Pokuty za přestupky v zahraničí (zasílané poštou do Čech)

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Pokuty za přestupky v zahraničí (zasílané poštou do Čech

Příspěvek od jerry »

Souhlasím se Stepanem. Někdy je lepší pokutu zacálovat, než plno psaní, běhání atd. s nejistým výsledkem. Za ten ztracenej čas se dá vydělat násobně víc. Pokud to tedy není pokuta z CH půl mega. Což v případě A nepředpokládám.

Jinak dík za info o změně doručení z A ze 6 na 12 měsíců. To mi uniklo.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokuty za přestupky v zahraničí (zasílané poštou do Čech

Příspěvek od řidičBOB »

Stepan: podle mne je takový názor soudu vadný. Náš právní řád nic takového nezakazuje. A pka přece nikde není psáno, že pokud policie zadokumentuje podezření z přestupku, že se přestupek skutečně stal. Zatím má řidič právo s tím nesouhlasit a možnost se brátit...i když se už objevily snahy toto právo lehce pošlapat a z úředníků udělat Bohy.
Takže osobně si myslím, že v případě toho Tatara tam bylo ještě něco víc...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5408
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Pokuty za přestupky v zahraničí (zasílané poštou do Čech

Příspěvek od Stepan »

Našel jsem to. 6:20 vyscreenovaný rozsudek a odůvodnění.


http://www.youtube.com/watch?v=hg86hb9-I-A&t=402s

Mi to nějak nefunguje :((
Když si teď přečtu, tak chápu, že jsem se v prvním postu špatně vyjádřil. Ale stejně je to mazec
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Pokuty za přestupky v zahraničí (zasílané poštou do Čech

Příspěvek od driver »

jerry píše:Souhlasím se Stepanem. Někdy je lepší pokutu zacálovat, než....
Skutečně?
Přizdisráči jste oba u mě, bez urážky, to není osobní, jen je to můj názor na ten Váš přístup, radši sklopit uši, tomu říkám aktivní blbci a jejich aktivní přístup k délce řízení. Asi Ti taky začnu posílat výzvy na 50E, nebo Ti mám dát číslo účtu že bys mi to rovnou hradil, než....
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5408
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Pokuty za přestupky v zahraničí (zasílané poštou do Čech

Příspěvek od Stepan »

Nikdo neříká platit všechno a bez výhrad. Ani já ani jerry. Ale občas je prostě na hovno situace a je výhodnější sklopit uši. Když mi bylo 18, šel jsem se na měšťáky udat s papírkem za "neoprávněný zábor veřejnýho prostranství", což je ten nejvíc ez přestupek i při objektivní odpovědnosti provozovatele. Takových papírků už bylo od té doby spoustu a nezaplatil jsem nikdy nic. Ale v té době jsem tam byl autem psaným na fyzickou osobu mého 70+ y.o. příbuzného, kterého by z doporučeného psaní od měšťáků mohlo taky trefit. Takže pětikilčo, nashledanou.

Pokazila se určitá část obhajoby a než skákat po doručovateli (kterej s tim nemá nic společnýho a nějakej dopravní fašismus ho vůbec nezajímá) radši bych to zatáhl. Cesta k vítězství bude dlouhá a s nejistým výsledkem. Bejvali jsme doma taky hrozně hustý a teď, když si beru něco na poště, balík pro tátu za 500 dobírkou mi nedají ani proti jeho občance. Všichni tihle pinglové, pošťáci, holky z recepcí, hlídači (...) mají ve svém mrňavém rybníčku poměrně velkou moc. Takže vyhraješ bitvu o 50 éček a až budeš příště něco potřebovat, zavřeno budou mít už půl hodiny předem a než ti vydají co potřebuješ, budou hrát čtvrt hodiny Solitare a "hledat" to ve skladu. A pak se můžeš ukájet tím, že máš na zápěstí hodinky v ceně jeho auta a tvoje kára stála jak ten jeho byt v paneláku. On tě v tu chvíli může zdržovat a otravovat. Stížnost je možné podat na nejbližší lampárně.

Nevidim v tom sráčství, spíš trošku nadhledu a ekonomického chování.

E: A celou dobu počítám s variantou "budeme se hádat o tom, že jsem ten dopis nepřevzal". BOBu teorii na téma "přijdu, ale nic si od nich nevezmu" neposuzuji, nemám znalosti o tom, jak by to mělo fungovat.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Pokuty za přestupky v zahraničí (zasílané poštou do Čech

Příspěvek od jerry »

Stepan to vypsal vlastně i za mě. Jak píše, je to vlastně ekonomický přístup k věci. Ve firmě taky neřeším 50 éček, abych kvůli tomu ztratil čas na výdělek mnohonásobně víc, nemluvě o zbytečných starostech. Navíc tady není možno hovořit ani o ochotě se pro morální princip nechat upálit, protože tu vyšší rychlost ti změřili. Je to k naštvání, chhápu, ale je to realita. Někdo můj přístup nazývá přizdisráčstvím, já postavením se čelem k realitě. Ale ber to jen jako můj názor, proto jsi to dal do diskuze, že jsi chtěl znát názory druhých.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Pokuty za přestupky v zahraničí (zasílané poštou do Čech

Příspěvek od driver »

Jerry: Ty jsi nezvážil vůbec variantu, že ke spáchání přestupku nedošlo.
Ekonomiku si nech. Někomu jde o principy.
Neuhradil bych ani cent výměnou za klid.
Ty taky posíláš výpalné obcím a jsi rád že Ti nehrozí body a vůbec nezkoumáš souvislosti, viď?

Stepan: Já nehodlám potopit pošťáka ani seřvat osobu co to přebrala. Každý dělá chyby a nebylo to jejich úmyslem. Proč předjímáš jednu z mnoha variant a stavíš na ní? Ještě okomentuji další konstrukci: I kdyby k tomu došlo jakmile bude zavřeno půl hodiny před zavíračkou, nemají žádnou moc, volám do Prahy, jestli je normální aby lokální pobočky měnily pracovní dobu mimo jejich stanovené zadání bez předchozího upozornění. Okamžitě bude otevřeno a zítra je z teplé přepážky v centrálním skladu a třídí balíky v hale. Ale nevím proč bych to dělal, nemám důvod.
Se neshodneme absolutně na ničem, je mi líto. ;)
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Pokuty za přestupky v zahraničí (zasílané poštou do Čech

Příspěvek od jerry »

Pokud k přestupku nedošlo a můžeš to hodnověrným způsobem dokázat, tak to udělej. Chtěl jsi znát názory, mezi jinými i já jsem ho napsal. Tak si z toho prosím vyber, co ti bude užitečné a neřeš, jak postupuju já. Až se já budu chtít v něčem poradit, tak to nadhodím, přeberu si a nebudu kritizovat ty, jejichž rada mi nevoní. Samozřejmě žádné výpalné neplatím, tím jsme se zcela odchýlili od tématu. A že se v tomto neshodneme, nelituj, to je zcela normální, že všichni nemáme na vše stejný názor ;)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokuty za přestupky v zahraničí (zasílané poštou do Čech

Příspěvek od řidičBOB »

Já osobně také neplatím ze sportu. Čas mne nijak extra netlačí, o peníze mi taky nejde. Takže se bsvím tím, jak jsou úřady nafoukané a jisté ve své neomylnosti. Zrovna mne jedno čeká...už jsem jim i psal, že bych ho rád, ať hejbnou...ale kupodivu pan vedoucí odboru JUDr., neodpověděl :-(
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Pokuty za přestupky v zahraničí (zasílané poštou do Čech

Příspěvek od jerry »

Ale jo, já to chápu. Ale když to někdo má jinak a někdy pár éček raději zaplatí, tak ho hned neosočuješ a nelituješ. Možná proto jsem se taky ostřeji ohradil. Jinak já taky nejsem aktivní pravidelný plnič státní kasy :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět