Pokuty za přestupky v zahraničí (zasílané poštou do Čech)

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od řidičBOB »

i v zahraničí koukají do stejné dtb jako v CZ...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od ctrl_j »

Me by spis zajimalo jak to nahlizeni do databazi funguje procesne. Tedy dejme tomu ze jednotlive staty EU maji vzajemne nasdilene dtb s registracemi a prvne urci stat kam prestupce spada a pak nahlizi do narodni dtb dane zeme. Nebo zda to maji sloucene do jedne megadatabaze pro tyto ucely, zadaji tam znaky s RZ a vyplivne jim to cilovy stat a provozovatele.

U beznych, standardnich znacek se da stat odvodit podle delky, shluku a obsahu cislic. Ale v pripade RZ na prani, pokud bych si cirou nahodou zamaznul bila pismena „CZ“ pod temi zlutymi hvezdickami, tak je otazka zda jim identifikaci jenom ztizim, nebo kompletne znemoznim pri danem bezne standardizovanem strojovem postupu jaky pouzivaji.

Polske, rakouske, slovenske RZ na prani funguji tak, ze je na zacatku vzdycky kod okresu, kraje a pak volitelna sekvence v konfiguraci maximalne 2+5. U nas mame 3+5, takze se s tim moc sachovat neda, ale vsechny staty zmapovane nemam.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od vonkreuz »

Měl bych poddotaz - automatická stanoviště měří ze předu nebo od zadu? Pokud ze předu jaký úhel snímání mají? Respektive jak by si poradily se značkou posunutou trošku víc do leva na kraj, např. Alfa Romeo? :D Mám značku vepředu na středu, ale stačí jeden papír, jeden kolek a nechat si v TP zapsat "alfa" vyjímku pro asymetrické umístění a tak o tom uvažuju... :ymblushing:
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od Honza42 »

Bude to fungovat určitě perfektně. Akorát budeš muset na nárazník dát do boku třímetrové bidlo a značku až na konec, aby byla mimo zorné pole kamery. Razítko na to určitě na úřadě dostaneš, toho bych se nebál. :D
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od řidičBOB »

ctrl_j: funguje to pod obojím - buď to hledají podle země a RZ nebo rovnou hledají konkrétní značku v megadatabázi. Pak odkontrolují typ vozidla, případně barvu. Posílají jenom to, kde mají 100% jistotu.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Libor34
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 07 dub 18:57

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od Libor34 »

Zdravim
pri me nedavne ceste rakouskem jsem se pri rizeni vystridal s kolegou ten prekrocil rychlost, vyfotili ho a prisla pokuta. Nemam nejak zajem se dohadovat s rakusaky, ale chtel bych vedet co pro me uhrazeni pokuty bude znamenat, zda budu treba veden v rakouske evidenci a pristi prestupek budou posuzovat jako recidivu? Popripade kolega nema problem s tim pokutu nahlasit na sebe jak bych mel postupovat pokud chci uvest ze auto psane na me ridil nekdo jiny?
Predem dekuji za odpoved.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od řidičBOB »

Je jim fuck, kdo vozidlo řídil. Chtějí zaplatit od provozovatele/majitele.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od M.Z. »

A v neposlední řadě jim jde zejména o bezpečnost :ymparty:
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od řidičBOB »

já blbec! No jasně! To je naprvním místě!!
:D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Mysacek26
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 17 dub 17:46

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od Mysacek26 »

Tak jsem jsem dnes vracel z Madarska tak na A5 stal jeden policista na mostě a měřil byla tam 100 měl jsem asi na tachaku 130 tak asi 123.tak to mám čekat mastnou pokutu tak za tu hoďku si asi vydělal 300 autech dost někteří měli i 160.kdy mám čekat pokutu a do do, to chtějí zaplatit pokud to posílají normálně ne doporučené tak jsem nic nepřevzal.nebo ne?
Odpovědět