Objizdet ci neobjizdet

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Objizdet ci neobjizdet

Příspěvek od řidičBOB »

ctrl_j píše:V tom co je a co neni prekazkou silnicniho provozu.
Tento rozdíl jsme se zde, na dvou stránkách, snažil vysvětlit...a koukám, že je to tady zase :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Objizdet ci neobjizdet

Příspěvek od ctrl_j »

I presto ze je to tu dvakrat, GH to stale nedokazal zpracovat. Nebo mozna nechce.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Objizdet ci neobjizdet

Příspěvek od GeneHawkins »

Tak mi prosím napiš, kde je v zákoně, že je li na silnici překážka silničního provozu, neplatí značka "Přikázaný směr objíždění", resp. nemusí se dodržovat.
Ostatně - to, že stojící autobus v zastávce není překážka silničního provozu, je výklad řidičeBOBa, který je ovšem v přímém rozporu s jím citovaným zněním zákona. Opravdu nepovažuju za závazné, co napíše řidičBOB, důlržitější je pro mě zákon.

Já tomu říkám diskuze. To, že nejseš schopen přinést argumenty a tak se snažíš protistranu shodit kecama o trollingu, zde ovšem taky není novinka.
jerry
Letec
Příspěvky: 3346
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Objizdet ci neobjizdet

Příspěvek od jerry »

GH: Nikdo nikdy neudělá zákony tak, aby postihly všechny "ochcávky", které jsou "švejci" schopni vymyslet. Pokud stojí autobus v zastávce a lidi vystupují a nastupují, tak je prostě "prasárna" autobus objíždět v protisměru za prostředním ostrůvkem, zvláště je-li tam značka přikazující jízdu vpravo. Na hledání děr v zákoně patříme ke světové špičce, bohužel podle toho to u nás vypadá.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Objizdet ci neobjizdet

Příspěvek od GeneHawkins »

To je takové tvoje sebemrskačství, to ti nikdo nebere, ve většině světa by s objížděním neváhali...
katana25
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: ned 05 dub 11:41

Re: Objizdet ci neobjizdet

Příspěvek od katana25 »

Zdravím.
Já bych to bral takto:
Jízda ve zvláštních případech
§ 15
(1) Za vozidlem hromadné dopravy osob, které zastavilo v obci v zastávce bez nástupního ostrůvku nebo bez nástupiště na zvýšeném tramvajovém pásu, musí řidič jiného vozidla zastavit vozidlo; je-li v zastávce více vozidel hromadné dopravy osob, musí zastavit za druhým z nich. V jízdě smí pokračovat teprve tehdy, neohrozí-li již cestující, kteří nastupují nebo vystupují. To neplatí, zastaví-li autobus nebo trolejbus u okraje vozovky.

Takže když není záliv a autobus zabírá pruh, potom ho nemohu objet, protože je tam ostrůvek s přikázaným směrem objíždění. Vůbec bych se nezabýval přemýšlením jestli bus je nebo není překážka.

Poslední věta: Zastaví-li mimo zastávku u kraje vozovky, potom ho smím objet, tak jsem to pochopil.
lalaau
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pon 31 srp 10:24

Re: Objizdet ci neobjizdet

Příspěvek od lalaau »

katana: záliv tam není, ale nástupiště ano (i se střížkou)

Pro ostatní: dneska jsem si všiml, že na ostrůvku není klasická značka c04a. Místo ní je takový plastový bazmek, který vypadá jako větší bílý dopravní kužel a na jeho horní části je symbol značky c04a veliký asi jako pivní tácek. ŘP už mám pár let a v té době takovéto kužely nebyly. Je to platná značka? Nebo je to stejná kravina jako omezení rychlosti zobrazené na billboardu?

Díky

edit: Abych předešel dalšímu moralizovaní. Nejsem "silniční pirát", všechny psaná i nepsaná pravidla se snažím dodržovat. Tahle moje švejkovina je způsobená mojí dětinskou povahou => Za 50 let se tu stala jen 1 smrtelná nehoda, teď přišli nějací nýmandi a z peněz EU vymysleli projekt, který má zvýšit bezpečnost. Na všech autobusových zastávkách, které jsou od sebe vzdáleny 100m zruší zálivy a postaví ostrůvky, totálně tak ucpou silnici. Tenhle můj počin objíždět autobusy přes protisměr ostrůvku je dětinské trucování nad touto zrůdností.
jerry
Letec
Příspěvky: 3346
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Objizdet ci neobjizdet

Příspěvek od jerry »

GeneHawkins píše:To je takové tvoje sebemrskačství, to ti nikdo nebere, ve většině světa by s objížděním neváhali...
Pokud je v tvém nazírání ta "většina světa" směrem na východ, tak je to v pořádku, tam jsi doma :D Já se považuju za součást euroatlantického společenství na křesťanských základech, tak počkám a neobjíždím. Bohužel mám strach, že ta tvoje "většina světa" nás brzo převálcuje :(
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Objizdet ci neobjizdet

Příspěvek od GeneHawkins »

Jestli je pro tebe Itálie, Španělsko nebo Amerika na východě, tak už aby nás převálcovali.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Objizdet ci neobjizdet

Příspěvek od řidičBOB »

GH: takže podle tebe je autobus v zastávce překážka v provozu na PK??
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět