ESP - opravdový pomocník?

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Franta Lopata
Letec
Příspěvky: 1488
Registrován: čtv 11 srp 17:38
Bydliště: venkov

Re: ESP - opravdový pomocník?

Příspěvek od Franta Lopata »

Jenže ono to je vše o zisku, autoškoláci chtějí vydělat, takže projde většina na 1. pokus, další si to zopakují. Automobilkám se zvýšil počet potencionálních zákazníků. Čím více aut, tím více lidí v servisech, výroba autodílů, atd. Stát z toho má peníze na daních. Řidičák pro každého -> devalvace. Prostě je to jen o penězích.
Eurolopata - náš vzor! .::. d1.8t: Lopata je magor, jen se nemůžu rozhodnout jestli v dobrém či špatném smyslu toho slova. =))
Uživatelský avatar
Syčák
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 22 zář 12:51

Re: ESP - opravdový pomocník?

Příspěvek od Syčák »

Ještě si dovolím jednu opravdu smutnou historku. Můj kapitalista se rozhodl, že si pronajmeme jako firma na jeden den okruh ve Vysokém Mýtě a všichni zaměstnanci si tam můžou celý den zdarma blbnout a zkusit si, co jejich stroj a oni sami dovedou. Ukázalo se však, že o zdokonalování svých řidičských schopností má zájem jen hrstka lidí. Postoj ostatních reprezentuje názor naší slečny asistentky (25 let) která pravila že se nemíní nikde ztrapňovat, že opravdu nechápe, co by jí to přineslo a že rozhodně stráví svůj volný čas něčím užitečnějším. Při četnosti výskytu takových "motoristů" pak skončíme u "TVC". :-s
Uživatelský avatar
Franta Lopata
Letec
Příspěvky: 1488
Registrován: čtv 11 srp 17:38
Bydliště: venkov

Re: ESP - opravdový pomocník?

Příspěvek od Franta Lopata »

Buď rád za takového pana zaměstnavatele! Takové je třeba vážit zlatem!

Je to dobrý nápad, bohužel lidi nepochopili, že se jedná o akci pro jejich dobro, jelikož nikdo nejsme dokonalý a je stále co zlepšovat. Na slečnu asistentku prdí pes, ona už dokonalá je a proto je jen asistentka. Rozhodně i volba této akce, která asi byla myšlena i jako v rámci upevnění kolektivu (používá se pro to ten anglický zprasek - team building), je pořád lepší než aby kolektiv jel chlastat a souložit někam do lesů.

Bohužel automatická auta jsou krutou vizí blízké budoucnosti. Gaussova křivka to jasně dokládá.
Eurolopata - náš vzor! .::. d1.8t: Lopata je magor, jen se nemůžu rozhodnout jestli v dobrém či špatném smyslu toho slova. =))
Uživatelský avatar
Caddy
Letec
Příspěvky: 1333
Registrován: stř 16 úno 14:25
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Re: ESP - opravdový pomocník?

Příspěvek od Caddy »

Syčák píše:Ještě si dovolím jednu opravdu smutnou historku. Můj kapitalista se rozhodl, že si pronajmeme jako firma na jeden den okruh ve Vysokém Mýtě a všichni zaměstnanci si tam můžou celý den zdarma blbnout a zkusit si, co jejich stroj a oni sami dovedou. Ukázalo se však, že o zdokonalování svých řidičských schopností má zájem jen hrstka lidí. Postoj ostatních reprezentuje názor naší slečny asistentky (25 let) která pravila že se nemíní nikde ztrapňovat, že opravdu nechápe, co by jí to přineslo a že rozhodně stráví svůj volný čas něčím užitečnějším. Při četnosti výskytu takových "motoristů" pak skončíme u "TVC". :-s
jo, je to smutne, je mi pak uplne liti, co jsou ti lide za hovada...v jedne praci taky byl takovy navrh, byli jsme dva, kdo to chteli, ostatni hlasovali radsi pro bowling....

A kdyz se vratim do minulosti jeste dal, moje autoskola po ukonceni kursu davala zadarmo jednu lekci skoly smyku...ze sve skupiny jsem byl jediny, kdo tam prijel a jeste jsem priplatil jednu lekci navic pro manzelku...to halt byly uz papiry jiste, tak co by se lidi snazili, ze...
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: ESP - opravdový pomocník?

Příspěvek od goes »

a proc by mel chtit nekdo jit jezdit na okruh, kdyz ho rizeni nebavi? to je jako kdyby mi v praci rekli, zda nechci jit na kurz vareni, nebo si muzu vybrat neco jineho, taky tam nepujdu. tudiz spise mne udivuje, ze nekteri jsou tak omezeni, ze to nedokazou pochopit.

jinak u caddyho se nelze divit, pri jeho ridicskych schopnostech (a clenu rodiny) by mel ty kurzy absolvovat tak dvakrat denne.
Uživatelský avatar
Syčák
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 22 zář 12:51

Re: ESP - opravdový pomocník?

Příspěvek od Syčák »

Já myslel, že proto, aby se naučil líp jezdit. Aby snížil pravděpodobnost, že zabije sebe, nebo svoje děcka. Vaření mě nezajímá, tak holt nevařím, na kurzy kašlu, zajdu si do hospody. On si ale tágo nevezme a řídí sám. Navíc srovnávat společenskou nebezpečnost rozvařených špaget v porovnání se srážkou aut? Je jasný, že si děláš srandu.
Naposledy upravil(a) Syčák dne pát 23 zář 18:27, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16371
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: ESP - opravdový pomocník?

Příspěvek od pavproch »

@syčák ref odpověď koze: :ymapplause: :ymapplause:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: ESP - opravdový pomocník?

Příspěvek od beaumont »

No, já teda občas mám chuť za hnusný rozvařený špagety v hospodě taky někoho zabít... X(
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Jakub.K
Autoškolák
Příspěvky: 27
Registrován: pát 17 úno 08:18

Re: ESP - opravdový pomocník?

Příspěvek od Jakub.K »

Syčák píše:Ještě si dovolím jednu opravdu smutnou historku. Můj kapitalista se rozhodl, že si pronajmeme jako firma na jeden den okruh ve Vysokém Mýtě a všichni zaměstnanci si tam můžou celý den zdarma blbnout a zkusit si, co jejich stroj a oni sami dovedou. Ukázalo se však, že o zdokonalování svých řidičských schopností má zájem jen hrstka lidí. Postoj ostatních reprezentuje názor naší slečny asistentky (25 let) která pravila že se nemíní nikde ztrapňovat, že opravdu nechápe, co by jí to přineslo a že rozhodně stráví svůj volný čas něčím užitečnějším. Při četnosti výskytu takových "motoristů" pak skončíme u "TVC". :-s
což o to, paní asistentka na to má svobodné právo a těžko jí to zazlívat. Zamrzí spíš tací, kteří dělají ze sebe mistry světa, jezdí jako čuňata, ale když se nabídne možnost zorganizovat nějakou takovou akci na bezpečném vyhrazeném místě (pronájem okruhu atpd), hned slyším ty řeči, že nebudu si kurvit auto, likvidovat si gumy a jiné odmítavé výmysly.... Z takových lidí mám upřímně strach.

dost to souvisí s arognací, namyšleností a ješitností.. Neb s ničím jiným se ani na silnicích nesetkávám.
Michal82
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: ned 29 črc 11:12
Bydliště: TÁBOR
Kontaktovat uživatele:

Re: ESP - opravdový pomocník?

Příspěvek od Michal82 »

pokud jde o můj názor na ESP. začínal jsem jezdit na škodě Favorit, pak jsem si kouil Fabii 1,4 také bez jakékoliv elektroniky. 1.auto které ESP mělo byl Golf IV a současná Octavia II. Z náklaďáků ESP nemělo žádné s vyjímkou dodávky MB Sprinter kterou jsem měl když jsem začínal jezdit. Takže myslím že můžu posoudit rozdíl mezi autem s ESP a bez něj. můj závěr je takový že ESP je výborný pomocník který hodně pomůže v krizových situacích ale v žádném případě není samospásný. problém spousty řidičů tkví v tom že si myslí že když mají zimní gumy nebo ESP tak sníh, led a jiné sračky na silnici se vyskytující přestaly klouzat. já osobně ESP nevypínám. Vyjímku tvoří samozřejmě případy kdy se snažím vyjet třeba ze závěje. Tam je ESP k ničemu, protože snižuje výkon motoru
Odpovědět