"Bizarní" dopravní značky

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2244
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od Truck Daškam »

Je to vyjádření z pražského magistrátu, nezávisle mám stejné telefonické vyjádření od dopravky (s ním jsem o tom pokecal mnohem víc) - tady není alfa a omega ta plná čára, ale ty koleje - kdyby neexistoval §13, tak by v tom nebyl pochopitelně problém
Čekám ještě na plzeňské vyjádření k ul. Slovanská, ale to prý bude totožné, protože jestli tam máš pro sebe jeden jízdní pruh nebo jich je deset je úplně irelevantní.
A třeba jak tramvajáci zvonili na ta auta co mě objížděli po kolejích, tak zcela oprávněně, protože na těch kolejích neměl nikdo kdo co dělat

A že obrubník =V1a mi přijde iogický, protože obrubník se používá teprve posledních několik let při rekonstrukci kolejí, protože právě V1a kdekdo ignoroval.

A jak jsem psal jinde: On zákon a ani tedy DZ nepočítá s tím, že ho poruší někdo jinej.
Když jednosměrku zablokuje překážka, taky neexistuje legální možnost jak se z toho dostat - samozřejmě nikdo nikomu nic neřekne, když jednosměrku následně někdo vycouvá, nebo jako zde někdo najede na koleje přes obrubník/čáru. Bavím se čistě o teoretické legislativě a ne o praktické logice (což se vzájemně vylučuje dost často)
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2244
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od Truck Daškam »

Tak... ted mi přišlo další vyjádření z pražského magistrátu od jiného člověka - a ten do toho hodil vidle :-D
Chápeš to?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od petr_riha »

A to vyjádření je…? Ze se dá přes koleje překážka objet. Protože čára neni zed a kočka není pes.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2244
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od Truck Daškam »

Jo, že čára je v pohodě.
Evidentně nepanuje v jednom baráku shoda, jestli obrubník=čára :-D
Chápeš to?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od petr_riha »

Tak já nevím, proč by měla být čára = obrubník. Při objíždění překážky mohu plnou přejet, a je jedno, jestli je vedle tramvaj, buspruh nebo cyklopruh. Samozřejmě vozidlo v tom pruhu nesmím při objíždění omezit.

Přiznám se, že mě spíše překvapila ta předchozí vyjádření.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2244
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od Truck Daškam »

Na vegetaci taky vjet nesmíš, stejně tak by mi přišlo logický že ne na koleje.
Vyhrazenej pruh využít k objíždění můžeš, at je tam čára jakkákoliv - oddělené koleje ne.

Ted je otázka, co si člověk má představit pod tím "jinak oddělen". Inu, těžko říct - když co úředník, to jiný názor :-D


Jako kdyby nepanovala shoda Praha vs Plzeň - řeknu si ok. Každej kraj si to dělá trochu po svém. Ale že nejsou schopný v tom mít jasno ani v jednom baráku, je už na mě moc :-D
Chápeš to?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od petr_riha »

Tak rozdíl mezi kolejemi a vegetaci je zjevný - ve zpevnění podkladu. Koleje vnímám jako něco vyhrazeného, podobně jako buspruh.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2244
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od Truck Daškam »

No já nevím - ale bus pruh nemá vlastní § a koleje z vlastního principu jsou určeny pro drážní vozidla... Ten smíšenej provoz se bere jen jako nutný zlo.
A jestli jsou koleje pojezdové nebo ne, může nám řidičům být prostě jedno - ani se nám to nijak nehlásí značkou, jestli tam je beton/šutr/tráva, protože tam kde jsou oddělené, prostě nemáme co dělat.

A je to i problém pro IZS - protože jestli pojedou po kolejích nebo ne, záleží na tom jak ten úsek řidič zná. Nejednou se stalo, že se jelo po kolejích a konec :-D
Chápeš to?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od petr_riha »

Truck Daškam píše: pon 14 lis 21:45 ... protože tam kde jsou oddělené, prostě nemáme co dělat.
Ano, zde se ale bavíme o tom, že ta čára to neodděluje. A někteří moudří na magistrátu to vidí stejně.

Pokud bude na silnici nehoda/překážka/cokoliv, tak jí objedu klidně po chodníku za vysokým obrubníkem.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2244
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od Truck Daškam »

Já taky. Ale to nutně nemusí znamenat, že je to legální :-)
Chápeš to?
Odpovědět