Stránka 1 z 7

Policie = fabrika na pokuty

PříspěvekNapsal: ned 27 bře 09:06
od Deli
nvm, kam s tim, ale dam to sem: http://www.lidovky.cz/stala-se-z-nas-fa ... _domov_spa :-o

// Oddeleno do noveho tematu, do toho puvodniho se to uplne nehodilo. - pjanda

Re: Policie = fabrika na pokuty

PříspěvekNapsal: ned 27 bře 09:33
od Reese
Překvapuje to někoho? Policie už dlouho nesleduje žádný bohulibý cíl, tohle je jen formální potvrzení dávno panujícího stavu. Pro mě je nejlepší policista ten, který dá co nejméně pokut, protože si ve svém okolí uměl zjednat pořádek. Ale to samozřejmě předpokládá, že to je člověk, který opravdu chce pomáhat ostatním, ne si tam jen snadno přijít k výplatě...

Myslím, že u nás je ten stav tak zvrácený, že už se to nedá dát dopořádku. Takže to ignoruju.

Re: Policie = fabrika na pokuty

PříspěvekNapsal: ned 27 bře 09:49
od goes
reese: to mohlo platit v odbre okrskaru, co mel svojich par ulic a to jeste dokazal ovlivnit jenom neco. Jenze takto policie nefunguje uz peknych par let. Pokud policistovi vjede do pripadne pridelenho okrsku ozrala on neovlivni nicim, sebelepsimi vztahy apod. to same, pokud tam nekdo nekoho pichne nebo okrade. Muze maximalne mistni obyvatele drzet zkratka, vybudovat si sit donasecu apod. to ano. ale to se posouvame do prvni republiky a do doby po roce 49. Dnes neco takoveho neni mozne a realizovatelne. Navic moznosti "delani poradku" jsou silne omezene, coz ostatne zde nekteri dokazuji tim, jak kaslou na dodrzovani vybraneho spektra zakonu ;)
Dobry policajt je ten, co pomaha a chrani. Umi pouzivat mozek a hlavne neni svazan tim, co mu reknou nadrizeni ze ma delat a jak to ma delat. Mnoho tech, co jsou v prvni linii a na ktere se primarne nadava za nic nemuzou, ti jen plni to, co jim prijde vzrchu a svuj nazor mohou tak maximalne vyblit do hajzlu.
Takze kdyz nadavat, tak an system, na zakony apod. ne na ty kluky, co jsou v terenu. Ti jsou ti posledni co jsou schopni ovlivnit to co a jak delaji.

Re: Policie = fabrika na pokuty

PříspěvekNapsal: ned 27 bře 10:05
od Reese
Systém a jeho vykonavatele nejde oddělit. Nemůžu říct, že systém je špatný, ale kluci to přece myslí dobře. Výsledek je spojením těchhle dvou faktorů a jeden má vliv na druhý.

Buď dělám práci podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, tj. dobře jak to cítim já, nebo ji nedělám vůbec. Ti co dneska u policie jsou a zůstávají musejí mít pocit, že to dělají dobře, tj. jim systém nevadí, tj. se na něj nemohou vymlouvat. Nemůžu je nijak omlouvat, výsledné fungování je především výsledkem jejich práce v rámci systému. A tím nemyslím jen ty co se potulují v ulicích, ale všechny, kteří u policie pracují. Vliv na výsledek má jeden každý z nich.

Ale důvody jsou celkem druhotné. Výsledek je vadný a mělo by se něco změnit, aby byl lepší. A protože nikdo nemění nic, ani se nepokouší, těžko jde očekávat nějaký posun. Proto už se tím netrápím, policie tu zkrátka funguje jako druhý berňák. Ne snad ze sta procent, ale do větší míry, než by bylo únosné...

Re: Policie = fabrika na pokuty

PříspěvekNapsal: ned 27 bře 10:17
od aikoN
Reese píše:Buď dělám práci podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, tj. dobře jak to cítim já, nebo ji nedělám vůbec. Ti co dneska u policie jsou a zůstávají musejí mít pocit, že to dělají dobře, tj. jim systém nevadí, tj. se na něj nemohou vymlouvat.


Ono se to machruje s těmito kecy, když člověk třeba nemá rodinu, kterou musí zaopatřit ;)

Re: Policie = fabrika na pokuty

PříspěvekNapsal: ned 27 bře 10:22
od Reese
aikoN: Kecy jsou spíš to co říkáš ty, každý má možnost najít si práci, která má smysl a přitom ho uživí. Tohle není žádná omluva. Pokud dělám něco co nemá smysl, peníze si za to stejně nezasloužím.

Re: Policie = fabrika na pokuty

PříspěvekNapsal: ned 27 bře 10:27
od aikoN
Co má a co nemá smysl je silně relativní.

A co se třeba mě týče, raději budu pobírat peníze za něco, co i dle mě smysl nemá, než abych viděl svoje děcka, jak nemají co do huby. Něco jiného je, když na výběr máš a můžeš jít jinam. Možná, že každý má možnost najít si práci, která ho uživí, ale není to tak, že jeden den dám výpověď a druhý den nastoupím jinam, víš ;-)

Re: Policie = fabrika na pokuty

PříspěvekNapsal: ned 27 bře 10:32
od Reese
Relativní nerelativní, řekni svůj názor. Tobě plán pokutování a odměňování podle něj přijde být OK? Mně ne.

Tenhle stav trvá roky, každý měl možnost ho dávno vyřešit. Kdo tam zůstává je s fungováním policie nutně spokojený a nářky neberu.

A pak prostě odmítám přijmout, aby někdo ze své neschopnosti dělal můj problém, a to hned dvakrát. Jednak zbytečnou prací a pak pokutováním něčeho, co by jinak ani nepokutoval jen proto, že to má v plánu.

Sorry, tohle je tak vadné, že cokoli jiného než odsouzení ve mně vyvolá akorát údiv.

Re: Policie = fabrika na pokuty

PříspěvekNapsal: ned 27 bře 10:37
od aikoN
Samozřejmě, že se mi současný stav nelíbí, sám mám kvůli tomu problémů víc než dost. Zdaleka ale nesouhlasím s tvrzením, že každý, kdo tam zůstává, je se systémem spokojený. Na fóru je každý generál, ale co si myslíš, že takový řadový policista zmůže? Nenech se vysmát, že každý měl možnost to dávno vyřešit. Jo, když nemáš co ztratit, dělají se taková gesta snadno, ale většina lidí o problémy nestojí a hledí si svého právě z výše zmíněných důvodů.

Re: Policie = fabrika na pokuty

PříspěvekNapsal: ned 27 bře 10:42
od Reese
Zmůže dělat dobře svou práci. Co naopak zmůžou nějaká hloupá pravidla, pokud budou všichni postupovat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí? Nic. Je to v člověku, ne na papíře, nelze vinit systém, je třeba vinit lidi. Kdo tam zůstává, je s tím buď spokojený, nebo klidně není, ale dělá to špatně tak jako tak. V obou případech je současného vadného stavu (spolu)strůjcem. Popřít to nelze, samo se to nestane...