Jízda v levém pruhu společném pro tramvaje

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
actionboy
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: ned 14 pro 09:57

Jízda v levém pruhu společném pro tramvaje

Příspěvek od actionboy »

Na tuto cestu se vjíždí z křižovatky na kterou vedeou dva souběžné pruhy. Za křižovatkou dále pokračují stím, že na levém jsou i koleje pro MHD. Řidiči stojí v pravém pruhu, já přijedu a všechny předjedu v levém pruhu. Na konci je semafor který když svítí červeně brání v připojení do pravého pruhu (stojící kolona vozdiel) Přijede tramvaj a já ji tedy blokuji - podle mě ale prostě musí počkat až se dostanu do pravého ZIPem. To že stojím na kolejích je podle mě vpořádku - nemá nárok na troubení zvonění blikání atd.Značka ukazuje sbíhání až za 300m, kde je pak i šipkami značený konec pruhu. Ulice Husova - Brno od hl. nádraží.
Pokud stojí všichni vpravo tak blokují už i křižovatku před touto cestou a vznikají tak další komplikace. (*)
Obrázek
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27056
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda v levém pruhu společném pro tramvaje

Příspěvek od řidičBOB »

pokud jsou tam dva jízdní pruhy, tak v tomto místě je dovolená jízda v obou pruzích...tudíž i po kolejích. TRAM nemá nárok.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Jízda v levém pruhu společném pro tramvaje

Příspěvek od EL_XEL »

JJ, kolem Petrova, nahoře by měl fungovat normálně zip, tramvaj nemá nárok. BTW ta zatáčka nahoře je po kolejich dost zrádná, protože tam jsou jednak ty koleje a jednak velké bílé šipky naznačující sbíhání pruhů. Tam ustřelí zadek, ani nevíte jak :-D
Odpovědět