Pokuty za přestupky v zahraničí (zasílané poštou do Čech)

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od řidičBOB »

Tak prej přibyla i Francie...sic k Žabožroutům nejezdím, ale pavproch tam občas zavítá :ympeace:
http://autosalon.iprima.cz/radce/nove-a ... i-do-ceska
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od pavproch »

Já jezdím (v zahraničí) předpisově :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
VatrasCZE
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 21 črc 14:51

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od VatrasCZE »

Tak podle mých informací se v Rakousku totiž cosi dohodlo s našima policajtama a od prvního ledna tohohle roku chodí přestupky poctivě do Čech. Firmy v Rakousku jsou povinné sdělit kdo jejich vozidlo řídil, proto pokud je auto firemní, posílá rakouská policie stejnou výzvu jako doma, aby mohla identifikovat řidiče a chtít po něm pokutu. S pokutami za parkování je to různé, ty od obecních strážců pořádku nevím, tu sem nikdy nedostal. Co se týká rychlosti, každá část země má svůj katalog s výší pokuty za daný přestupek, takže záleží kde jste jeli rychle. Samozřejmě se vám napočtou rakouské trestné body a při dalším spáchání hrozí recidiva. Co se týká jednání policistů, je to podle toho jak jednáte vy. Pracuji tu a mluvím normálně plynně, nikdy sem neměl problém, vždycky byli slušní a v pohodě. Ať mě zastavili s rakouskou nebo českou SPZ. Velký pozor na úsekové radary a hlavně na IG-L zóny (to je takový to jak svítí na dálnici nahoře IG-L 100) :-), to jsou mastné pokuty. Je tam totiž pokuta za znečišťování prostředí a ještě pokuta za překročení rychlosti. A to jde do peněz. Rakušáci tolerují propadlou technickou až tři měsíce, ale pozor, vůz nesmí být ve viditelně špatným stavu. To následuje eskorta na technickou a drahá pokuta nebo občas vyrazí přímo i s kamionem techniků. Ale loví hlavně nákladní vozy. Tak nějak v kostce mě víc nenapadá. Klidně se ale ptejte.
Uživatelský avatar
Weeper
Mistr volantu
Příspěvky: 697
Registrován: pát 18 úno 16:42
Bydliště: Praha

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od Weeper »

Jelikož tyhle cesty jsou celkem neprobádaný, tak myslim, že nejvíc ze všeho bude zdejší zajímat asi toto:

- Jak si dokážou poradit s nahlášenim řidiče, který zemřel mezi spáchanim přestupku a doručením písemnosti o přestupku do ČR? Stejně tak platí v případě, že se nabonzuje fiktivní cizinec s místem pro doručování v ČR, kde se dočasně nalepí jeho jmenovka a nechá se hodit po 10 dnech do schránky?

- Jak se staví k přeshraničnímu doručování? Presumujou fikci doručení = je doručeno po určité době, ikdyž si dotyčný zásilku nevyzvedl nebo co v případě, že dotyčný nemá v místě trvalého bydliště schránku s jmenovkou nebo ho má na ohlašovně?

- Jak se staví k jazykové bariéře při oboustranné korespondenční komunikaci?

- Jak je to s kopií spisu, zasílají, nezaskočí je to natolik, že to nechají ležet?

- Řeší se jako v ČR, že se v případě odpovědnosti za správní delikt provozovatele musí prokazovat automatický technický prostředek používaný bez obsluhy (pokud se nejedná o parkování)?

- Je odpovnědný provozovatel za správní delikt i pokud se stala nehoda, která se nemusí hlásit policii?

- Lze uložit sankci za správní delikt prozovateli, pokud tento přestupek není možné projednat v blokovym řízení (nyní u nás od 1.7. už příkazem) na místě?

- Jak je to s ústavností? Napadal ve východní Říši ten jejich konstrukt u ústavního soudu nebo ESLP?

- Vypořádavaj se nějak s materiálnim aspektem jak u přestupku, tak potom u správního deliktu (v ČR není-li splněno zavinění, formální a materiální aspekt přestupku u řidiče, nemůže dojít k odpovědnosti za správní delikt provozovatele, kde se opět vyžaduje formální a materiální aspekt, ale už bez zavinění)?
Audi S4, 3.0TFSI quattro 245kW (333k)

"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Rousseau)
- jsem slušný řidič s čistým bodovým kontem ;-)
Martynxxz
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 11 srp 19:25

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od Martynxxz »

Zdravím. Též jsem před 14 dny obdržel dopis s pokutou za nepřiměřenou rychlost v Rakousku. Konkrétně 65€ za překročení rychlosti o 21km/h na 90tce. Teoretická otázka. Co když bych tento dopis neobdržel a Rakouské úřady by jej měly v evidenci, že jej zaslaly? Docela se divím, že není dopis určen doporučeně. Může se tedy lehce ztratit a nebo omylem vyhodit např. s hromadou reklamních letáků. Máte zkušenost jakým způsobem po uplynutí doby k zaplacení pokuty jednají AT orgány? Nechci tímto nikoho nabádat k nezaplacení, jen mne to teoreticky zajímá. Jakým způsobem je to poté vymahatelné. Do Rakouska jezdíme tak jednou za 2roky, tzn. velice sporadicky.

Díky za vyjádření.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od GeneHawkins »

Jakej dopis?
Martynxxz
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 11 srp 19:25

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od Martynxxz »

Dopis obsahoval tři části. Spáchání dopravního přestupku v Rakousku.Policejní pokuta - výzva k zaplacení (2x papír - německy, totožné v CZ a dále složenka s bankovními údaji k zaplacení pokuty).
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od Brus »

Asi dlouhé vedení :)
Pravda vyděsí
Martynxxz
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 11 srp 19:25

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od Martynxxz »

Brus píše:Asi dlouhé vedení :)
Asi jo, dlouhé vedení :D . Je to dopis od Rakouské policie. Co je v dopise jsem popsal výše.

Případně konkretizujte otázku jelikož to vedení mám až do Rakous :))
Uživatelský avatar
racer
Autoškolák
Příspěvky: 81
Registrován: pon 12 lis 19:30

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od racer »

Znovu: jakej dopis? Tys viděl nějaký dopis?
Odpovědět