S větrem ve vlasech....

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od pavproch »

Neska podvečer nebo zítra ráno konečně (snad, předpopičasí slibuje příjemně) vytáhnu m4Zlika ..... byl hodně moc studený začátek a průběh jara, doteď mě to ani nenapadlo.... ale fčíl už jo .... baterka dobitá, tlak v kolech zkuntrolovaný, ale stejně mám v hlavě "paniku" - Nastartuju (od posledního startu to bued už bratru 8 měsíců)? A co všechno se na palubovce rozsfítí/poséře?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od pavproch »

Tak. Rozvítily se (jenom) dva "prošvihnuté" in/g)tervaly, vynuloval sem a vyrazil s větrem ve vlasech: Krásná podvečerní vyjížďka, šikmé slunko = blbě bylo vidět ze/do stínu, ale jinak fpoho. N52B30 se "sport" režimu je výrazně lepší než N52B30 v "normal" režimu (brambor2 jiný nemá, člověk si na to zvykne a až zkusí "sport", zjistí, jaký je to rozdíl). A zajímavé srovnání - brambor2 i m4Zlik mají vzadu svor, oba stejný Quaife a .... každý se chová jinak, v bramborovi2 pod plným na výjezdu ze zatáčky krásně vykrojí oblouk, zatímco m4Zlik má tendenci ten oblouk (dost) narovnávat. Zajímavé srovnání, jaxe stejné věci chovají jinak. Pro velký úspěch zítra ráno píchám prci a du m4Zlikovat zas.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5425
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od M.Z. »

Pokud nechčije, tak poctivě najíždím denně km s vichrem ve vlasech cestou do práce. Ten den, je pak hned lepší.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od pavproch »

Právě, že.... sem neska ráno vyjel směr prce (oklikama - mám to 2,2 km, ale najel sem asi 150km) a od západu šly šedivé mrky, pak zašlo za ně slunko a začlo scát, takže střecha nahoru a dojel sem tak.... to se mi (m4Zlikovi) asi pět let nestalo, aby zmok (od deště). :ymhug: Ale inak fajný výlet.

EDIT: Anapadlo mě to samé - dyž bude fčíl přes léto hezky tak yezdit do prce (oklikama) m4Zlikem.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od pavproch »

Kura, neska moc nechybělo a m4Zlika sem mohl bouchnout.... (jako i minulý pátek) sem to i neska vzal do prce m4Zlikem (opět - mám to 2,5km, ale najel sem asi 200) a.... při vyjížďce (pod Smrkem v Beskydech) - velmi úzká lesní cesta (kupodivu bez zákazu vjezdu) s kvalitním asfaltem (proto tam ráth yezdim) kde se dvě auta blbě na těsno vyhýbají, zatáčka se štěrkem a... zrovna proti mě jeden jel, taky ne zrovna pomalu, na tom štěrku to klouzalo (=nebrzdilo) a už sme se natěsno vyhýbali v mnohem vyšší rychlosti než by bylo zdrávo.... ale vyšlo to, ufffff.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od pavproch »

Neska ráno se to zase sešlo - počasí, nálada + fčera sem fprci zarval šponu = ráno sem jel do prce m4Zlikem a opět 2,5km = 180 km. Křasné vyvětrání hlavy, doslova.

Akoráth, už sem to tu spal loni, fčíl už zase: jedu (zahřáto = dynamicky = nad 4,5toček), brzdím motorem a pak chcu přidat = lehce cukne. Brambor2 (stejný motor N52B30, ale bez "Sport" režimu) tohle nedělá, jde za plynem v těchto přechodech (z brždění motorem do tahu) plynule, bez cuknutí. Musím to ještě vyzkoušet v m4Zlikovi v "normal" režimu, abych zistil, esli to není "vlastnost" Sport režimu.

A ještě jeden poznatek z nešních cest skrz Beskydy: je stavební sezona, staví se chodníky (skoro všude, i tam kde je malý provoz pěšáků na cestě = mezi obcem apd.) - na 180 km myslím 9x světla, no.... (z toho jen jednou oprava mostku, jinak opravdu jen ty chodníky)

Jo, a stárnu/měknu, no..... na výlety s m4Zlikem sem jezdíval v průměru za 15-16/100, neska sem po výletu bral plnou a (skutečný) průměr "jen" 14.... už to není,co to bývalo
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od pavproch »

Ref cuknutí: Taxem to cestou z prce zkoušel v "normal" (za ty roky co m4Zlika mám, to bylo snad poprvé, co sem jel v "normal" režimu, je to pro mě už automatické po startu hned přepínat do "sport" a až potom vyjíždět) a... necuká (= čuli je to asi nějaká chtěná? nebo nechtěná? vlastnost "sport" režimu) ale taky (ne)jede jak scíplý pes, brrrrrr. Takže to dál řešit nebudu.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od pavproch »

Nedělní podvečerní vyjížďka skrz Beskydy se líbila, provoz sice byl, ale přiměřený a hlavně bez nebezpečných situací nebo PaChu.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od pavproch »

Vyšlo to (pičasím) sqěle: fčera odpo/večer bóřka a scanec, ráno slunečno + měl sem čas = do práce sem jel m4Zlikem (opět krapet oklikou, no = 200 km). Křasne, bez pachu, jen pár náklaďáků, fajne.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od pavproch »

Repete - opět sem jel do práce (2,5km) oklikou = skoro přesně 200 km skrz Beskydy. Fajne, ke konci už trochu moc horko (slunko peče fest). Provoz i na "lesních" silničkách (vybírám si ty s lepším asfaltem a bez zákazu vjezdu, samozřejmě) značný, v úzkém sem se vyhýbal snad 5x (vždycky ale jen osobák, žádný kamjon se dřewem).
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět