Bohatí by měli platit pokuty až 150 tisíc, navrhuje Bárta

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Uživatelský avatar
Weeper
Mistr volantu
Příspěvky: 697
Registrován: pát 18 úno 16:42
Bydliště: Praha

Re: Bohatí by měli platit pokuty až 150 tisíc, navrhuje Bárt

Příspěvek od Weeper »

Odejde jeden, přijdou další. Nehledě na to, že těch dopravních "expertů" máme na scéně ještě celkem dost.
Audi S4, 3.0TFSI quattro 245kW (333k)

"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Rousseau)
- jsem slušný řidič s čistým bodovým kontem ;-)
Uživatelský avatar
Deli
Letec
Příspěvky: 3118
Registrován: stř 16 úno 15:41

Re: Bohatí by měli platit pokuty až 150 tisíc, navrhuje Bárt

Příspěvek od Deli »

Huml je pořád při síle, o tom žádná :D
"Každý tančíme podle vlastní melodie." Charles Emerson Winchester III :)
Fordem tam, vlakem zpátky! ;;)
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Bohatí by měli platit pokuty až 150 tisíc, navrhuje Bárt

Příspěvek od Vana »

Weeper píše:Odejde jeden, přijdou další. Nehledě na to, že těch dopravních "expertů" máme na scéně ještě celkem dost.
přijít můžou , odejít musí
hlavně ať se taky zdiskreditujou dřív než stihnou prosadit nějaké kraviny
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohatí by měli platit pokuty až 150 tisíc, navrhuje Bárt

Příspěvek od řidičBOB »

Deli píše:Huml je pořád při síle, o tom žádná :D
A obávám se, že z nastalé situace bude chtít vytěžit maximum :-ss
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Deli
Letec
Příspěvky: 3118
Registrován: stř 16 úno 15:41

Re: Bohatí by měli platit pokuty až 150 tisíc, navrhuje Bárt

Příspěvek od Deli »

to asi jo :-s
"Každý tančíme podle vlastní melodie." Charles Emerson Winchester III :)
Fordem tam, vlakem zpátky! ;;)
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Bohatí by měli platit pokuty až 150 tisíc, navrhuje Bárt

Příspěvek od goes »

Weeper píše:Když jsme u toho tak mi na bodovym systému silně vadí (když už teda musí být), že přestupky jsou naprosto zcestně rozházeny vzhledem k nebezpečnosti daného jednání. Opravdu přijde někomu správné stavět jízdu v protisměru na dálnici na stejnou hodnotu pomyslné stupnice nebezpečnosti jako jet 90 na tříproudé 5.května? Rozdíl podle zákona? Jeden bod - to je jak plivnout do moře vedle stejné pokuty a hlavně ZČ.

Jízda v protisměru na dálnici -
5 000 - 10 000,- Kč, 6-12 měsíců zákaz činnosti, 6 bodů

Překročení o 40 a více na "dálnici ve městě", kde platí 50 -
5 000 - 10 000,- Kč, 6-12 měsíců zákaz činnosti, 5 bodů
zde jsi dal super priklad toho dvojiho metru co mas. Jet 90 po 5. kvetna, kdyz bude prazdna, resp. to provoz umozni je samozrejme v pohode. Stejne v pohode je jet v protismeru an dalnici, kdyz tam nikdo nejde. Oboji se blizi nebezpecnosti bodu nula. Problemy a rozdilnost nastava az ve vybranych situacich, napr. kdyz bude husty provoz, pak uznam, ze jet na dalnici v protismeru je nebezpecnejsi. Proste kdyz davas jeden priklad takovy abys ukazal, ze jsou situace, kdy to nevadi (5. kvetna a 90) pak vuci tomu postav stejny pripad, kdy to nevadi (prazdna dalnice). Pokud ale ucelove zacnes jednomu fandit a druhemu pridavat, pak samozrejme ta srovnani vyjdou tak, jak potrebujes.
Naprosto stejne muzeme rici, ze jet po dalnici v protismeru, kdy nic nejede je mnohem bezpecnejsi, nez jet 90 po dalnici ve meste, kdy tam je husta kolona a klickujes o 106.

Proste ten test postihuje ten prestupek obecne a jeti po dalnici v protismeru muze byt zcela bezpecne a naprosto nebezpecne, zalezi na okolnostech. Jenze dat vsechny okolnosti do zakonu nejde. Na druhou stranu prekrocit rychlost o bezmala 100%..
Uživatelský avatar
Weeper
Mistr volantu
Příspěvky: 697
Registrován: pát 18 úno 16:42
Bydliště: Praha

Re: Bohatí by měli platit pokuty až 150 tisíc, navrhuje Bárt

Příspěvek od Weeper »

Heh tak timhle si podepsal celou goesovinu. Ani nevim jak jí mám definovat, tohle prostě je nová veličina.

Zaprvé, těžko se stane v jakkoukoli hodinu, aby si při jízdě protisměrem, kdy je rozdíl rychlostí 200-300km/h nepotkal jediné auto, to by dálnice musela být uzavřená a nebo jet proti 100m a pak to zase otočit (nebudeme tu doufám slovíčkařit, já myslel například toho blázna, co jel v protisměru xy km).

A za druhé pokud ti to udělá dobře, tak můžeme dát na druhou stranu zase v kteroukoli hodinu je lepší jet 90 na tříproudé 5.května kde platí 50, než jet v kteroukoli hodinu po dálnici v protisměru v délce větší než zanedbatelné. A ty si zase dal extrémní případ kolony, je jasný, že při koloně tam asi nepojedu 90 viď - zase takhle do extrému to brát nejde - pokud chceš u obou stejné podmínky, uvažuj normální podmínky - to je, že na 5. května sice jedou auta, ale s přehledem a naprosto bezpečně se tam dá jet 100 bez kličkování a dálnici, kde třeba i ve 3 v noci prostě občas něco projede a už jedním projetím dvou aut proti, přičemž to normálně jedoucí to vůbec nečeká - je jízda v protisměru nepoměrně nebezpečnější než klidné plutí větší rychlostí po 5. května.
Audi S4, 3.0TFSI quattro 245kW (333k)

"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Rousseau)
- jsem slušný řidič s čistým bodovým kontem ;-)
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Bohatí by měli platit pokuty až 150 tisíc, navrhuje Bárt

Příspěvek od goes »

zbytecne to hrotis. ja tim chtel jenom napsat to, ze u obou pripadu mohou byt okolnosti, kdy dany ukon neni vubec nebezpecny a kdy je extremne nebezpcny a dodal jsem jasne, ze u te jizdy v protismeru tech nebezpecnych bude vyrazne vice. Takze si nech tech zbytecnych narazek.
bohuzel neexistuje nejake spravedlive postihovani prestupku a trestnych cinu. vzdy se bude stavat, ze zdanlive mirnejsi prestupek ma trest velmi blizky tomu horsimu. Ono i za vrazdu lze dostat mene, jak za podvod.
bob
Autoškolák
Příspěvky: 89
Registrován: stř 16 úno 13:08

Re: Bohatí by měli platit pokuty až 150 tisíc, navrhuje Bárt

Příspěvek od bob »

fakt to nehrotí
I 150 na 5. května je lepší než 100 na sebeprázdnější dálnici v protisměru
Jestli já pojedu na 5. května (shodou okolností) pomalu a někdo tam prosviští 150, jen se ohlédnu, ale tep se mi nezvýší.
Pokud někdy potkám na dálnici auto v protisměru - rozbuší se mi srdce a budu volat policajty
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Bohatí by měli platit pokuty až 150 tisíc, navrhuje Bárt

Příspěvek od goes »

couval jsem jednou cca 300 metru po dalnici v noci. Za celou dobu neprojel nikdo. Bylo to zarucene mene nebezpecne, nez jet 50tkou po 5.kvetna. proste vse je to relativni a znovu dodam - v obecnem pohledu je jizda v protismeru na dalnici vyrazne nebezpecnejsi, nez prekroceni rychlosti na dalnici v meste.
Odpovědět