Kupní smlouvy a další "papíry"

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Maze
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 14 říj 08:32

Kupní smlouvy a další "papíry"

Příspěvek od Maze »

ahoj, chci se zeptat proč je není v dokladech k vozidlu rok výroby? Podle mně by měl mít majitel právo, kdy bylo auto vyrobeno ne? Děkuji
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2041
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Kupní smlouvy a další "papíry"

Příspěvek od GeneHawkins »

Tak je nebo není?

A proč by to mělo být v TP? Co s tím má společného stát, aby to měl mít v registru??
Uživatelský avatar
ultima ratio
Letec
Příspěvky: 1192
Registrován: sob 18 čer 19:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupní smlouvy a další "papíry"

Příspěvek od ultima ratio »

Maze píše:... Podle mně by měl mít majitel právo, ...
"Vigilantibus iura scripta sunt." Svá práva bys měl znát a ne se na ně ptát nebo je jen předpokládat. Každý má jen taková práva, která si dokáže prosadit. Aby je mohl prosazovat, tak je musí nejdříve znát.
Fine
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: sob 12 říj 17:29

Re: Kupní smlouvy a další "papíry"

Příspěvek od Fine »

nemyslíš tím rozdíl mezi rokem výroby a rokem uvedení do provozu????
PajanH
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: pát 11 říj 10:43

Re: Kupní smlouvy a další "papíry"

Příspěvek od PajanH »

Tvůj dotaz je dost zmatený. Ale když to vezmu k jádru věci, tak od roku 2001 už v TP není uváděný rok výroby vozu, ale datum prvního uvedení vozidla do provozu. Tahle změna je nevýhodná především v případě, že kupuješ nové auto. V technickém průkazu máš uveden rok, ve kterém automobil kupuješ (uvádí se do provozu), logicky. Ale auto mohlo být vyrobeno například o rok, ale i o delší časový interval dřív a tobě je prodáno jako úplně nové.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2041
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Kupní smlouvy a další "papíry"

Příspěvek od GeneHawkins »

Není to problém zjistit z VINu a státu po tom nic není, tak k čemu by to tam bylo?
řidič012
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 16 říj 12:57

Re: Kupní smlouvy a další "papíry"

Příspěvek od řidič012 »

PajanH píše: Ale auto mohlo být vyrobeno například o rok, ale i o delší časový interval dřív a tobě je prodáno jako úplně nové.
toto se mi stalo. Koupil jsem „nový“ auto s tím, že by mě ani nenapadlo, že by noví nebylo. Po nákupu jsem si ověřil rok výroby (před nákupem jsem to vůbec neřešil, proč taky, ale přišla mi nabídka tý služby přímo od prodejce, tak jsem to ze srandy vyzkoušel, bylo to zadarmo) a zjistitl jsem, že je auto o dva roky starší. To mi spadla brada. Když jsem prošel smlouvu, tak jsem zjistil že tam není nic o datumu výroby, ale jen o uvedení provozu. Zavolal jsem do prodejny a tam mi to potvrdili, s tím že auto je v pořádku, jen stálo na skladě. Bohužel, až ho budu prodávat tak se tyhle dva roky na ceně určitě projeví…
Maze
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 14 říj 08:32

Re: Kupní smlouvy a další "papíry"

Příspěvek od Maze »

Ano, to jsem myslel, proč je tam rok uvedení auta do provozu místo roku výroby.
GeneHawkins píše:Není to problém zjistit z VINu a státu po tom nic není, tak k čemu by to tam bylo?
a kde to zjistím, když mi to prodejce nechce říct?
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2041
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Kupní smlouvy a další "papíry"

Příspěvek od GeneHawkins »

To je mi sice divný, ale většinou (podle značky) to jde zjistit z elektronického katalogu, pokud se to tedy nedá vyčíst z VINu přímo. Co je to za značku?
Fine
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: sob 12 říj 17:29

Re: Kupní smlouvy a další "papíry"

Příspěvek od Fine »

Ověř si to přes ROKVY u Cebie, jde to i přes sms
Odpovědět