Havarijko: vyběr pojištovny

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Uživatelský avatar
šmoula
Mistr volantu
Příspěvky: 894
Registrován: stř 16 úno 10:04

Havarijko: vyběr pojištovny

Příspěvek od šmoula »

existuje pojištovna který škody na vozidle (vandalismus, vykradení auta, světla a všechno podobný) hradí rozpočtem?
2.0i 107kW
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Havarijko: vyběr pojištovny

Příspěvek od pjanda »

One existuje nejaka, ktera to nedela?

Vyuzil jsem teto moznosti jednou v zivote, ale pokud vim, v nabidce byla vzdy... Pojistovne je to prece uplne jedno, komu penize za vzniklou skodu uhradi, rozpocet ji spise vyjde levneji, ma to vice pod kontrolou. Omezuji to snad jen leasingovky apod., ktere pochopitelne chteji, aby jejich majetek byl v danou chvili udrzovan v nejlepsim moznem stavu, tj. baziruji na oprave.
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
šmoula
Mistr volantu
Příspěvky: 894
Registrován: stř 16 úno 10:04

Re: Havarijko: vyběr pojištovny

Příspěvek od šmoula »

No jde mi o to, ze hledam pojistovnu, ktera bude kradez xenonu, navigace a pod. resit rozpoctem a nikoliv fakturou. Idealni by byla nejaka konkretni zkusenost, protoze co jsem zjistil, tak vetsina pojistoven chce tyto kradeze hradit fakturou
2.0i 107kW
Reese
Pan Řidič
Příspěvky: 332
Registrován: stř 16 bře 20:15

Re: Havarijko: vyběr pojištovny

Příspěvek od Reese »

No bóže, tak zajdeš za prodejcem, ať ti na to udělá fakturu, že mu to hned prodáš zpátky o litr levnějc. A máš to :)
Uživatelský avatar
šmoula
Mistr volantu
Příspěvky: 894
Registrován: stř 16 úno 10:04

Re: Havarijko: vyběr pojištovny

Příspěvek od šmoula »

Pokus o vtip?

Uz si nekdy videl aby servis neco vykoupil zpet? Navic jeste autorizovanej servis???
2.0i 107kW
Trojnožec
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: stř 16 úno 11:36

Re: Havarijko: vyběr pojištovny

Příspěvek od Trojnožec »

Teda dlooouho jsem nepřispíval, ale to co tady prezentuje pan Janda a pan Reesse to jsou - když to řeknu slušně - nesmysly. Obzvláště to co napsal Reese. Ten má zkušenost s pojištovnou asi jen když si šel vyřídit cestovní pojištění jinak takovou slátaninu nemůže snad nikdo myslet vážně.
Vážený pane Resse, už jste někdy viděl, že by autorizovaný servis, u kterého si koupíte zboží a hned do odkoupí zpět? Už vidím autorizák jak něco kupuje zpět. Komu by to asi tak namontoval? Ha? Autorizáku je to u řitě - své peníze dostane a ještě na tom vydělá. Proč by asi něco odkupoval zpět a nižovat tím své zisky? Nehledě na to, že účetně to není zrovna easy něco vyplatit zpět, když je kasa nastavena skoro 100% na příjem a né na cash back... Když už Vám má autorizák něco vracet tak se kroutí jako žížaly a spíš tlačí slevu na material, práci a podobně než aby vytáhli prachy.. A pokud se domluvíte s Frantou z Horní Dolní co má servis - tak to není smluvní servis pojištovny a pojišťovna po Vás bude chtít vypis z diagnostiky (jo i to se dá obejít), že vše funguje tak jak má ale pochybuji že o tom máte tušení.. Nehledě na to, že ani ten Váš známy Franta Vám nekoupí zpět navi za 59tisíc, když ceníkovka je 60 a na netu jí seženete bez problému za 10. To by byl asi magor, ne?
Opravdu nad Vaší radou zustává rozum stát. Takže pro příště "pane řidič" - až zase budete chtít radit o něčem o čem nic nevíte, tak si prostudujte základní znění smluvních podmínek pojišťoven. Opravdu tohle jste snad mohl slyšet někde v hospodě 4té cené kategorie...

A abych zareagoval na pana Jandu. Jeho zkušenost může být determinována právě jen jednou zkušeností. Teoreticky to říka dobře. Pojištovně by mělo být jedno komu peníze dá a když je dá do ruky tak i levnější. Ovšem! Pojištovna dobře ví, že tyhle věci jsou skoro vždy kradené a tak (populisticky) nechce podporovat zloděje. Takže spíš zaplatí fakturu servisu co si naúčtuje 60kkč za navi + práci než 20-30 do ruky, abyste si jí pak koupili za 10 na netu. Technické věci jako karoserie se rozpočtem běžně řeší. Ale navigace, xenony a airbagy 90% pojištoven řeší proplacením faktury. Takže na tom majitel netrhne nic. Tak se to toži stávalo - škoda za 80, rozpisem majitel dostal 50, opravil za 20 a zbytek měl do kapsy a rovnou měl vyděláno na další rok pojištění... Těch zbylých 10% neřeší třeba tak přísně xenony a nechá je proplatit rozpočtem. Záleží vždy na výrobci a ceně. Zase pojištovna má určitý limit vnitřní kontroly.., ale tím experty jako je Resse nechci zatěžovat.

Takže suma sumárum pro pana šmoulu: Taková pojištovna taxativně neexistuje. Co vím tak navi, bagy drtivá většina pojišovnen řeší fakturou. Xenony ještě jak kdy. Bud faktura nebo rozpisem. Podle ceny. A taky podle vnitních kontrolních předpisů. Poškození karoserie (disky, okno, dveře, poškrábání celyho auta atp) řeší rozpisem dle libosti.
Doporučuji obvolat pojištovny a zjistit přímo. V současném boji o klienty hodně pojištoven nabídne první událost bez ztráty bonusů. Jinak počítat s tím že co událost to mínus 36měsíců bezeškodné události. Bez výjímky u jaké jste pojištovny.
Uživatelský avatar
Psycho vlk Wolf
Mistr volantu
Příspěvky: 827
Registrován: stř 18 kvě 11:53
Bydliště: Zoo Praha - oddělení šelem
Kontaktovat uživatele:

Re: Havarijko: vyběr pojištovny

Příspěvek od Psycho vlk Wolf »

šmoula píše:No jde mi o to, ze hledam pojistovnu, ktera bude kradez xenonu, navigace a pod. resit rozpoctem a nikoliv fakturou. Idealni by byla nejaka konkretni zkusenost, protoze co jsem zjistil, tak vetsina pojistoven chce tyto kradeze hradit fakturou
OT
Koncernový vůz? :D
/OT
Peugeot 301 1.6VTi 85kw/115hp

Peugeot 406 Break 2.0HDi 80kw/110hp
Škoda Octavia I 1.6MPi 74kw/100hp
Uživatelský avatar
šmoula
Mistr volantu
Příspěvky: 894
Registrován: stř 16 úno 10:04

Re: Havarijko: vyběr pojištovny

Příspěvek od šmoula »

Trojnožec: Díky, něco takového jsem očekával že se zde dovím ;)
2.0i 107kW
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Havarijko: vyběr pojištovny

Příspěvek od jarka »

Nevíte někdo o pojišťovně kde se nechá auto pojistit na takovou pojistnou částku, aby to krylo pro mě reálnou hodnotu auta? Př. mám auto koupený za 100t, opravil/upravil jsem za 200t a rád bych ho tedy pojistil alespoň na 200-250t. Existuje nějaká taková pojistka? Když jsem to řešil u mého havarijka, tak mi v pojišťovně (partner Allianzu) řekli, že v případě plnění by mi i přesto, že bych měl ve smlouvě pojistnou částku vyšší krátili plnění podle hodnoty auta z jejich vnitřních tabulek. Když se tedy vrátím k tomu mému příkladu, tak i kdybych měl ve smlouvě p.č. 200t dostal bych pouze 100t.

Chápu, že je toto jakási obrana proti pojistným podvodům, ale tak mi to přeci mohou promítnout do výše pojistky...
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Caddy
Letec
Příspěvky: 1333
Registrován: stř 16 úno 14:25
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Re: Havarijko: vyběr pojištovny

Příspěvek od Caddy »

men ted nabidli z me banky (coz s ehodi, jinak mam nepojistitelna auta) konecne produkt pojisteni, dke si sam zvolim cenu auta a podle toho platim mesicni rozumny poplatek....prisel mi domu navrh smlouvy, tak na to snad konecne kouknu a treba z toho i vyctu, jaka pojistovan to pro banku vlastne poksytuje...
Odpovědět