Koupě ojetého vozu od soukromníka - reklamace

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

kordy9
Autoškolák
Příspěvky: 24
Registrován: ned 21 srp 14:51

Koupě ojetého vozu od soukromníka - reklamace

Příspěvek od kordy9 »

Dobrý den, před týdnem jsem koupil ojetý automobil, vše bylo v pořádku. Projel jsem si VINkod, který je umístěn na čelním skle a samozřejmě souhlasil s tím v techničáku, žádný problém nic nikde nevázlo. Po týdnu jsem zjistil, že každé okno na autě má jiný vypískovaný VINkód na oknech, plus mi přijde že je převařené VIN na tlumiči a taky mi přijde že některé VIN v motorové části zcela chybí, nebo nevíte případně kde všude se nachází VIN kódy u OktavkyII. nevim jestli neměl na evidenční kontrole podmáznuto aby to prošlo a mě ho mohl jednorázově prodat.. Mám nárok na reklamaci ? Vrácení peněz ? Co vše se kontroluje na technické kontrole za VINka respektive z jakých míst.

Díky
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27054
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě ojetého vozu od soukromníka - reklamace

Příspěvek od řidičBOB »

No, záleží, co vše máš napsáno v kupní smlouvě. V zásadě ale lze od kupní smlouvy odstoupit, pokud zjistíš závažné nedostatky, které ti byly při koupi zatajeny. Osobně si myslím, že pokud prodávající věděl, že s autem je něco v nepořádku, tak tě pošle do hajzlu. V tom případě se můžeš obrátit na právníka, případně na soud.
Druhou možností je zapojit do celého sporu policii, ale pokud je pravda, co píšeš, zřejmě ti vozidlo bude zabaveno.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
kordy9
Autoškolák
Příspěvky: 24
Registrován: ned 21 srp 14:51

Re: Koupě ojetého vozu od soukromníka - reklamace

Příspěvek od kordy9 »

Achjo, no tak to je pěkný. Dočetl jsem se, že ze zákona má kupující právo 6 měsíců na reklamaci při zatajení nebo nějákých skrytých vadách, tak nevím co je na tom pravdy ? Případně kde všude se nacházej vinka v Oktávce a taky která se kontrolují na STK by jste nevěděli ?????
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Koupě ojetého vozu od soukromníka - reklamace

Příspěvek od ctrl_j »

Kompletni datovy stitek i s VIN je v kufru vedle rezervy a v servisni knizce na druhy strane. Cely VIN je pak pod celnim skle na strane ridice. Na sklech samotnych je uvedeno jen poslednich nekolik cisel z VIN, neni tam cely, tudiz na kazdem skle bude logicky jine cislo, ale konce by mely sedet.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
kordy9
Autoškolák
Příspěvky: 24
Registrován: ned 21 srp 14:51

Re: Koupě ojetého vozu od soukromníka - reklamace

Příspěvek od kordy9 »

V kufru vedle rezervy, přímo na podlaze ? Na čelním skle mi sedí, v motorové části na krytu pravého tlumiče je taky, jen nevím jeslti neni něják lišácky převařené...... Kde bych ho mohl ještě najít a z kterých míst v autě ho berou na STK ?
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2424
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Koupě ojetého vozu od soukromníka - reklamace

Příspěvek od Brus »

ještě napiš co je to za auto, minimálně u starších aut to umístění nebylo jednotné.
Převaření je obvykle poznat, když už ne shora, kde to bývá třeba přelakované, tak zespod skoro určitě. Viděl jsem původně stříbrné auto s celolakem na modro, jen kus plechu s vinkem v mot. prostoru byl zespod červený :-)
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Koupě ojetého vozu od soukromníka - reklamace

Příspěvek od ctrl_j »

Vsak psal ze je to Oct2. Tady je to v detailu na O1, u dvojky by to mohlo byt podobne.
http://www.cebia.cz/nase-sluzby/pred-na ... ipady.html
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2424
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Koupě ojetého vozu od soukromníka - reklamace

Příspěvek od Brus »

jsem slepý, sorry :-)
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Koupě ojetého vozu od soukromníka - reklamace

Příspěvek od GeneHawkins »

kordy9 píše:V kufru vedle rezervy, přímo na podlaze ? Na čelním skle mi sedí, v motorové části na krytu pravého tlumiče je taky, jen nevím jeslti neni něják lišácky převařené...... Kde bych ho mohl ještě najít a z kterých míst v autě ho berou na STK ?
V kufru na podlaze by měla být papírová samolepka stejná, jako je v servisce. Ale někdy se zničí, není tam povinně.
VIN za sklem být může a nemusí, taky už jsem viděl, že se svezl a byl nečitelný.
VIN na domku tlumiče je zásadní a je jediný povinný a zároveň provedený tak, aby se nedal snadno pozměnit.
Může být ještě na nějaké samolepce v rámu dveří, ale nikde jinde podle mě žádný není.
Na sklech může být provedený dodatečně (i celý sedmnástimístný), ovšem pokud je v některém skle jiný, svědčí to spíš o výměně. Je sice fakt, že bych si na auto sklo s jiným VINem nedal, ale pokud se mu někde válelo když ho potřeboval...
kordy9
Autoškolák
Příspěvky: 24
Registrován: ned 21 srp 14:51

Re: Koupě ojetého vozu od soukromníka - reklamace

Příspěvek od kordy9 »

Tak na tlumiči mi sedí, akorát něják nevim jestli to neni něják převařený nebo tak, v okolí to je takové jak zamazané něčím, myslíte že by někde v servisu nebo na STK jentak bokem nemohl někdo něco poradit nebo jestli je to vůbec dobrý nápad se takhle někde vyptávat ?. V kufru jsem nic nenašel, ale při otevírání dveří řidiče v pravém dolním rohu je černý štítek, který ale vypadá že tam je něják opětovně nalepený... A když to sedí na tlumiči i na skle tak na STK by to mělo být v poho ? :( Ještě jsem se chtěl zeptat kde by se mělo nacházet vinko na motoru ? Případně, jak to vidíte s úspěchem té reklamace, když by to bylo nějáké svařené + ty okna, prodávající mi nic neřekl, že by byly měněny okna, či dokonce celé dveře má smysl to zkusit třeba povyhrožovat i policií nebo něčím? Děkuju za každou radu chlapi
Naposledy upravil(a) kordy9 dne pon 22 srp 10:13, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět