S větrem ve vlasech....

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od pavproch »

venku plus 15, zoncna, bezvětřo.... před chvílí sem na I/647 mezi Ovou a Bíloffcem dojel stříbrnou e85 se střechou dole a dlouhovalasou blondinou na sedadale spokujezdce... kra, sem se úplně zasnil.... :D

ešče 14dní.... pokud nebudu lyžovat... :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od pavproch »

Kdesyk tu kdosik napsal, že už odzimoval... já taky, částečně.... napíchnul sem m4Zlika na C-tek.... a tím sem myslím (při pohledu z wokna - kura, já mám takovou radost! :skiing smiley in plural:) na dost dlouhou dobu s odzimováním skončil... :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od pavproch »

neska poprvé v letošním roce mi cukalo rukama, dyž sem vpodvečer dojížděl domů, venku slunko, plus patnáct .... mno, ještě dolyžujeme a pak sa uvidí.... :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od pavproch »

Jo, asi se mi to pomalu v hlavě začíná přepínat na "letní" provoz.... jaxem asi 20 minut seděl ve Smokovci na Autobusnádru a lelkoval tam na sluníčku, taxem sledoval provoz okolo .... a jak projelo okolo Audi A4 kábro se střechou dole, taxem se i zasnil (a ne málo).... brmbrmbrm....... jj, ještě asi zítra skialpo v ta3, možná ještě i v úterý a šlus julius a přepnu si to v hlavě na ostro... teda s dočasným přepnutím zpět na "zima" po dobu Happy ending week v Tignes (2-9.5.2015) ...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od pavproch »

Jaxem tu psal o tym přepínání v hlavě na "léto", taxa mi to neska přepnulo anjcvaj.... :D

Neska bylo první jarní větrání vlasů... ale jen asi 30km (k benzince dofouknout kola a mírnou oklikou přes Soláň z5).... :p Sic zoncna sfítí, tak je ještě zimečka na pacinky.... :ymblushing:

První jízdní dojmy po zimních úpravách ve zkratce:

m4Zlik to přes zimu nezapoměl, a já asi taky ne.... :ymhug:

A fčíl podrobněji:

- tužší a kratší pružiny a stabíky to docela fest přitvrdily.... fčíl sou nejměkčí částí podvozku OEM adaptivní tlumiče (i ve "sport" se zdají být krapet měkší a houpavější, než by se slušelo k přitvrzenému podvozku, ale asi si na to pude zvyknout...

- investice do zkrácení diffu byla velmi, velmi výnosná..... ty woe, to fčíl jede jak z praku.... jednoznačně nejpomalejší částí auta je fčíl řidič.... :D

- elektrický posilovač ve "sport" je oproti hydraulice (mám fčíl v 3er komplet novou převodku řízení i čerpadlo) úplně "němý" (neřekne ale lautr vůbec nic o tom, co se děje pod předníma gumama), zato je až nepřiměřeně tuhý..... chjo no, proč? (to tam dali?)

Ve čtvrtek má být až prý 23st, takže asi budu větrat vlasy poněkud důkladněji.... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od pavproch »

Jo, a ještě dodatek.... teprve po skoro půlročním absťáku a denním používání "nevychované" N53 člověk opravdu docení sametovost, kulturu chodu (i za studena) a dokonalou ovladatelnost N52.... ^:)^

Kdosyk sa buď tu nebo na bmwklubu zcela nedávno ptal, který z těch dvou motorů je lepší a já mu odpověděl, že nevím.... omyl, vím.... :x
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od Vana »

pavproch píše:- investice do zkrácení diffu byla velmi, velmi výnosná..... ty woe, to fčíl jede jak z praku......
jak se vypořádal se změnou stálého převodu rychloměr ?
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od pavproch »

nemám tušení.... to byl takovej šrumec, že sem nestihnul sledovat... příště se polepším
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od pavproch »

Tak neska sem větral krapet víc - circa 2 hodky podbeskydím = asi 120 kiláků... a bylo to fajne.... i potkal se, zamával a zablikal na: Eos, 1er s ukradenou střechou, miatku a Chrysler Le Baron nebo jaxa ta hranatá starší emerika menuje...

@vana: na funkci tachometru, zdá se, zkrácení diffu nemělo vliv: když mi tachio ukazuje 60kmph, vesnický stacionár ukáže 56-57, když tacho 80, tak stacionár 75-77.... což je imho stejně jako loni, před zkracováním... čili bych tipoval, že si tacho bere signál od kol, ne pohonného ústrojí
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: S větrem ve vlasech....

Příspěvek od Vana »

o.k., dík zajímalo mě to
Odpovědět