dopravni nehoda a reseni s pojistovnou

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
tomtom
Adept autoškoly
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 19 zář 18:29

dopravni nehoda a reseni s pojistovnou

Příspěvek od tomtom »

Dobry den,

dnes rano jsme meli lehkou dopravni kehodu.. sepsali jsme to bez policie, nafotili atd.. ale uplne jsme zapomneli urcit vinika.. ted zpetne s panem bude uz jen tezka dohoda, on bude tvrdit ze jsem ji zavinil ja a ja ze on.. takze neresme kdo je vinik a kdo ne, protoze auto musim nechat co nejdriv opravit, potrebujeme s nim jet do zahranici a penize navic nejsou..

na aute mam na odpis predni dvere, zrcatko a nejake pohle rizeni (pri zataceni na jednu stranu to jde hrozne z tuha jako by nesel posilovac).. takze buh vi co s tim bude a jaka skoda tam je.

platim si povinne i havarijko, na pojistovnu jsme to zatim nehlasili (stalo se to rano a cekam stale na cislo jeho pojistky pac podle SPZ si ho pojistovna nenasla a 2. tam byl problem s tim vinikem).

jak bych mel postupovat aby mi pojistovna opravu v servisu proplatila? Nevadi mi vyuzit havarijko i kdyz pak mesicne budu platit o nejake penize navic?

pochopil jsem, ze mam tyto moznosti:
1) nahlasit se jako vinik (prpoplati mi pak ale pojistovna opravu?)
2) nahlasit to na havarijko a on at si to taky nahlasi na havarijni pojisteni. proplaceno bychom meli dostat oba
3) vinu uzname oba 50/50 (pokud oprava bude stat 30tis, pojistovna mi zaplati jen 15 a 15 je, chapu spravne?)

jsem u ceske pojistovny.


dekuji za tipy jak postupovat.


T.
Uživatelský avatar
ultima ratio
Letec
Příspěvky: 1192
Registrován: sob 18 čer 19:24
Kontaktovat uživatele:

Re: dopravni nehoda a reseni s pojistovnou

Příspěvek od ultima ratio »

Pokud to chceš řešit přes havarijní pojištění, tak je jedno, kdo je viník, pojišťovna proplácí vše (krom amortizace). Přes povinné ručení to už asi stejně řešit nemůžeš, když nemáš sepsán euroformulář, protože jinak bys věděl jak jeho pojišťovnu, tak i kdo se cítí nebo necítí jako viník.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: dopravni nehoda a reseni s pojistovnou

Příspěvek od Jenyk »

Když jste to sepsali, předpokládám že do formuláře a tam je myslím viník uveden?
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: dopravni nehoda a reseni s pojistovnou

Příspěvek od GeneHawkins »

ultima ratio píše:Pokud to chceš řešit přes havarijní pojištění, tak je jedno, kdo je viník, pojišťovna proplácí vše (krom amortizace).
Amortizaci jo - spoluúčast ne.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: dopravni nehoda a reseni s pojistovnou

Příspěvek od GeneHawkins »

Jenyk píše:Když jste to sepsali, předpokládám že do formuláře a tam je myslím viník uveden?
Explicitně není. Jen by tam měly být zaškrtnuty okolnosti, ze kterých by viník měl být zřejmý.
Odpovědět