jsem debil

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: jsem debil

Příspěvek od ctrl_j »

Stepan píše:…ona se mu se zapnutým motorem sama zamkla…
Tak tohle uz je naprostej ulet. Jak muze nekdo pricetnej vymyslet funkci kdy mas nastartovano = klic v zapalovani, aby se auto po urcite dobe otevreni/zavreni zamklo.
Stepan píše:@El_Xel Mně ta funkce právě celkem dává smysl, člověk občas zapomene zamknout a auto to za něj napraví. Kurvítko spočívá v tom, že si konkrétně moje vozidlo nehlídá jednak vzdálenost klíče…
Pokud nekdo implementuje funkci automat. zamykani s tim, ze si vozidlo neni schopno scanovat klic v interieru, tak je bez pardonu idiot. Takovou pikacovinu bych nechal pres diagnostiku (pokud to pujde) vypnout. Jedina smysluplna funkce automat. zamykani je kdyz odemknu auto, po urcitou dobu se neotevrou zadne dvere a pak se samo zamkne.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27031
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: jsem debil

Příspěvek od řidičBOB »

ctrl_j: také to nechápu... A také jsem, snad jako všichni majitelé amerik koukal, když se Cadík nastartovaný zamknul a já stál venku :-) Naštěstí americká práce je vždy polovičatá, takže tohle by bez klíče otevřelo i děcko. To delší bylo i to vysvětlování zrovnakolemprojíždějící hlídce PČR, které se mé počínaní moc nezamlouvalo :))
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: jsem debil

Příspěvek od vonkreuz »

Dneska jsem pichl PZ kolo. Na opravované D1 od Vyškova na Brno jsem si pořídil 8mm šroub. Všiml jsem si toho na MOLu za Vyškovem. Pak už následovala klasika. Kvalt, ručka, povolit šrouby, hever, vyndat šrouby, sundat kolo, z kufru plna rezerva, místo jednoho sroubu naváděcí trn, nadadit rezervu, našroubovat a lehce utáhnout šrouby, povolit hever, píchlé kolo do kufru, uklidit věci a hurá pokračovat. Chybi vám tam něco? Jsem debil, proto jsem šrouby po povoleni heveru nedotahl. 8-x Naštěstí jsem si už na dálnici vzpomněl a včas zastavil a šrouby dotahl tak taj to má být.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: jsem debil

Příspěvek od Stepan »

ctrl_j: Hjondé to jeden čas propagoval jako super bezpečnostní prvek, protože ti ve městě na semaforech nikdo nemůže nic ukrást ze zadních sedaček.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
bambus
Pan Řidič
Příspěvky: 270
Registrován: pát 09 zář 11:26
Bydliště: <>

Re: jsem debil

Příspěvek od bambus »

Ale Hjondé, nebo třeba Rencek se zamknou až po rozjezdu. Navíc v Renaultu jde tato funkce natrvalo deaktivovat pouhým delším podržením zamykacího čudlu v interiéru, případně zdlouhavěji někde v hloubi palubního systému, ale podržet čudl zvládne i opice.
Uživatelský avatar
bambus
Pan Řidič
Příspěvky: 270
Registrován: pát 09 zář 11:26
Bydliště: <>

Re: jsem debil

Příspěvek od bambus »

zdeny píše: S bezklíčem se ti to nestane. DOam dám klíč do kapsy a vytáhnu jej, když jdou kalhoty do pračky. Otázkou je, kdy na něj zapomenu před praním :))
Já, resp. má drahá polovička, už zapomněla. Kartu od Laguny vyprala i s kabátem na 40° a pak ještě dvě hodiny sušila v sušičce na bůhvíkolik stupňů. Už je to půl roku a pořád funguje. Asi to bude tím, že karty pro frantíky vyrábí němci (Continental) B-)

A aby to nevypadalo, že dělám žabožroutům reklamu, tak popíšu co soudruzi nedomysleli u jinak celkem funkčního bezklíčkového přístupu právě u Laguny. Skvělá je vlastnost kdy auto neví, že je otevřená kapota a klidně se zamkne i s kartou položenou na krytu baterky. Kam si ji nepoučený cyp odloží, když dolívá kapalinu do ostřikovačů.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: jsem debil

Příspěvek od vonkreuz »

Mizel mi olej. Čtyřiadvacátého jsem vlezl pod auto a byl povolený olejový filtr. Při výměně jsem ho méně dotáhnul, abych ho vubec povolil... a on se povolil sám ještě víc.
Dneska hledám klíče od auta, ani v jedné bundě, ani v pracovně, kuchyni nebo ve vstupní chodbě nic. Vzal jsem si náhradní a s malou dušičkou jsem šel starovat, že jsem klíče snad zabouchl do kufru. Ano, zabouchl. Ale ne do kufru, ale nechal je přes noc rovnou v zapalování. :D
Uživatelský avatar
karelpipa
Pan Řidič
Příspěvky: 348
Registrován: pát 26 srp 13:37
Bydliště: Prag

Re: jsem debil

Příspěvek od karelpipa »

To se mi stalo taky. Měl jsem je tam týden. Naštěstí ale v garáži :P
https://www.youtube.com/watch?v=i6iSAwLsApM
Moje kolo s Imprezou :))
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: jsem debil

Příspěvek od vonkreuz »

Předminulou neděli jsem nahodil letní kola na parkovišti před panelákem. Fučel studený vítr, tak jsem popíjel kafe z termohrnku. Ve čtvrtek jsem si cestou z práce od vlaku všiml, že jsem hrnek nechal pověšený na vnějším zrcátku. V sobotu jsem šel přeparkovat auto do garáže a zjistil jsem, že bylo celý týden otevřené. =)) Za oknem kamera, na přední sedačce nabíječka, vzadu deštník a všechno tam zustalo. :ymblushing:

Mám rád tu naši malou prdel. ;)

Drogy neberu, pivo jsem neměl ani nepamatuju, ale na takové seky jsem exprd. :D
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: jsem debil

Příspěvek od mmira »

nejsi v tom sam. ja posledne prijel po tydnu mimo domov a auto pred barakem, kde je volne pristupne, taky bylo odemknute se spoustou veci uvnitr.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Odpovědět