"Bizarní" dopravní značky

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1376
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od Předseda »

jj trvale. Čtvtek ráno jsem ještě jel "bypasem" a večer už to bylo dokonané.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od petr_riha »

Včera jsem tam jel. Byl jsem 6. na radě a než jsem se dostal na kukulovou, dříve už bych byl snad na Zličíně u globusu.

Tipuji, ze nehod tam bude více než dříve, zejména kolize odbocujicich s odbocujicimi. Nebylo tam dnes náhodou už omalovano nějaké auto? :-)
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od Lachende Bestien »

Ale, ale, že by v kanclech na dopravních odborech neseděli samí geniální exxxpertní úúúúúrzedníci? :-t
A co na to řB?
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1376
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od Předseda »

Jel jsem tam jednou a stačilo mi. Druhý den jsem volil objíždku přes vypich od Hvězdy = +15 min. Další den Patočkovou +10min. Asi budu nucen jezdit jak piča přes Strahov a na Plzeňskou.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od petr_riha »

Taky zvažuju možnosti. Příště to vidím od věže Tomankou na Vypich. Ten je ale občas přetížený už tak, navíc odbočení do Motola krátké (aspoň bývalo, dloouho jsem tam nejel), takže další zbytečný čas v prdeli.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1376
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od Předseda »

Taky jsem to zvažoval, ale čekání na Vypichu na zelenou dolů k motolu je taky voser. Relativně krátká, protože co chvíli jede tramvaj s preferencí a když už teda člověk má štěstí na dlouhoou zelenou, tak má zase "štěstí" na řidiče co spí a rozjíždí se s mezerami, kam by se vešel naklaďák.

Dnes jsem to vzal od Spiritky na Klamovku a více méně to šlo. Ale je to stejně tak "fajn" jako poškrábat se na levém uchu pravou rukou...
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od Truck Daškam »

Zeptám se zde na situaci v tomto videu v čase 3:36

Smí se překážka objíždět zprava nebo ne?

Dle mého názoru ne, protože:
(2) Na tramvajový pás v úrovni vozovky se smí v podélném směru vjet jen při objíždění, předjíždění, odbočování, otáčení, vjíždění na pozemní komunikaci, nebo vyžadují-li to zvláštní okolnosti, například není-li mezi tramvajovým pásem a okrajem vozovky dostatek místa; tramvajový pás zvýšený nad nebo snížený pod úroveň vozovky nebo od vozovky jinak oddělený například obrubníkem se smí přejíždět jen příčně, a to na místě k tomu přizpůsobeném. Při vjíždění na tramvajový pás nesmí řidič ohrozit ani omezit v jízdě tramvaj.

Moje otázka zní: odděluje plná čára tram koleje od vozovky, nebo ne? Píše se "jinak oddělený", nikoliv "stavebně oddělený"

Je to čistě taková akademická otázka, zajímá mě názor zákonů znalejších.... Jinak je mi to fuk, dělám to tam dělám stejně - objíždět tu překážku zleva je kontraproduktivní nesmysl
Chápeš to?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od petr_riha »

Co tam to auto dělalo? Pokud odbočovalo vlevo, objíždí se zprava. Pokud mělo poruchu, proč by ho objížděl vlevo a blokoval protisměr, když můžu pohodlně objet vpravo? Nenapadá mě jediný důvod, proč vlevo ano a vpravo nikoliv.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od Truck Daškam »

petr_riha: Co tam dělá auto je úplně irelevantní. Prostě stojí.
Nebavím se tady o logice (objet zprava), ale o legálnosti (viz ten odstavec).

Zrovna u tebe mě překvapuje, že najednou taháš logiku a neřešíš legálnost
Naposledy upravil(a) Truck Daškam dne stř 09 lis 18:25, celkem upraveno 1 x.
Chápeš to?
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od pavproch »

Neska sem mj jel po I/20 z ČB na Písek, kolem cesty tam asi na třech místech je výstražná značka se smrtkou s kosou - ty začky nevypadaly jako "doma malované" - vypadaly takle nějak
Obrázek
- je to legální plnohodnotnná dopravní značka? Já dyž sem dělal před 35lety autošule, tak ve vyhlášce nic takového nebylo, asi...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět