Pojistník jiný než majitel - poraďte prosím

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Kecinpulach
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: úte 28 led 13:39

Pojistník jiný než majitel - poraďte prosím

Příspěvek od Kecinpulach »

Dobrý den,

jaká jsou rizika, pokud je pojistník auta u povinného a havarijního ručení jiný než majitel?

Pokud uvedu jako pojistníka tchána, platil bych 10tis, pokud to nechám na sebe, tak je to 17,5k (tchán má 55% bonus, já 10%).

Pokud bych náhodou boural, nestane se, že pojišťovna sice proplatí tchánovi náklady, ale pak je budou vymáhat po mě, jako po viníkovi?

Děkuju moc za odpovědi!
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Pojistník jiný než majitel - poraďte prosím

Příspěvek od retron »

žádná, s vyjímkou pojistek omezených na jednoho řidiče
Nabel
Autoškolák
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 21 lis 13:38

Re: Pojistník jiný než majitel - poraďte prosím

Příspěvek od Nabel »

Jak píše retron. Já jsem tak měl pojištěné auto dva roky na tátu a během toho řešil 2 pojistné události. Naprosto bez problému. Jenom se to nahlásilo a zajelo do servisu. Servis už si pak řešil sám s pojišťovnou nafocení a vyúčtování. Dokonce jsem to i sám nahlašoval a řešil to jako majitel s tím, že pojistníkem je otec.
Kecinpulach
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: úte 28 led 13:39

Re: Pojistník jiný než majitel - poraďte prosím

Příspěvek od Kecinpulach »

Děkuju Vám za odpověď. :)

Necukne se pojišťovna v případě nějaké větší škody? Např. srazím nějakou vysoce vydělávající osobu a ušlá mzda může jít do milionů... Nerad bych se do podobné situace dostal, i když je nepravděpodobná.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Pojistník jiný než majitel - poraďte prosím

Příspěvek od GeneHawkins »

Necukne. Akorát tchán přijde o měsíce bonusů a tobě se nové takhle nikdy nenačtou.
Kecinpulach
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: úte 28 led 13:39

Re: Pojistník jiný než majitel - poraďte prosím

Příspěvek od Kecinpulach »

Děkuju. Vyřeším to nakonec tak, že povinné nechám raději na sebe, budu mít klidné spaní a za ty roky se mi budou načítat bonusy... a havarijní napíšu na tchána - je tam větší úspora, odečítání bonusů bude tchánovi jedno, protože havarijní pojištění sám nemá a nejde v případě škodní události o tak velké částky, jako třeba v případě újmy na zdraví.
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Pojistník jiný než majitel - poraďte prosím

Příspěvek od retron »

to je nesmysl, navic za kombinaci povinného a havarijniho je další sleva tuším až 5% takze bych to neresil
davson12
Autoškolák
Příspěvky: 41
Registrován: úte 11 úno 11:17

Re: Pojistník jiný než majitel - poraďte prosím

Příspěvek od davson12 »

taky si myslím že je to jedno, kdo auto pojistil a kdo ho vlastní. To podle mě zákon neupravuje.
Arne1
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: ned 16 srp 11:37

Re: Pojistník jiný než majitel - poraďte prosím

Příspěvek od Arne1 »

retron píše:to je nesmysl, navic za kombinaci povinného a havarijniho je další sleva tuším až 5% takze bych to neresil
Nesmysl to není, opravdu se to může vyplatit. Dokonce může mít havárku u jiné pojišťovny. Jen může být problém s bonusy - v takovém případě nemusí pojišťovna přenést bonusy z povinného na havarijní.

Mimochodem, ještě jedna verze - auto přihlášené na otce (tj. mimo rizikovou kategorii do 25 let) a pojistníkem ty sám, tj bonusy jdou na tebe. Ještě je dobré mít v rodině dítě do 15 let, některé pojišťovny na to dají slevu.
Odpovědět