Srna na silnici

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

pig
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 17 lis 21:16

Srna na silnici

Příspěvek od pig »

Ahoj,
dneska jsem jela po silnici, kde byla příšerná tma, nevšimla jsem si ležící srny na silnici a projela přes ní. Měla jsem ji uprostřed auta. Samozřejmě šílená rána, auto je ok, žádný ťukanec, koukala jsem i zespoda auta, zda něco netrčí, není urvané atd. Policajty jsem zavolala, sice nejsem ta, co jí srazila, ale i tak. Má otázka zní, jestli by ste dál tohle řešili, popř. jestli něco s autem může bejt. Ta rána mě fakt vyděsila.
Díky.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Srna na silnici

Příspěvek od GeneHawkins »

Nijak.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Srna na silnici

Příspěvek od M.Z. »

Zkusil bych rozdýchat srnu.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Srna na silnici

Příspěvek od GeneHawkins »

Jo já četl "policajty jsem nevolala". A ona volala. Proč vlastně?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Srna na silnici

Příspěvek od řidičBOB »

Byla-li srna mrtvá před přejetím - PČR nevolat. Byla-li živá - volat PČR je povinnost.
Případné škody se řeší z HAV. Pokud není, tak za živý z vlastní kapsy. I když dneska již i některá POV řeší střet se zvěří.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Srna na silnici

Příspěvek od Honza42 »

Tak říkáte, mrtvou srnu že jste přejela paní řidičko? Hm, tak to bude jízda nepřiměřenou rychlostí, když jste nebyla schopna zastavit na vzdálenost, na jakou máte rozhled. Co kdyby tam spal třeba opilý spoluobčan, to byste ho přejela taky? Tak to máme za......
pig
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 17 lis 21:16

Re: Srna na silnici

Příspěvek od pig »

Honza42 píše:Tak říkáte, mrtvou srnu že jste přejela paní řidičko? Hm, tak to bude jízda nepřiměřenou rychlostí, když jste nebyla schopna zastavit na vzdálenost, na jakou máte rozhled. Co kdyby tam spal třeba opilý spoluobčan, to byste ho přejela taky? Tak to máme za......
Ano, na přivaděči na dálnici bejvají opilci, jela jsem asi 30 km/hod. =;
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Srna na silnici

Příspěvek od Stepan »

Kolega to totiž myslel trochu jinak. PČR má často tendence vyhledávat nějaké přestupky, ikdyž nemá nic v ruce. Volat policii a vysvětlovat jim, že jsem do něčeho vrazil, neboť jsem to neubrzdil je přímo říkání si o pokutu. Řekněte sama, kdyby přijeli a řekli, Vám, že to máte za litr blokově, protože nehoda a bla bla bla, zaplatila byste? :-?

Když jsem nedávno boural, první otázka fízla po přijetí byla "a kolik jste jel?". Tak mu říkám, že zodpovědnost za nehodu přijímám v plném rozsahu (protože to opravdu byla moje chyba) a že po tom, kolik jsem jel mu vůbec nic není. Bůh ví, co by vyváděl, kdyby to věděl. A to zrovna "nehoďáci" mají lepší pověst než dopravka =((
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Srna na silnici

Příspěvek od Honza42 »

Ještě jinak a obecněji. Po celoživotních zkušenostech musím konstatovat, že pařát státu je největším a úhlavním nepřítelem občana. No a moje chování se od této zkušenosti odvíjí. Čím méně se toho stát o Vás dozví, tím méně Vám bude škodit.
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Srna na silnici

Příspěvek od Vana »

Honza42 píše:Tak říkáte, mrtvou srnu že jste přejela paní řidičko? Hm, tak to bude jízda nepřiměřenou rychlostí, když jste nebyla schopna zastavit na vzdálenost, na jakou máte rozhled. Co kdyby tam spal třeba opilý spoluobčan, to byste ho přejela taky? Tak to máme za......
Ale kdepak, jela zcela přiměřeně, klidně by byla schopna zastavit. Ale nezastavila protože předpokládala že v pohodě přejede nad srnou. Pouze nesprávně odhadla velikost, mrtvá srna byla trochu větší takže do ní lehce drcla spodkem auta. Žádný přestupek.
Odpovědět