Prujezd na cervenou

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Andrea977
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: ned 04 zář 18:59

Prujezd na cervenou

Příspěvek od Andrea977 »

Dobrý den, ráda bych se zeptala co mne čeká, když jsem na křižovatce K Barrandovu - K Holyni (Praha), projela křižovatku těsně po červené. Křižovatka je vybavena systémem pravě upozornující projetí na červenou.
Co mi příjde poštou? Bude tam vyčíslená pokuta, plus fotografie projetí? nebo rovnou info o odebrání bodů?
Děkuji za odpověď.
Andrea
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Prujezd na cervenou

Příspěvek od Stepan »

Body vám neseberou. Neví totiž, kdo řídil.
Přijde výzva k úhradě určené částky. Pokud tu zaplatíte, celá záležitost tím skončí. A nebo ji neplaťte a braňte se ve správním řízení. Volba je na vás ;)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Prujezd na cervenou

Příspěvek od Vana »

Už nevím v kterém státě jsem to viděl ale na semaforech byly ukazatele kolik vteřin ještě zbývá než skončí zelená a stejně tak pro ty co mají červenou jak dlouho ještě budou stát. Nebo alespoň zcela jednoduchý systém že se zelená před přechodem na oranžovou napřed rozbliká jak je třeba v Rakousku. Řidič má tak vícestupňovou informaci o příchodu červené a může daleko líp vyhodnotit jesrli ještě v pořádku projede nebo musí brzdit.

Ale faktem je že rozdávání pokut je daleko jednodušší a dá se i vykazovat větší počet potrestaných hříšníků, což má pro bezpečnost provozu nepochybně daleko větší "přínos" než popsaná technická opatření.
Andrea977
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: ned 04 zář 18:59

Re: Prujezd na cervenou

Příspěvek od Andrea977 »

Dekuji za odpoved.
Proste jedu 80 a uz vidim oranzovou no kdybych na to dupla tak smykem bych to ubrzdila, ale bylo to v 1 rano nikde nikdo.vim, to neomlouva.Hlavne jsem se obavala.ze mne rovnou poslou k vysvetleni nekam na urad, budou mne nejak zjistovat dle porizenych fotografii a podobne peripetie:-).
A.
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: Prujezd na cervenou

Příspěvek od x2005 »

Obvyklá pražská sazba za červenou na OO je 1500,- Kč formou výzvy k úhradě určené částky.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27056
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Prujezd na cervenou

Příspěvek od řidičBOB »

Ono je ještě otázka, jestli už to byla červená nebo ještě oranžová...případně jak dlouho po červené vůz do křižovatky vjel. Ono je tam totiž prodleva.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Prujezd na cervenou

Příspěvek od GeneHawkins »

Vana píše:Už nevím v kterém státě jsem to viděl ale na semaforech byly ukazatele kolik vteřin ještě zbývá než skončí zelená a stejně tak pro ty co mají červenou jak dlouho ještě budou stát. Nebo alespoň zcela jednoduchý systém že se zelená před přechodem na oranžovou napřed rozbliká jak je třeba v Rakousku. Řidič má tak vícestupňovou informaci o příchodu červené a může daleko líp vyhodnotit jesrli ještě v pořádku projede nebo musí brzdit.
Jenže ona je to dvousečná zbraň. Spousta lidí by šlápla na plyn, aby to ještě stihla...
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Prujezd na cervenou

Příspěvek od Stepan »

A RYCHLOST ZABÍJÍ!!!
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Plzeňská Teplárenská
Autoškolák
Příspěvky: 50
Registrován: úte 24 bře 14:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Prujezd na cervenou

Příspěvek od Plzeňská Teplárenská »

Vana píše:Už nevím v kterém státě jsem to viděl ale na semaforech byly ukazatele kolik vteřin ještě zbývá než skončí zelená a stejně tak pro ty co mají červenou jak dlouho ještě budou stát.

Funguje to i u nás v čechách (např. Most) a přišlo mi, že to naopak lákalo tomu víc šlápnout, nebo už se rozjíždět pár vteřin před zelenou.
Odpovědět