Pokuty za přestupky v zahraničí (zasílané poštou do Čech)

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
jakis11
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 21 bře 17:46

Pokuty za přestupky v zahraničí (zasílané poštou do Čech)

Příspěvek od jakis11 »

Ahoj,
stala se mi taková nepříjemnost a to, že jsem dostal pokudu za rychlost v Rakousku. Na 80 jsem jel 82 :-s

Chtěl bych se zeptat, jestli tady někdo má zkušenosti s platbou?
Došla mi i nějaká Rakouská účtenka, ale to nevím jeslti mi na poště vezmou, případně jak dlouho bude trvat převod, proto jsem původně plánoval peníze převést na účet
Ovšem si moc nevím rady s platbou

Od Rakušáků mi došel IBAN, BIC, částka a identifikační číslo, ovšem když chci platbu provést, nikde nemám možnost uvést ID platby, kam chcou právě jednací číslo. Nikde není žádný variabilní symbol, nic. Pouze poznámka pro příjemce.

Neví někdo jestli to stačí? případně nemohl by někdo poradit, jak platbu provést, tak abych měl jistotu, že opravdu do Rakouska dojde a zaevidují si ji správně? :)

Tady sou veškeré možnosti, které při platbě mám:
Obrázek
Naposledy upravil(a) pavproch dne úte 29 srp 17:32, celkem upraveno 1 x.
Důvod: edit by -pp-: vytuněn název vlákna
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od oxik »

Na zahraniční účty se běžně píšou údaje do Poznámky pro příjemce..viz PayPal
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od jerry »

To Rakušáci mají nulovou toleranci?
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od Bond007 »

Se teď kluci rakouští nějak rozjeli, mě přišlo 95 na 80 za 55€. Nebí někdo, jestli to už posílají odevšad, nebo jen Rakousko?
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od řidičBOB »

Rakousko... Z IT jenom, pokud máš auto z půjčovny, tak si to seberou z karty.
Pokud mi to pošlou v CZ jazyce, nemám problém...německy nic neluštím a tudíž neplatím.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od jerry »

Kolegovi to přišlo z A v češtině. Naměřili mu 78 na 60 a chtějí 90 euro. Ale že chtějí i za překročení o 2, jak píše tazatel, to žasnu :(
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
jakis11
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 21 bře 17:46

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od jakis11 »

přesně jak píše Jerry, došly dvě lejstra, jedno česky, druhé německy.
Včera jsem po domluvě s bankou proveld SEPA platbu, tak snad vše dorazí v pořádku.

Jinak toleranci mají, nevím jakou, ale aspoň to tvrdí v dopise :) ono těch 82 bylo prý po odečtení tolerance.
Jediné co mě ale trochu zarazilo, tak byl čas přestupku. V dopise je uvedený čas, kdy jsem na 100% již seděl pěkně doma v teple :D
Možná by se s něma dalo hádat, ale to mi za to nestojí, obvzlášť když jsem přestupek pravděpodobně spáchal.
Sice nevím kdy a kde přesně, protože v Rakousku jezdím slušně, ale ono to o těch pár kilometrů mohlo být téměř kdekoli...
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od Bond007 »

V tom dopise je jasně napsaný kde k přestupku došlo, teda aspoň já to tak měl, v části B podrobné údaje o dopravním přestupku
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
kubeek
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 17 úno 20:02

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od kubeek »

řidičBOB píše:Rakousko... Z IT jenom, pokud máš auto z půjčovny, tak si to seberou z karty.
Pokud mi to pošlou v CZ jazyce, nemám problém...německy nic neluštím a tudíž neplatím.
na slovensku chodia uz aj z IT, aj DE aj NL zial :/
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od jerry »

Asi bude i rozdíl, zda je přestupek registrován státní nebo městskou policií. Chodí překročená rychlost, ale chodí i špatné parkování? Domnívám se, že ne, ale nevím to.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět