Pomoc s dovozem auta

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
wengous
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 11 zář 00:07

Pomoc s dovozem auta

Příspěvek od wengous »

Dobry den,

mam na Vas prosbu o radu. Bydlim v DE a mam tu prihlasene auto. Ale chci se stehovat do CR. Muzu autem dojet do CR, zaparkovat a sundat znacky, vzit jine auto a dojet do nemecka to odlasit? Jde mi o to, ze se vyhnu placeni 100 a vice eur za prevozni znacky, protoze stejne do nemecka zpatky pojedu. Jde to, nebo je tam nejaky hacek? Odhlasi mi to normalne v nemecku a v cesku prihlasi?
Dekuji, wengous.
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Pomoc s dovozem auta

Příspěvek od retron »

ano muzes, dokonce s tim autem muzes pul roku jezdit i na DE znackach. Pri odhlasce v DE budou chti jen papiry, dokonce se i zeptaji zda si chces znacky nechat na jine auto. Jenom tam asi budes muset udelat nejaky zapis na export pokud zustavas majitelem ty. V cesku asi budes muset udelat klasickou dovozovou technickou a vse okolo, ikdyz nevim zda je to nutne kdyz si stejny majitel, nejakou vyhodu maji diplomati. Jenom pozor nemuzes to v cechach nechat na verejne komunikaci bez znacek.
wengous
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 11 zář 00:07

Re: Pomoc s dovozem auta

Příspěvek od wengous »

Me jde proste o to, ze se stehuju z DE do cech. Ted o vikendu jedu do CR a vracim se v nedeli do DE, tak jestli to takhle jde. Jinak bych pozdeji musel delat nemeckou stk + prevozky (za chvilku nebudu mit platnou stk) a dal za prevoz auta 10 000...
Adminn14
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 09 kvě 15:09

Re: Pomoc s dovozem auta

Příspěvek od Adminn14 »

Dobrý deň prajem. Prosím vás potrebujem poradiť ohľadom českých prevozných značiek. Chem sa informovať či je možné predĺžiť dobu ŠPZ, nakoľko za niekoľko dní mi končí lehota českých špz a do tej doby nestiham íst s autom a doviezť ho na Slovenko. Aby som sa tu vyjadrila dosť jasne vysvetlím to: Kúpila som si ojazdené auto v Čechách na polícii mi pridelili České prevozné špz na 5 mesiacov. Bohužiaľ kvôli okolnostiam nebola som schopná ísť s autom na Slovensko, a ani v najbližšej dobe to nebude možné.
Odpovědět