Sicílie půjčovny

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Sicílie půjčovny

Příspěvek od k86 »

Zdravím, mate někdo zkušenosti s půjčovnami aut na Sicílii? jedeme v půlce listopadu, jen ve 2 na týden.
Ceny vycházejí za 6 dní od 1000kč. nepotřebujeme nic velkého, ale cena 1050kč za pandu na 6 dní se mi zdá být podezřelá.
Je v tom nějakej hacek?
https://www.holidaycars.com/live/?curre ... 08ac19e0a7
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
ninko
Autoškolák
Příspěvky: 47
Registrován: pát 14 čer 09:50

Re: Sicílie půjčovny

Příspěvek od ninko »

Na Sicilii som bral auto 2x v Trapani. Raz cez Firefly (05/2013) bez FC a raz cez Hertz (06/2016) s FC. V oboch pripadoch bez problemov, ale asi by som si priplatil za Full Coverage. Nemas ziadne opletacky ani spoluucast ak sa nieco znici. Nebral by som lokalne pozicovne. Inak v mestach je vraj dost rozsirene vykradanie aut z pozicovni. Lacne pozicovne maju reklamy na autach. To od Hertzu nemalo ziadnu nalepku. Ani na drziaku SPZ.

Ja som sa prevazne pohyboval na vidieku, ale v mestach auto vacsie ako 500/panda je problem, velmi uzke ulicky.

Ta cena je trochu nizka, takze neviem. Na to holidaycars som nasiel nejake negativne reakcie na tripadvisor, tak neviem.

Ja som objednaval cez rentalcars.com. Tam som zistil nejaku fintu, ze ked si dam vyhladat auta na rentalcars, tak mi vyroluje nejake ceny. Ak si nasledne dam vyhladat na kayak.com s porovnanim na rentalcars.com a potom znova vyhladam na rentalcars.com, tak ceny su nizsie. Neviem cim to je, ale fungovalo mi to viackrat.
thesis, c3, bravo
martinecko
Pan Řidič
Příspěvky: 284
Registrován: pon 09 úno 13:42

Re: Sicílie půjčovny

Příspěvek od martinecko »

Tieto agregatory to vacsinou maju urobene tak, ze pri dalsom kroku ti to ponukne poistenie a zrazu bude cena 1,5 - 2x tolko. Pri prepazke danej pozicovne ta este budu lamat na to ich poistenie pretoze to co si kupil cez web neni uplne to co ponukaju oni a podobne bla bla bla
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Sicílie půjčovny

Příspěvek od k86 »

Jo, mate pravdu, hned druhej krok je pojisteni, bud zadny za nulu, s limitama za 160kc/den nebo full za 285kc na den.

A jsme hned na necelych 3000. Ale I tak to myslim neni spatna castka
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: Sicílie půjčovny

Příspěvek od x2005 »

Měl jsem Grande Punto od Europcar (s nějakou slevovou akcí). Žádný problém včetně "bezobslužného" vrácení na letišti. Ale takhle levný to určitě nebylo.
ninko
Autoškolák
Příspěvky: 47
Registrován: pát 14 čer 09:50

Re: Sicílie půjčovny

Příspěvek od ninko »

Inak to poistenie clovek neuzatvara s pozicovnou, ale s tou firmou, cez ktoru sa rezervuje auto. s plnenim spoluucasti som zatial skusenost nemal, ale je to predpokladam stylom: pozicovna vyuctuje tebe a ty potom ziadas od rezervacnej spolocnosti ked mas uzatvorene Full Coverage. A v tom druhom kroku sa to moze pokazit ;)
thesis, c3, bravo
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Sicílie půjčovny

Příspěvek od řidičBOB »

Měl jsem mnohokráte.
V IT (kdekoliv) dávám FULL insurance, protože tam se může stát cokoliv. Postup je jako v každé jiné půjčovně. Pokud se něco stane, vše si řeší sami, bez tvé nutné účesti jakýmkoliv způsobem. Tobě pak pošlou vyúčtování, kde je spoluúčast 0€.
Používám ale mezinárodně známé větší půjčovny - Europcar, Hertz nebo Avis.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Sicílie půjčovny

Příspěvek od k86 »

Dik za rady
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Sicílie půjčovny

Příspěvek od oxik »

Zkušenost teda z Ibizy, ale před pár lety se mi tam podařilo rozmlátit Avisu skútr.. jen se zeptali jak se to stalo a vyřešeno, spoluúčast 0€
Odpovědět