Policie = fabrika na pokuty

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Policie = fabrika na pokuty

Příspěvek od goes »

Reese píše:goes: Takže tobě se současný stav líbí? Zdá se, že ano.

Já jsem se ozval jen proto, že mi vádí nářky někoho nad svou vlastní prací, kterou může sám ovlivnit. Když přišla řeč na systém, pak nemám pochyb o tom, že smysluplné hodnocení je jen podle výsledku něčí práce, ne podle míry využití prostředků sloužících k naplnění toho cíle.

To je celé, jdu se raději věnovat bohulibějším diskuzím než je tahle :)
zkus si to precist znovu a uvidis, zda mi soucasny stav vyhovuje nebo ne. Usnadnim ti praci - ne, nejsem. Ale to neznamena, ze budu souhlasit s necim, co povazuji za jeste horsi, nez soucasny stav. Umel bych si dany system "odpovednosti za revir" predstavit, pokud by pribyla nejaka slozka policie typu nejaky "pochuzkar" co by mel na starosti nekakou oblast a hodnotili by jej obyvatele dane oblasti + hodnotilo by se par parametru meritelnych, napr. POKLES nehodovosti, POKLES trestne cinnosti apod. ne to, ze za 1 nehodu je 1000 kc za 2 nehody 500 kc to je nesmysl. V takovem pripade a kombinaci, ktera by mela nejaka objektivni meritka a subjektivni, protoze tu cinnost dela ku prospechu dane oblasti by bylo pro mne prijatelne.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27031
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Policie = fabrika na pokuty

Příspěvek od řidičBOB »

Reese píše: Buď dělám práci podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, tj. dobře jak to cítim já, nebo ji nedělám vůbec. Ti co dneska u policie jsou a zůstávají musejí mít pocit, že to dělají dobře, tj. jim systém nevadí, tj. se na něj nemohou vymlouvat.
Ježíšíkriste - tohle je blbost jak dělo! Takové jednoduché uvažování je hodné chovance ústavu :-??
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27031
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Policie = fabrika na pokuty

Příspěvek od řidičBOB »

Reese píše:Dobrý policista ví, co se v jeho okolí děje a co je třeba udělat proto, aby byl stav lepší.
Člověče, pověz mi, co Ty víš o práci policie??? :-?
Neodpovídej - řeknu to za Tebe: HOVNO!
Naposledy upravil(a) řidičBOB dne ned 27 bře 20:02, celkem upraveno 1 x.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Smrťák
Letec
Příspěvky: 2818
Registrován: stř 16 úno 20:51

Re: Policie = fabrika na pokuty

Příspěvek od Smrťák »

Hovno je správná odpověď :ympeace:
Sbohem. Už tady nejsem. Mám dost všech for.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27031
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Policie = fabrika na pokuty

Příspěvek od řidičBOB »

goes píše:primarne policista neni odbornik na dopravni znaceni, vystavbu silnic apod. toto by mely resit jine slozky statu a navrhovat dopravni znaceni tak, aby silnice byly bezpecne.
To taky jiné složky řeší... PČR sice k některým těmto věcem své stanovisko vydává, ale to je tak vše.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Policie = fabrika na pokuty

Příspěvek od pjanda »

Myslim Bobe, ze nejsi zrovna nezaujaty ;) Vim, ze to lze vnimat i jako vhodnou osobni zkusenost, jak Te ale znam, moc s odstupem na to nehledis :)
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27031
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Policie = fabrika na pokuty

Příspěvek od řidičBOB »

pj: no, nevím... Ale nezaujatý jsem... :D Akorát nesouhlasím s tímhle povrchním vnímáním problému policie, které tady ten chytrák podsouvá. Ne nadarmo se říká, že ryba smrdí od hlavy. A téhle rybě už hlava páchne hezkých pár let.
Ten, kdo u této složky někdy pracoval tak velmi dobře ví, že jednotlivec, ale i skupina lidí vůbec nic nezmění. Leda se mohou dočkat nějaké boudy, vyhazovu nebo degradace - jako třeba Huml.
Třeba takové to "populární" měření: na prezidiu panuje shoda v tom, že rychlost zabíjí a piráti jsou lidé v silných vozech s protekční RZ (jelikož si to tak politici přejí). Čili je vydáno nařízení, že s tímto se musí bojovat...nařízení přejde na KŘ, které je rozešle na jednotlivá oddělení. Ta vytipují vhodná místa na provádění dohledu a chudák ten, co sedí v autě a měří, tak ten má v ruce přesný harmonogram, kdy a kde MUSÍ provádět dohledovou činnost. A jelikož krajští ředitelé mají rádi prémie, obvodní ředitelé taky a řadový policista prémií také nepohrdne, tak to vypadá, jak to vypadá - měří se tam, kde to sype a ne tam, kde by to mělo efekt vzhledem k BESIPu. Novinářům pak sami poskytují videa, které zachycují piráty, aby se o jejich výborné práci dovědělo co nejvíc hlavounů.
Ono samozřejmě ředitel OO moc dobře ví, že když bude plnit nařízení shora, tak se mu může stát, že mu lidé budou chybět jinde, nebude mít dostatek peněz na PHM a mnoho jiných problémů, na které také nedostane žádné peníze navíc, ale u PČR dělá už třeba 10-15 let a tak raději drží hubu a krok.
Ono mnoho napovídá i fakt, co za lidi jsou dnes ve vedení PČR, ředitelé DS za posledních xlet a o ministrech snad ani netřeba mluvit.
Ta problematika není jednoduchá...a věř, že již mnoho dobrých lidí opustilo řady PČR a na jejich místo nastupují karierní blbové - takže jestli si teď stěžujeme, tak vězme, že ještě není nejhůř!
Naposledy upravil(a) řidičBOB dne pon 28 bře 08:46, celkem upraveno 2 x.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
trent
Řidič začátečník
Příspěvky: 112
Registrován: čtv 17 úno 14:16

Re: Policie = fabrika na pokuty

Příspěvek od trent »

Já tedy nezaujatý snad jsem a musím říci, že souhlasím s BOBem a goesem. To co píše reese mi přijde jako velice idealistické řeči z pohledu 3. osoby, která se ovšem neumí nebo nechce vžít do role zúčastněných.
...enyky benyky na holý pupíky...
Odpovědět