"Bizarní" dopravní značky

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od Truck Daškam »

Už jsem to několikrát viděl.. Otázkou je, jestli to vůbec jako dopravní značka tam je.. Za mě asi ne, protože ta značka A22 nemá odpovídající rozměr.
Hodnota bude asi stejná, jako když někdo pod značku "slepá ulice" na karton někdo dopíše "fakt neprojedeš vole" :-D

Já teda ale ani nevím, jestli současná kampan s těma jednosměrkama, co e dává na výjezdy je taky ofiko značka
Chápeš to?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od petr_riha »

TD: tak já nejsem právník, ale mám na krku hlavu, kterou přemýšlím. Naopak, pokud auto odbočuje vlevo, zákon říká, kudy ho mas objíždět. Pokud tam stojí a vykládá, je to debil. Pokud má poruchu, tak budeš blokovat protisměr a vytvářet kolonu za sebou?
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od Truck Daškam »

Zásobování tam tak stává běžně, protože těžko to postaví na koleje a chodník je tam úzkej. Jistě že to objedu po kolejích (jak praví logika), ale na tu jsem se neptal. Mě jen zajímá (čistě ze zvědavosti), jak je to legislativně - jestli plná čára splňuje termín "jinak oddělený", tudíž je takové koleje legální přejíždět pouze příčně.
A nebo nesplňuje, a tudíž je po kolejích objíždění zcela legální
Chápeš to?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od petr_riha »

Nemyslím si, ze by čára v tomto případě znamenala “jinak odděleny”.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od Truck Daškam »

No já právě nevím, protože v Praze snad jenom čára není nikde.
Jenom někde je danej bílej obrubník a občas přerušenej kusem bílé čáry - což asi hned neznamená, že se tam tudy může někdo objíždět (což by tím přerušeným kouskem fyzicky ani nešlo)
Chápeš to?
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od GeneHawkins »

Znamená.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od Truck Daškam »

Projel jsme si ted na google celé nábřeží - ten bílej obrubník je přerušen pouze v křižovatkách a u vjezdů (tj.pro přejíždění příčně).
V jednom místě kde je určené stání vozidel zásobování (a předpoklad objíždění) není ani obrubník a ani plná čára.
Celkově úzký pruh na Smetanově nábřeží (kde je zásah do kolejí nutný) je rozdělen přerušovanou čárou

Praxi plnou čáru s předpokladem objíždění jsem nikde nenašel

GeneHawkins: To nevím, jak by jsi tady chtěl někoho na tom kousku objíždět - a muselo by bejt fakt štěstí, že mu to kleklo zrovna tam :-)
To je dle mě forma sjezdu/nájezdu pro IZS a údržbu
A asi se shodnem že to není pokyn pro řidiče, že tam tudy maj něco objíždět - když tam maj tři pruhy

https://www.google.com/maps/@50.0708662 ... 384!8i8192
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od Truck Daškam »

Můj dotazující mail:
Zajímá mě, zda zvýrazněný termín "jinak oddělený" splňuje vodorovné značení V1a, nebo musí být použito stavebního prvku ve formě obrubníku.

Když to přesunu do praxe, tak situace v Praze na Hlávkově mostě (dva pruhy pro jeden směr jízdy, vlevo tram koleje oddělené V1a)
Odstavené vozidlo v levém pruhu. Je legální takové vozidlo objet přes V1a po kolejích, nebo se takové koleje smí přejíždět pouze příčně a musí řidič takové vozidlo objet pravým pruhem?

odp:
Dobrý den,
Z hlediska výkladu zákona je V1a ekvivalentní obrubníku nebo jiné formě stavebního oddělení. Pro úplnost níže zasílám význam V1a dle vyhlášky č. 294/2015 Sb., kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích. Pochopitelně bílá barva na vozovce není fyzickou překážkou, proto se v praxi často setkáváme s jejím nerespektováním.

V takovém případě musí řidič využít pravý jízdní pruh, nikoliv přejíždět na koleje.


Takže je to dle mě asi jasný i na tu Plzen
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1377
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od Předseda »

(y)
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: "Bizarní" dopravní značky

Příspěvek od GeneHawkins »

Kdejakej jouda může napsat kdeco. Je to nesmysl, Chybí ta citace:
V1a.jpg
Odpovědět