jsem debil

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
rutak11
Pan Řidič
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06 kvě 01:59

Re: jsem debil

Příspěvek od rutak11 »

Tak dneska mám čím přispět.
Jedno jihočeské městečko, budova bývalého autoservisu v centru města, už několik let prázdná a opuštěná, majitel v teplákách.
Vzhledem k mizernému parkování v lokalitě je spousta lidí včetně mne naučená parkovat "v servisu", tj. před vjezdovými vraty a na malém plácku vedle nich. Problém s tím nikdy nebyl, dokonce to někdy před časem neoficiálně posvětilo městapo, že si toho nebudou všímat a řešit. Nu...jenže budova změnila majitele, který se zrovna dneska rozhodl, že tam potřebuje něco začít stěhovat.

Já dnes po obědě dorazil, postavil auto před vrata, na plácku stálo další, patří paní bydlící poblíž.
Na místo jsem se vrátil v šest, auto odtažené.
Domluva s městapem byla slušná, skončilo to jen na napomenutí (s omluvou, že domluvu jim zrušil nový zákon o přestupcích).
Největší otrava teda 1600,- za odtah a cesta na opačný kraj města pro auto.
A příště zas za okno lísteček s telefonem :D
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: jsem debil

Příspěvek od oxik »

Včera jsem si dal.. otáčel jsem se v křižovatce, kvůli zákazu odbočení na benzínku (kdybych se na zákaz vysral jako všichni...), koukal jsem, jestli se můžu po otočení rovnou rozjet směrem zpět..no, moc brzo, bočnicí jsem vzal růžek obrubníku. Guma KO, v kufru jen Conti lepící sada. Naštěstí 10 minut od mého dvorního pneuservisu, zapůjčili mi jinou pneu v mém rozměru, dneska přišla nová, už je na autě. Rozdíl 1,5 mm, bordel to nedělá, ale moc se mi to nelíbí, nicméně druhou novou kupovat nebudu..
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: jsem debil

Příspěvek od Stepan »

kamarádovi se stalo že telefonoval, a jak přemejšlel o kravinách, tak zapomněl dát přednost zprava. Označený PČR oktávce :-\
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: jsem debil

Příspěvek od janjan »

to by chtělo ještě extra rubriku "je to debil"
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: jsem debil

Příspěvek od jerry »

Takových telefonujících debilů a debilek potkávám denně mraky, akorát že většina má štěstí, že to za ně ostatní nějak vyřeší.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: jsem debil

Příspěvek od řidičBOB »

telefon v ruce za volantem je zlo... Ale soudruzi se shodli, že větší zlo je rychlost. Takže aby se neřeklo, zde zvedneme body, ale kontrolovat to stejně nikdo nebude.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: jsem debil

Příspěvek od jerry »

Protože rychlost se snáze kontroluje, dokazuje a kasíruje. Takže se vykazuje dostatečná činnost a je přínos pro státní kasu. Když vidím ty nesoustředěné řidiče, některé ještě s mokrým řidičák, tak se začínám v provozu docela bát. A když dotyčný po 2 měsících od získání řidičáku řídí kamion, tak to už je úplně za hranou. Ten debil to samozřejmě na sněhu hodil do škarpy.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: jsem debil

Příspěvek od Stepan »

kamarád to měl na handsfree. Dokonce si i uvědomil, že tam značka nebyla a že tam nějaká přednost zprava měla proběhnout, akorát byl už tak moc v křižovatce a PČRka na hraně zastavila, že ho nenapadlo, že tu přednost nemá on 8-x
kamarád si podruhý ve svým životě musel i líznout :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: jsem debil

Příspěvek od řidičBOB »

Tak to dělám automaticky v hlavě, když telefonuju nebo s někým mluvím v autě. Nepřemýšlím o značkách nebo křižovatkách - mi to naskakuje automaticky.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: jsem debil

Příspěvek od jerry »

Ale ta automatizace není dobrá, to si přiznejme. Sám si uvědomuji, že když s někým povídám a začnu řešit složitější situaci, tak hovor přeruším. Zrovna tak při rychlé jízdě. On i hovor přes handsfree odčerpává pozornost, zvláště když se řeší něco důležitějšího. Kamarád před lety chtěl odklepnout cigaretu, hledal popelník a v momentě byl v protisměru a pak na střeše, když to zbrkle korigoval.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět