Chování některých lidí

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Theprostage
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: pát 03 bře 21:46

Chování některých lidí

Příspěvek od Theprostage »

Dobrý den,
Měsíc zpět jsem jednomu pánovi odřel auto na parkovišti (svou blbostí, couval jsem a vzal jsem mu čumákem, pravou stranou jeho zadní nárazník trošku, měl tam černou čáru on docela parkoval jako langoš namáčknutý docela na mě z pravé strany a z levé jsem měl dlouhý offroad, tak jsem si hlídal ten offroad a bohužel se stalo co se stalo), jel jsem kam jsem potřeboval a nechal jsem to plavat, rozmýšlel jsem o tom a když jsem se vracel do daného města, tak mi to nedalo a chtěl jsem se zachovat fér a pánovi jsem nechal kontakt(za stěračem, nezastihl jsem ho), aby jsme to vyřešili. Měsíc jsem čekal a parkoval jsem stále v té samé ulici však to samé auto, které jsem odřel jsem tam už nezastihl. abych se zeptal, zda to hodlá řešit nebo tak. No každopádně po měsíci kamarád, který parkoval toho dne vedle mě mi píše, kdo byl takovej deb*l a vypustil mu kolo, protože se rozjel a po chvíli to zjistil, že něco není v pořádku, disk úplně na pneumatice, jel do servisu, protože mu vyšrouboval někdo úplně ventil, dal to všechno v servisu dohromady a pak jsem ho poprosil, jestli by se nemohl podívat, jestli to nemá ještě někdo, zda v ulici někdo neřádil a další kdo jsem to měl jsem měl já úplně to samé pravé kolo, taky disk na pneumatice. Naštěstí už měl kompresor, tak jsme to dofoukli. A pak jsme si všimli, že mám lísteček za stěračem, kde stálo
"Až někomu zase zničíš auto, je slušnost nechat na sebe kontakt. Mám zdokumentované, jak jsi mi tady odřel moji octavii, takže jsem to už předal pojišťovně a policii".
Jenom abych reagoval, kontakt jsem pánovi nechával a nechápu čím mýslí to zase, mé auto je obouchané o tom žádná, kupoval jsem si ho za své a ani žádné jiné jsem nechtěl, protože nemám zase tak dlouho papíry a tak nějak jsem počítal s tím, že ho odřu při nejlepším někde doma o vrata. Každopádně myslím si, že dotyčný vlastník toho auta, které jsem nedopatřením poškodil si teď taky více méně docela zavařil, když se dopustil umyslného poškození cizí věci a více méně i ohrožení na zdraví. Neříkám, že se na něm chci hojit, ale pokud to opravdu podal na policii, tak půjdu ohněm proti ohni, sice jenom pokud to dotyčný vyfoukl někdy ráno a ten disk stál celý den na té gumě, tak se mohla ta guma poškodit a ještě to určitě udělal i mému kamarádovi, který parkoval vedle bohužel měl ten samý lak, myslím barvu a protože si myslím, že si nebyl jistý kdo to byl, tak ve vzteku vyfoukl i jemu auto, i když nevím těžko soudit. Každopádně myslím si, že pokud to dojde do takové fáze, tak dotyčný by mohl mít taky problémy, ještě jednou říkám, né že bych se na někom chtěl léčit, ale pokud se není schopný za měsíc ozvat aby jsme to všechno vyřešili jako lidé a pak udělá tohle a ještě na mě údajně nejspíše podal trestní oznámení, tak to tak taky budu řešit. Pokud přijde jen dopis od pojišťovny, tak se k činu doznám s tím jsem stejně počítal, ale pokud bude i něco s policii, tak to budu řešit jak už jsem psal (Jinak mám to vyfocené jen pro jistotu i stím lístkem, který tam pán zanechal a kamarád si to také vyfotil a raději jsem mu řekl ať si nechá i tu účtenku z servisu)
Mohl bych se jen zeptat, jaký postih by hrozil mě po případě jemu?
Děkuji
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Chování některých lidí

Příspěvek od Vana »

Uff, tohle by nenapsal snad ani Jirásek. O čem to je ?
Theprostage
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: pát 03 bře 21:46

Re: Chování některých lidí

Příspěvek od Theprostage »

V kostce, odřel jsem auto, nechal jsem mu tam lístek měsíc to neřešil a po měsíci přijdu k autu v té samé ulici mám kolo na disku prostě totál vyfouklé to samé kamarád, lístek za stěračem, že když už jsem mu odřel auto že je slušnost nechat tam kontakt což jsem udělal a psal že to předal policii a pojišťovně. Nevím, proč to udělal i kamarádovi parkoval vedle mě, nevšiml si toho a s tím prázdným kolem pár metrů ujel viď ten kamarád. Tak se ptám, jaký bych z toho mohl mít postih já a jaký on, když on více méně způsobil úmyslně škodu mě i mému kamarádovi a více méně nás oba dva ohrozil na zdraví, pokud by si toho ani jeden z nás nevšiml, kdežto já jsem mu nedopatřením odřel zadní nárazník když jsem couval.
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Chování některých lidí

Příspěvek od Vana »

A on tam napsal že ty kola vyfouknul on ?
Jinak kdyby plnil povinnosti řidiče, tj. zkontroloval auto před jízdou tak nebezpečí nehrozí. Ale úmyslné poškození to být může
Theprostage
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: pát 03 bře 21:46

Re: Chování některých lidí

Příspěvek od Theprostage »

No když se to tak vezme tak nepřímo ano, protože kolo jsem měl vyfouklé to samé můj kamarád úplně vyšroubovanej ventil a za stěračem ten lístek s tím textem který jsem psal v tom prvotním příspěvku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27033
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování některých lidí

Příspěvek od řidičBOB »

TČ to být nemůže, protože ventilek má hodnotu tak 10,-.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Chování některých lidí

Příspěvek od GeneHawkins »

No, takže pokud to dal Odřený na policii, měl by Theprostage přijít o papíry, protože jeho povinnost byla volat policii a odebrání papírů je v případě ujetí od nehody automatické a nevyhnutelné. Jeho jediná šance je to zapřít. Alespoň zapřít totožnost řidiče.
Vyfouklá guma je sice nepříjemnost, ale nic nedokazuje, že za tím stojí Odřený.
Pavelpu27
Řidič začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: pon 14 lis 19:49

Re: Chování některých lidí

Příspěvek od Pavelpu27 »

GeneHawkins píše:No, takže pokud to dal Odřený na policii, měl by Theprostage přijít o papíry, protože jeho povinnost byla volat policii a odebrání papírů je v případě ujetí od nehody automatické a nevyhnutelné. Jeho jediná šance je to zapřít. Alespoň zapřít totožnost řidiče.
Vyfouklá guma je sice nepříjemnost, ale nic nedokazuje, že za tím stojí Odřený.
Ježiš, ty jsi dobrej strašák. Povinnost volat policii je až od určité výše škody, takže jestli Theprostage nechával kontakt, zachoval se OK. Pak je potřeba se zamyslet, jestli ten kontakt opravdu nechal a jakým způsobem. To, že dotyčný majitel odřeného auta se pak zachoval jako psychopat, je otázka jiná.
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Chování některých lidí

Příspěvek od Vana »

řidičBOB píše:TČ to být nemůže, protože ventilek má hodnotu tak 10,-.
Pokud nedojde i k poškození gumy
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Chování některých lidí

Příspěvek od GeneHawkins »

Pavelpu27 píše:Povinnost volat policii je až od určité výše škody, takže jestli Theprostage nechával kontakt, zachoval se OK.
Není to pravda. To platí jen v případě, že jsou škůdce i poškozený na místě.
Ale koukám, že na řidičák to nyní automaticky není, i když mám dojem, že bylo...
Odpovědět