadlidi - tak přesně toho se všiml už někdo "nezávislý"...

https://www.krimi-plzen.cz/a/zakaz-vjezdu/
Chápeš to?
Odpovědět