EGR Ventil a Německo/Rakousko

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

blah
Pan Řidič
Příspěvky: 210
Registrován: stř 25 črc 13:11

Re: EGR Ventil a Německo/Rakousko

Příspěvek od blah »

Co si pamatuju ze skoly, tak se u profesonalnich ridicu opravdu udavaly nejvyssi koncentrace methemoglobinu, az 10%, vic nez treba kuraci (5%) nebo cokoliv jineho. Nicmene netusim o jak starou statistiku se jednalo, a o kolik se to dnes zmenilo (a nakolik byla relevantni)
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1938
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: EGR Ventil a Německo/Rakousko

Příspěvek od Lachende Bestien »

@mcsafety
Z čeho konkrétně v mém předchozím příspěvku vyvozujete, že má reakce odpovídá katalogovému závistivému čecháčkovi?
Výslovně jsem uvedl, že pokuty nikomu nepřeju, ale každý dostane, co si zaslouží.

Ovšem máte pravdu v tom, že i mě konkrétně se týká vaše svévolné vypouštění splodin z dieselu bez EGR - a to především z důvodu mého astmatu - bydlím ďábludík v SM kraji razovitem, kde se uvádí výskyt astmatu a dýchacích obtíží u cca 30-40% lidí.
Už jsem o tom psal dříve - předpokládám, že většina místních spořilů s dieselovými osobáky EGR zaslepí/odstraní, a mají úplně u rekta, že ještě dále zhoršují už tak často nepříjemné dýchací obtíže (nejen) astmatikům, kteří jsou na znečištění logicky mnohem citlivější.

Ale hlavní je UŠETŘIT, abychom si pak mohli co nejvíce ušetřených korunek egoisticky UŽÍT. Pak tady nemáme mít čtvrtinové platy ve srovnání třeba s Němci, Rakušany apod., když si pro pár podělaných korunek raději navzájem otravujeme vzduch.
Přeju příjemné šetření.
S americkým svazem na věčné časy a nikdy jinak!
SS americké - náš vzor!
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3228
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: EGR Ventil a Německo/Rakousko

Příspěvek od mattonecz »

Tak hlavne ze kazdej social musi mit nutne naftu aby to tahlo vodspoda a zralo o litr min nez benzin.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: EGR Ventil a Německo/Rakousko

Příspěvek od Bond007 »

Honza42 píše:Celkem komedie.
80% Čechů vaří doma na plynu a zplodiny z toho si pouští rovnou do bytu. Včetně NOx samozřejmě. Koncentrace doma před nedělním obědem může být klidně vyšší než u D1 ve špičce. (můj odhad, relevantní údaje jsem nedohledal.)
Ale do študýho chudenta se navážejí.
Muzes uvest nejakej zdroj o tom, ze pri vareni na plynu u soravne serizenyho horsku vznikaji noxy?
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
blah
Pan Řidič
Příspěvky: 210
Registrován: stř 25 črc 13:11

Re: EGR Ventil a Německo/Rakousko

Příspěvek od blah »

Gas stoves emit nitrogen dioxide (NO2), carbon monoxide (CO), and formaldehyde (HCHO), each of which can exacerbate various respiratory and other health ailments.
Gas burners were estimated to add 25–33% to the week-averaged indoor NO2 concentrations during summer and 35–39% in winter.
https://ehp.niehs.nih.gov/122-a27/

Koncentrace NO2 v evrope: http://www.eea.europa.eu/themes/air/interactive/no2
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27041
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR Ventil a Německo/Rakousko

Příspěvek od řidičBOB »

hlavně na sebe nepoutat zbytečnou pozornost :ymhug:
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... jizde.html
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět