"Nehoda"

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
ratata
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 07 bře 09:34

"Nehoda"

Příspěvek od ratata »

Ahoj, vopred sa ospravedlňujem za trochu blbú otázku, ale tak spolieham že sa niekto zľutujete a poradíte... ja sa autám vôbec nerozumiem, ale vo svojom obore tiež vždy rád poradím keď to odo mňa niekto potrebuje :)

Stala sa mi teraz taká nepríjemná vec pri parkovaní, snažil som sa kolmo zaparkovať na parkovacie miesto, ktoré bolo od chodníka, ktorý sa nachádzal za ním, vyvýšyné asi o cca 20 cm... a samozrejme som prednými kolami zbehol dole. Tak som sa pokúsil vycúvať, čo sa mi podarilo, ale ozvalo sa pri tom také mierne škrípnutie, ako keby nejaká spodná časť auta o ten kraj obrubníka škrípla. Pozrel som sa potom zospodu toho auta, a jediné čo som videl divné bolo, že tam akoby visela taká penová tenká vec... ktorá vyzerá že ide tak zvnútra popri obvode niečoho... tak som ju len tak skúsil dvihnúť a zasunúť do toho niečoho a zdá sa že tam drží. Urobil som po tom s autom pár kolečiek po okolí, neozýva sa žiaden divný zvuk, všetko ide normálne, tá penová vec sa zdá sa tam stále drží... Tak prosím o laickú diagnostiku, stalo sa niečo, treba to riešiť a ísť s tým autom do servisu? Zrovna zajtra by som s ním potreboval cestovať, tak by som potreboval vedieť či to treba ísť hneď vyriešiť, alebo sa zrejme nič nestalo.

Ďakujem pekne za odpoveď.
honziss
Letec
Příspěvky: 3458
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: "Nehoda"

Příspěvek od honziss »

Teplotni izolace vejfukovyho potrubi. Dej to nekde na hever a narvi to zpatky odkud jsi to vyrval.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
ratata
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 07 bře 09:34

Re: "Nehoda"

Příspěvek od ratata »

Aha, ďakujem za odpoveď. Ale toto je bohužiaľ mimo mojich technických schopností, ja som to len rukou zastrčil niekam, kde to dávalo zmysel a zdá sa, že to tam zostalo držať. Je nutné s tým ísť hneď do servisu, resp. je riziko že sa niečo poškodí, ak s tým autom najprv prejdem cca 100 km?
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5475
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: "Nehoda"

Příspěvek od M.Z. »

Jestli chceš mít 100% jistotu, zajeď do servisu.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 248
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: "Nehoda"

Příspěvek od spooon »

riziko poškození je velmi malé, klidně bych s tím 100km odjel a pak to pro sichr nechal zkontrolovat v servise. Nejspíš tomu ale nic nebude.
Odpovědět