Odjinud: Nechci nové auto

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od mmira »

Přes link na D-FENS jsem se dnes dopracoval k níže citovanému textu. Jak vidno, lidí, kteří by se bez pokroku pro pokrok obešli, je více.

http://www.zvedavec.org/naokraj/2011/03 ... e-auto.htm
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
merlin
Porsche Expert
Příspěvky: 1127
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Bratislava

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od merlin »

To by chcelo hlasovanie, ja sa pridavam
+1
Spaste svet od ľudí ktorý ho chcú spasiť
TomasK
Autoškolák
Příspěvky: 49
Registrován: pon 07 bře 15:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od TomasK »

Nie kazdy sa chce v aute len prepravovat z A do B. A takymto padom bude zo sofera len dalsi pasazier. Takze u mna podobne, hlasujem proti modernym serepetickam :ympray:
www.tomaskroner.com
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od mmira »

zajimave na tom clanku ale je presno to, ze autor ma auto pouze jako dopravni prostredek, zadneho mazlika ci nastavec na buhvi co. tedy zadny petrolhead. presto se mu nove auto nelibi.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
kazysvjet
Pan Řidič
Příspěvky: 347
Registrován: pát 18 bře 07:11
Bydliště: Bechyně

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od kazysvjet »

ja bych nove auto chtel, ale bohuzel mi ho nechce nikdo koupit.


doufam, ze jsem se timto nikoho nedotkl a nebudu smazan
jezdím pod své možnosti a jsem ovce
TomasK
Autoškolák
Příspěvky: 49
Registrován: pon 07 bře 15:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od TomasK »

mmira píše:zajimave na tom clanku ale je presno to, ze autor ma auto pouze jako dopravni prostredek, zadneho mazlika ci nastavec na buhvi co. tedy zadny petrolhead. presto se mu nove auto nelibi.
Ved prave, clovek nemusi byt zrovna nadsenec, ktoreho kazda snaha automobilky otupit suzitie s autom budi v noci zo spanku, aby si vsimol, ze tu nie je nieco v poriadku. Ale co my, co sa pred spanim modlime k hydraulickym servam, atmosferickym motorom a manualnym prevodovkam. My si mozme ist uz len piskat :ymparty:
www.tomaskroner.com
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od pavproch »

TomasK píše:Ale co my, co sa pred spanim modlime k hydraulickym servam, atmosferickym motorom a manualnym prevodovkam. My si mozme ist uz len piskat :ymparty:
+1
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od pjanda »

Myslim, ze je treba se na to podivat trochu jinak. Vzdy se najdou ti, kterym neco noveho, jineho vyhovovat bude a kterym nikoli. Bude tomu tak ci onak z rozlicnych duvodu, ktere si dokazu predstavit u ruznych typu zakazniku.

Problem pak urcite neni v tom, ze se neco takoveho vyrabi. Urcite se najde dost takovych, kteri by chteli, aby jim auto utrelo i pot z cela pote, co za ne vyresi krizovou situaci. Mne se to libit nemusi, ale je mi uplne jedno, pokud nekdo po takovem aute prahne, at si ho koupi. Potiz je v tom, ze neexistuje alternativa. Neni zadne bud to a nebo ono, je jen bud to a nebo nic a to za situace, kdyz existuje dost zakazniku, kteri by alternativu ocenili a radi zaplatili. Proste nemuze vzniknout.

Vedle nejakeho hypermoderniho auta neexistuje jednoducha alternativa, ktera by misto kopice elektroniky a pasivne bezpecnostnich prvku nabidla radeji nizsi hmotnost a overena spolehliva reseni. Nemuzete si dnes koupit ani kompakt typu Focusu I, coz je i na dnesni pomery technicky moderni auto. Nikdo vam ho nemuze nabidnout, protoze trh uz je natolik zregulovany, ze se neco takoveho do prodeju vubec nemuze dostat.

Ja opravdu nevolam po navratu o deset let zpet pro vsechny, nebranim pokroku, pokud nekdo takto soucasny vyvoj vnima. Chci jen, abych si i ja mohl koupit nove auto, ktere mi vyhovuje. Aby se moje poptavka mohla stretnou s adekvatni nabidkou. Ale proste jsem v tom omezovan, aniz by do toho ostatnim neco bylo. Ja tem, kteri chteji hypermoderni auto, svobodu volby dopravam, mne doprana neni.

Takze ja nemohu rici: "Nechci nove auto." Ja chci nove auto, jen ne z tech, ktera se dnes vyrabi...
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od pavproch »

ve všem krom níže vypíchnutého souhlas
pjanda píše:Vedle nejakeho hypermoderniho auta neexistuje jednoducha alternativa, ktera by misto kopice elektroniky a pasivne bezpecnostnich prvku nabidla radeji nizsi hmotnost a overena spolehliva reseni. ...
Existují vyjímky potvrzující pravidlo - třeba v kategorii "hardcore off-road" alternativa pro staromilce stále existuje - Defender
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od pjanda »

Vyjimky se v par tridach jeste najdou. Ale je jen otazka casu, nez vymizi, trend je bohuzel jednoznacny...
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Odpovědět