Stránka 1 z 5

Zlodějské dopravní kamery

PříspěvekNapsal: pát 23 led 14:22
od lan58
Chtěl bych založit nové téma:
vymáhání pokut pomocí "Automatického technického prostředku používaného bez obsluhy při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích". To je citace z dopisu.
Tento systém, který nejen mně, strašně nasírá řidiče na křižovatce ulic Sokolské a Českobratrské v Ostravě. Úředník Vám pošle pokutu i tehdy, když Vás zablokují auta v křižovatce, nebo tam trolejbusu spadnou šraňky,s vyděračským sdělením, že když zaplatíte 1000Kč do 14 dnů, tak případ nebude řešit police ČR a nepřijdete o 6 bodů. Na dopis s tímto sdělením (dopis s červeným pruhem) si vystojíte frontu na poště, kde na Vás okolo stojící a personál pohlížejí jako na zloděje, když všichni vidí ten červený pruh.
Braňme se nějak společně proti těmto "zlodějským automatickým technickým prostředkům", kterými si úřady vylepšují finanční situaci. Pište postřehy. Navrhněte jak se hromadně bránit. Jako jednotlivec jsem byl provozovatelem "automatického technického prostředku" odbytý.

Re: Zlodějské dopravní kamery

PříspěvekNapsal: pát 23 led 15:22
od řidičBOB
Příště lépe volit zastupitelstvo...

Re: Zlodějské dopravní kamery

PříspěvekNapsal: pát 23 led 17:09
od mafel
1. datová schránka - nemusíš nikam chodit a vše ti přistane doma
2. kamera v autě vpředu i vzadu, kde si dané rizikové situace preventivně budeš uchovávat (praktikuji to tak)
3. advokát
4. interpelace vlastního zastupitele

Re: Zlodějské dopravní kamery

PříspěvekNapsal: pát 23 led 20:18
od Brus
tak přesně tam už jsem jednu stejnou situaci řešil. Ten úřada byl 100% učebnicový příklad zmrda, magistr jeden :-) . Nejdříve kámoš, co se chce jen domluvit, pak vyhrožoval správním deliktem právnické osoby, kde jsou pokuty dle jeho slov "úplně jinde". Nakonec to raději nechal vyhnít.

Re: Zlodějské dopravní kamery

PříspěvekNapsal: pát 23 led 20:26
od řidičBOB
obávám se, že v takovémto případě nelze udělit pokutu za průjezd na červenou, jelikož vozidlo (a záznam z kamer to je schopen prokázat) do křižovatky vjelo na zelenou, pouze nemohlo pokračovat v jízdě - čili jiný přestupek.

Re: Zlodějské dopravní kamery

PříspěvekNapsal: úte 05 kvě 23:22
od ST4LK3R
Zdravím, omlouvám se, píšu na mobilu, mám otázku... jel jsem ve špičce zacpanou Kbelskou v Praze, ráno..směrem dolů.. Každou chvíli jsem stál a před světlama, které jsou hlídané tolika kamerama, že by se za to nestyděla ani Marylin Monroe, jsem zastavil vozidlo v úctivé vzdálenosti od čáry(cca na začátku pruhu který nabízí možnost odbočit vlevo) a začal přemýšlet o objízdné trase... neuvědomil jsem si úplně blízkost kamer a šáhl jsem za stání v koloně na telefon s mapama...chvíli jsem hledal a pak se kolona rozjela a já telefon odhodil a jel jsem v koloně dál... nicméně otázka zní, jak tyhle kamery fungují - jestli jsou schopné rozpoznat např. ono držení telefonu, nepřipoutání atd. Nikdy bych telefon za jízdy do ruky nevzal a tady jsem to udělal na blbém místě za klidu vozidla.. nicméně v přitomnosti kamer, přestože doufám, že jsem byl mimo dosah... stalo se vám něco podobného? Jsou ty kamery schopné toto řešit?

Re: Zlodějské dopravní kamery

PříspěvekNapsal: stř 06 kvě 07:06
od ctrl_j
To bych pustil z hlavy. Jednak nesmis drzet tel. predevsim za jizdy, pri stani v kolone je to nepostizitelne. Druha vec je, ze rozliseni tech kamer nebude na takove urovni, aby sel rozpoznat mobil od cehokoliv.

Re: Zlodějské dopravní kamery

PříspěvekNapsal: stř 06 kvě 09:00
od PetrL
Je rozdíl držet v ruce mobil a telefonovat? Protože to že mám v ruce mobil přeci nemusí znamenat, že telefonuji.
Rozumím, že na věnování se řízení se to dá svalit vždycky...

Re: Zlodějské dopravní kamery

PříspěvekNapsal: stř 06 kvě 09:14
od oxik
Podle paragrafu 7 Řidič nesmí:

c) při jízdě vozidlem držet v ruce nebo jiným způsobem telefonní přístroj nebo jiné hovorové nebo záznamové zařízení.

Takže podle mě je jedno, jestli jen držíš nebo telefonuješ s mobilem v ruce

Re: Zlodějské dopravní kamery

PříspěvekNapsal: stř 06 kvě 09:18
od ctrl_j
PetrL píše:Je rozdíl držet v ruce mobil a telefonovat? Protože to že mám v ruce mobil přeci nemusí znamenat, že telefonuji.
Rozumím, že na věnování se řízení se to dá svalit vždycky...

Ja (ani tazatel) nepsal nic o telefonovani, ktere zakon ve skutecnosti nezakazuje, nybrz o drzeni. Zakon totiz na podobne chytroliny pamatuje.