Srna na silnici

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5452
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Srna na silnici

Příspěvek od Stepan »

To víš, nebo vymýšlíš možnost obhajoby?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5480
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Srna na silnici

Příspěvek od M.Z. »

pig píše:
Honza42 píše:Tak říkáte, mrtvou srnu že jste přejela paní řidičko? Hm, tak to bude jízda nepřiměřenou rychlostí, když jste nebyla schopna zastavit na vzdálenost, na jakou máte rozhled. Co kdyby tam spal třeba opilý spoluobčan, to byste ho přejela taky? Tak to máme za......
Ano, na přivaděči na dálnici bejvají opilci, jela jsem asi 30 km/hod. =;

To už je docela kumšt, ve 30km rychlosti něco přejet...
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
northwind
Pan Řidič
Příspěvky: 225
Registrován: pon 09 bře 20:31

Re: Srna na silnici

Příspěvek od northwind »

M.Z. píše:
pig píše:
Honza42 píše:Tak říkáte, mrtvou srnu že jste přejela paní řidičko? Hm, tak to bude jízda nepřiměřenou rychlostí, když jste nebyla schopna zastavit na vzdálenost, na jakou máte rozhled. Co kdyby tam spal třeba opilý spoluobčan, to byste ho přejela taky? Tak to máme za......
Ano, na přivaděči na dálnici bejvají opilci, jela jsem asi 30 km/hod. =;

To už je docela kumšt, ve 30km rychlosti něco přejet...
Třeba byla mlha, že by se dala krájet...
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Srna na silnici

Příspěvek od GeneHawkins »

Vana píše:
Honza42 píše:Tak říkáte, mrtvou srnu že jste přejela paní řidičko? Hm, tak to bude jízda nepřiměřenou rychlostí, když jste nebyla schopna zastavit na vzdálenost, na jakou máte rozhled. Co kdyby tam spal třeba opilý spoluobčan, to byste ho přejela taky? Tak to máme za......
Ale kdepak, jela zcela přiměřeně, klidně by byla schopna zastavit. Ale nezastavila protože předpokládala že v pohodě přejede nad srnou. Pouze nesprávně odhadla velikost, mrtvá srna byla trochu větší takže do ní lehce drcla spodkem auta. Žádný přestupek.
No, není to tak jednoduché. Já takhle za náklaďákem přejel krabici, ta mi rozbila převodovku (nevím, co v ní bylo), a taky mi to chtěli napařit. Když jsem nesouhlasil, tak bylo správní řízení. Na to jsem si vzal DASku a ten právník mě přemlouval, že dostanu 200,- pokuty a ať to beru. Já trval na tom, že jsem nic neporušil, a tak se dohodli (právník s úředníkem, sami, určitě mi dali jmen), že si to vybere na někom jiném, ale fakt tvrdili, že za to můžu...
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5480
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Srna na silnici

Příspěvek od M.Z. »

pig píše:Ahoj,
dneska jsem jela po silnici, kde byla příšerná tma

pravděpodobně ta tma byla příšernější, než obvykle.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Srna na silnici

Příspěvek od _sulcik_ »

Hutná, jako ta, ze který se lisujou čínský "pneumatiky" :D
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Srna na silnici

Příspěvek od EL_XEL »

Já jsem shodou okolností minulý týden v pátek srnu na silnici taky potkal, tak si tam ležela, živá, uprostřed protisměru. Tak jsem to otočil a zastavil na blinkrech. Zkusil jsem ji odehnat, ale nešlo to, byla kolem ní krev, zjevně ji někdo trefil. Tak jsem volal cajty, že ji tam mají, oni, že tam někoho pošlou. V průběhu hovoru se odbelhala do škarpy (levá zadní noha visela IMHO jenom na kůži). Tak snad tam poslali nějakýho myslivce, aby ji picnul a netrápila se.

Cajty jsem volal primárně kvůli tomu, že ležela uprostřed toho pruhu a nějaký mlamoj by se mohl leknout a poslat to do stromu.
Odpovědět