Jak odhlásit auto a nechat si ho na náhradní díly?

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

alfons
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: sob 26 pro 12:23

Re: Jak odhlásit auto a nechat si ho na náhradní díly?

Příspěvek od alfons »

Fandaaa píše:Dobrý den,
PROSÍM O POMOC… Jak lze auto odhlásit, nebo nechat odhlásit a přitom ho rozprodat na dílyi teď po roce 2015? Podařilo se mi auto nabourat, tak, že by oprava byla nákladná jako koupě stejného vozu, ale na druhou stranu je 90% vozu funkční a v pořádku a lze tuto většinu dílů ještě použít (rozprodat). V tento okamžik je tedy naprostá blbost dát vůz k eko likvidaci za 1500 Kč když po dílech ho prodám za 10x tolik.
Ohledně novely jsem vyčetl, že vozidla co jsou nyní v depozitu zaniknou posledního června 2015 a tím se vše vyřeší samo a bez eko likvidace, pokud se nedoloží kde vozidlo je. Ale už se nikde nepíše, jestli lze tento postup uplatnit i když dám auto do depozitu nyní. Lze ho vůbec ještě do depozitu dát?
Moc prosím o pomoc, tuto věc není možné nikde na internetu dohledat a přesto musí jistě trápit mnoho lidí. Pokud je většina auta nepoškozená, tak ho přeci nenechám jen tak sešrotovat! Navíc je to můj majetek a měl bych mít právo s ním naložit jak budu chtít. Bohužel máme zákonodárce blbce, ale jistě se někomu podařilo nějaký postup vymyslet. Dřív stačilo prohlášení že je vozidlo použito jako psí bouda nebo kurník pro slepice a bylo možné ho tak odhlásit…
Moc děkuji za případné rady a pomoc.

Nejsnazší způsob asi je fiktivně ho prodat nějakému "cizinci" typu Manuel Perverez atp. Chápu, že to svinstvo, kdy stát brání v nakládání s vlastním majetkem, je důsledkem implementace zhovadilostí z EU, nicméně jsem moc zvědavým zda se někdo odhodlá k ústavní stížnosti kvůli porušování článku 11 odst. 1 Listiny základních práv a svobod. Sice nakládání s majetkem není neomezené, nicméně řekněme že po doložení eko zlikvidování náplní, baterie a dalších nebezpečných součástek nemůže nikdo předpokládat, že zbytkem auta mohu způsobit ekologickou škodu, a tudíž mi nemůže ukrást majetek. Moc by mě zajímalo, jak by ústavní soud rozhodl.
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Jak odhlásit auto a nechat si ho na náhradní díly?

Příspěvek od Honza42 »

Podle zákona o odpadech nesmíš ani dát starou televizi na půdu. Tak jsme to dopracovali.
chuchla
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 17 kvě 11:52

Re: Jak odhlásit auto a nechat si ho na náhradní díly?

Příspěvek od chuchla »

Ja jsem si to krapet zkomplikoval. Prodal jsem auto v depozitu, ale nakym nedopatrenim mi krome motorky co jsem tam sel prodlouzit prave prodlouzili i to auto(tenkrat sem se ho jeste nechtel zbavovat jen se informovat) :( Takze ted mam v depozitu auto kde doplnili moji adresu a toho homadnyho vymazu se to netyka.
Tvrdi mi, ze je v depositu na neurcito, ale co kdyz nakej cicmuna vymysli nakou zmenu.

Nicmene mam kupni smlouvu a dokonce i vyrobni cisla, protoze je ty typci co to koupili ani nechteli. Neda se to jeste vymyslet nejak jinak. Zatim me napadlo jen domluvit se s nekym na vrakaci, ale to prej uz moc nejde.

Jeste me nejak napadlo, ze pri tom nahlaseni mista snad potrebujou naky fotky a to jsem jim tam s urcitosti nedaval, tak treba jako nejak napadnout tendle zapis, ze neni uplnej:( no nevim kdybych to vedel tak sem tam nechodil pred tim prodejem.
davson12
Autoškolák
Příspěvky: 41
Registrován: úte 11 úno 11:17

Re: Jak odhlásit auto a nechat si ho na náhradní díly?

Příspěvek od davson12 »

já bych s tím zajel (nebo to odtáhl) na autovrakoviště. A tam ti to dneska kolikrát zařídí a nebo ti poradí co s tím. Tam to musí řešit den, co den.
papun
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: ned 15 črc 10:26

Re: Jak odhlásit auto a nechat si ho na náhradní díly?

Příspěvek od papun »

Řeším podobný problém. Mám starou feldu za kterou mi borec nabízí nějaké peníze, s tím, že to ale nebude přepisovat. Že má známe na vraku. Dá to ekologicky zlikvodovat, ale reálně mu to auto zůstane.

Problém je, že není z okolí. Chce si auto odvézt, s tím, že mi pak pošle papíry k odhlášení. Jenže když to neudělá, tak já mám průser.

Ještě jsem ale našel variantu plné moci. respektive plná moc pro něj by byla nutná, aby mohl auto vůbec zlikvidovat a tam na konci stojí:

Uzavřením této plné moci předal zmocňující zmocněnému své motorové vozidlo
k ekologické likvidaci v místě tomu určeném. Zmocněný se zavazuje, že tak učiní a
přebírá za to plnou odpovědnost.


Je otázka zdali bych se mohl ohánět tím, že on byl povinen tuto likvidaci zařídit a byl bych případně z obliga.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Jak odhlásit auto a nechat si ho na náhradní díly?

Příspěvek od Stepan »

Nerozumím problému. Na vyřízení papírů to auto nepotřebuje. Takže ti dá do ruky papír o likvidaci, penize a odveze si auto. To je čistá varianta bez rizika. Pokud chce něco jiného, cítím ojeb.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
papun
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: ned 15 črc 10:26

Re: Jak odhlásit auto a nechat si ho na náhradní díly?

Příspěvek od papun »

Tak by to asi šlo, ale má to dvě ale.

1. netuším jestli na tom vraku to nepotřebují vyfotit, takže ho fyzicky vidět a pak zase vrátit.
2. K likvidaci potřebuje předložit velký TP ne? Tzn bych mu ho musel půjčit a pak je varianta, že sice budu mít auto, ale zase mi bude chybět TP.
Uživatelský avatar
Dallen
Mistr volantu
Příspěvky: 856
Registrován: sob 17 pro 16:02

Re: Jak odhlásit auto a nechat si ho na náhradní díly?

Příspěvek od Dallen »

Auto mu dej proti penězům a papíru o likvidaci. Fotí se to stejně zpětně.
AR166V6, F850 Special
EX^3 AR 156TS EX^2-Š120, EX^1 fáčko
papun
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: ned 15 črc 10:26

Re: Jak odhlásit auto a nechat si ho na náhradní díly?

Příspěvek od papun »

A co ten velký TP?
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Jak odhlásit auto a nechat si ho na náhradní díly?

Příspěvek od Stepan »

Kopii nebo v ideálním případě vůbec nic. Už takhle na tom vrakovišti šmelí, nevidím důvod proč by papirovani nezvládli i bez velkého TP...
TP totiž musíš doložit ty na magoši, kde se kontroluje VIN v něm proti VINu na protokolu. Už jsem to dlouho nedělal, ale mám pocit že TP pak nechavas tam.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět