S větrem ve vlasech....

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2798
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od jarka »

Často si reknu jak už mě.miata vlastně až tak neba a pak si dá člověk 150podvecernich km a to auto mě vždycky zase dostane - boží to dneska bylo :x .
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od pavproch »

Neska sem se "urval" na bajku, tak zítra restday (od bajku) = stanu brzo a brmbrmbrm. :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od pavproch »

Tak jo, podařilo se mě vstát v pět bez budíka, snídaně a kafe a hned po šesté už sem brmbrmbrm. 250 nádherných kilometrů skrz naskrz Beskydama převážně s nulovým resp. minimálním provozem, před devátou se začaly objevovat auta a po deváté začalo být na cestách přímo peklo (provoz víkendářů = katastrofa za volantem - okolo Šanců v těch krásných zatáčkách třicet, aby následně přes Bílou rovně v obci vosumdesát, nečekané brždění když vůbec není třeba brzdit atd... prostě peklo ), ale to už sem mířil domů. Celý výlet bez problémů či pachu, až těsně před chalupou sem zhluboka dýchal (ani doklady nechtěli). :D

Jo a hned pošesté ráno cesta na Pustevny (sem očekával pusto jak na sahaře) bylo asi vosum čadících dodávek s prodejcema, anžto sa stěhovali prodávat cetky na Pustevny... neska tam jsou "oslavy" Kyrila a Metuda....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od jerry »

jarka píše:Často si reknu jak už mě.miata vlastně až tak neba a pak si dá člověk 150podvecernich km a to auto mě vždycky zase dostane - boží to dneska bylo :x .
Mám to stejně. Říkám si, sportík fajn, ale pak sednu do miaty a je to ještě lepší ;)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od pavproch »

Vždycky když delší dobu jezdím jen bramborem2, taxi libuju, kam sem ho jízdně/podvozkově posunul a jak je v něm N52 krásně kultivovaný. Pak sednu do m4Zlika, přepnu do sport modu a nestačím se divit, kolik dravosti, radosti a elánu je v něm skryto. A do toho ještě EDC tlumiče, taky ve sport režimu. Už sem se tak nějak (v hlavě) smířil s tím, že z brambora2 prostě m4Zlika neudělám, ale stejně mě to srovnání vždycky (m4Zlik mile, brambor2 nemile) překvapí. Ale radost je to obojí řídit, vo tom žádná.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od pavproch »

Tak jo, sem vstal brzeji a celé dopoledne bylo brmbrmbrm skrz naskrz Oderské vrchy (Libavá, Kružberk, Slezská Harta). Křasa. 330 kiláků = 49litránků Vervy100, PaCh nepřítomen, pouze Ka bouda u Janoštíka a potom stacionár v Kopřivnici. Kupodivu prázdninový (+ všednodenní) provoz snesitelný.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od pavproch »

Jo, perlička z nešního větru ve vlasech - II/444 od Domašova na Město Libavá, těsně před vjezdem do Libavé cestu kříží "tankodrom" (doslova - cesta pro tanky) a i když tam je značka pozor křížení s tankem, tak mě asfalt příčně silně rozrytý od pásů docela vystrašil.... ale tank sem žádný neviděl.... :D

EDIT: Vlastně viděl - jedna T72 (nebo co to je za typ) stojí před VOP v Šenově u NJ.....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od pavproch »

To sem zvjedaff, zítra mám (protože mě už po 14dnech dovolené = sportu opravdu bolijou haxny) restday (od sportu), předpopičasí je víc nejistá než jistá, uvidíme jestli bude ráno m4zlikovatelno nebo ne.... :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
HOUZJ5AJ
Řidič začátečník
Příspěvky: 157
Registrován: stř 11 črc 13:45

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od HOUZJ5AJ »

Jupi, po dlouhé době krásných cca 60 km za cca dvě hodinky, super kochaci vyjizdka :D Ale čím víc s tím jezdím, tím víc se obavám, ze 1000mil. československých by v tom byla silenost ;) Ale třeba se někdy hecnu... Jen se chudák stará nějak hreje, mechanik bude mít zas práci...
4.4 V8 390 kW, 5.0 V8 338 kW
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od pavproch »

Tak jo, neska po delší době zase byl vítr ve vlasech - sice semi nepodařilo stát až tak brzo, jaxem chtěl (mi bylo lenivo natahovat buďyka, "to stanu" a prd, velebnosti), ale před sedmou sem už brmbrmbrm a do desíti natočil asi 250 km po Beskydech, prakticky bez provozu a to i přes prázdniny. Akoráth sem hned při vyjetí měl dva (varovné) zážitky - PaChová oftáka stála hned po výjezdu na hlavní, já ji nečekal, tak kolem nich v (neobydlené části) obce asi sedumdesát ale nechali ňa být a hned o kus dál se proti mně ze stínu (šikmé ostré slunko v sedum ráno) vyřítil pumpičkář skoro v protisměru. Zbytek výletu sem si dával pozor, ale byto to už bez další mimořádné události.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět