Stránka 1 z 2

Uniqa Safeline - velky bratr?

PříspěvekNapsal: pon 18 led 19:33
od mmira
Dnes jsem uzaviral novou pojistku na auto a byli mi nabidnuta krabice jmenem SafeLine. V podstate je to sledovaci jednotka pro moznost lokalizace, ma to v sobe narazove cidlo atd. Uniqa pri montazi poskytuje zasadni slevy z havarijniho pojisteni.

Nemam takove veci rad, ale rozhodl jsem se to prozkoumat a nechat si to projit hlavou. Tazi se tedy, jestli o tom nekdo nevite neco vice.

Re: Uniqa Safeline - velky bratr?

PříspěvekNapsal: pon 18 led 19:46
od pavproch
bych to odhadoval na podobnýho (potenciálního) šmíráka a bonzáka jako je e-call

Re: Uniqa Safeline - velky bratr?

PříspěvekNapsal: pon 18 led 20:04
od mmira
vidim to podobne, spise ovsem premyslim, komu a kolik toho hlasi. rozhodne polohu, ovsem dela to furt? je nekolik variant, ta nejdrazsi ma 24h sledovani polohy auta, prostredni ma vyhledani jen na vyzadani.

nikde nemuzu najit detailni technicky popis

Re: Uniqa Safeline - velky bratr?

PříspěvekNapsal: pon 18 led 20:52
od Honza42
Spíš mně vrtá hlavou, proč se soukromý subjekt vzdá zásadní části tržeb, když musí mít spočítáno, že to je k ničemu. A když už, tak (možná) ku prospěchu zákazníka.
Čuchám tady zas nějakou bruselskou levárnu, a tipoval bych, že to bude zas nějaké dobro konané za naše peníze.

Re: Uniqa Safeline - velky bratr?

PříspěvekNapsal: pon 18 led 21:01
od ctrl_j
To dobro se jmenuje Octo Telematics Clearbox.

Re: Uniqa Safeline - velky bratr?

PříspěvekNapsal: pon 18 led 21:37
od mmira
dik

Re: Uniqa Safeline - velky bratr?

PříspěvekNapsal: pon 18 led 21:56
od Zajda
Zkušenosti bych vyhledával spíš v Británii (black box insurance), při absurdních pojistkách pro nováčky to tam nepochybně používají hojně. Před lety jsem zahlédl diskusi na Pistonheads, jinak je mi ale ta myšlenka natolik nepříjemná že jsem o tom raději nic bližšího nehledal.

Re: Uniqa Safeline - velky bratr?

PříspěvekNapsal: úte 19 led 10:29
od Kavis
u nás to montujeme.. v podstatě je to sledovaní polohy s nárazovým čidlem. když náraz překročí určité "G", tak hned z Cebie volají na čísla která se vypíšou do Voucheru pro montáž (až 3) a zjišťují co se stalo a popř. volají pomoc. Taky se k tomu montuje do auta tlačítko, když se ti např. udělá špatně.

Re: Uniqa Safeline - velky bratr?

PříspěvekNapsal: pát 11 lis 12:44
od xmartin
Díky za tento příspěvek, na který mne navedl Google. Kupuji nové auto a UNIQA mne velmi přesvědčovala, ať si pořídím satelitní jednotku SafeLine a nabídla za to slušné slevy na pojistném, záchranu při bouračce, kdy je řidič v bezvědomí, pátrání při odcizení atp. atd. Nedalo mi to a hledal jsem odpověď na to, zda to umí měřit rychlost a zda se Policie dostane snadno k naměřeným údajům a našel články, ze ktreých se mi zježily všechny vlasy na hlavě!!

http://www.telegraph.co.uk/finance/personalfinance/insurance/motorinsurance/11217690/Insurers-admit-black-box-data-may-be-handed-to-police.html
https://www.confused.com/car-insurance/black-box/telematics-faqs zejména body How is my driving score calculated? a What data do telematics devices collect?

Je to jasné, velký bratr jak pro neustálé zpřísňování pojistných podmínek, tak pro policejní vyšetřování trestních činů v dopravě - děkuji pěkně za všechny nabízené výhody, nechci!

Re: Uniqa Safeline - velky bratr?

PříspěvekNapsal: pát 11 lis 13:09
od mmira
zda se, ze v UK to funguje zasadne jinak nez u nas. aplikace Uniqy pro CR zobrazuje pouze trasu a vzdalenost, nic jineho. zadne udaje o rychlosti, nahlych zmenach smeru, prudkych pridani plynu a brzdeni atd jako tam. podle z webu dostupneho logu to u nas posila jen aktualni polohu.