Totální škoda u pojistného

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
AvsFan
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: stř 15 kvě 12:01

Totální škoda u pojistného

Příspěvek od AvsFan »

Zdravím Vás,

chtěl bych se zeptat ohledně totální škody u pojistného. Mám Fabii z roku 2007 a stalo se mi, že do mě z boku narazil jeden člověk. Teď čekám na člověka z pojišťovny, až zhodnotí škodu. V servise mi ale zatim řekli, ze škoda může být vyšši, než hodnota auta a že pak mi pojištovna vyplatií pouze hodnotu auta.

Co v takovém případě můžu dělat? Já chápu, že pojišťovna nebude platit víc než je hodnota auta před nehodou, ale z pohledu člověka, který nic neudělá špatně, mi to taky nepřipadá úplně korektní.

Díky za odpovědi.
Atomas
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: úte 14 kvě 07:40

Re: Totální škoda u pojistného

Příspěvek od Atomas »

Nevěšte hlavu, pojišťovna by měla opravdu hradit skutečnou škodu, což znamená obvyklou cenu vozidla před nehodou. Patrně bude od škody odečtena cena zbytků, která bude stanovena elektronickou aukcí pojišťovny, kdy bude záležet pouze na Vás, zda odkup vraku využijete, nebo se pokusíte prodat vrak sám a dráž. A nakonec - je lepší si koupit srovnatelné auto a nebourané, než nechávat opravit totálku.
Uživatelský avatar
Dallen
Mistr volantu
Příspěvky: 856
Registrován: sob 17 pro 16:02

Re: Totální škoda u pojistného

Příspěvek od Dallen »

Přesně tak, je docela fajn auto prodat na šroťák. Pojišťovna ze sumy odečte hodnotu vraku (maj na to nějakou tabulku) střelim 10t. Když zajedeš na šrotak, prodaš tam auto za 15t, ale nechaš si napsat smlouvu třeba na 8t. a tu doložiš pojišťovně tak si dalších 7t. v plusu
AR166V6, F850 Special
EX^3 AR 156TS EX^2-Š120, EX^1 fáčko
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Totální škoda u pojistného

Příspěvek od GeneHawkins »

Dallen píše:Přesně tak, je docela fajn auto prodat na šroťák. Pojišťovna ze sumy odečte hodnotu vraku (maj na to nějakou tabulku) střelim 10t. Když zajedeš na šrotak, prodaš tam auto za 15t, ale nechaš si napsat smlouvu třeba na 8t. a tu doložiš pojišťovně tak si dalších 7t. v plusu
To ani náhodou. Jde to přes aukci a na vydraženou cenu se jinak nedostaneš...

Může se jednat o tzv. ekonomickou totálku, kdy u dealera se to opravdu nemusí vyplatit opravit, ale v jiné opravně (např. smluvní pojišťovny) ano. Poptej se, jaký je tam rozdíl mezi časovou hodnotou a výpočtem ceny opravy a zvaž, jestli se ti to nevyplatí přeci jen nechat opravit. Mimochodem - máš nárok na náhradní vozidlo zdarma po dobu opravy nebo (pokud to nebudeš opraovat) než dostaneš peníze.
AvsFan
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: stř 15 kvě 12:01

Re: Totální škoda u pojistného

Příspěvek od AvsFan »

GeneHawkins píše:
Dallen píše:Přesně tak, je docela fajn auto prodat na šroťák. Pojišťovna ze sumy odečte hodnotu vraku (maj na to nějakou tabulku) střelim 10t. Když zajedeš na šrotak, prodaš tam auto za 15t, ale nechaš si napsat smlouvu třeba na 8t. a tu doložiš pojišťovně tak si dalších 7t. v plusu
To ani náhodou. Jde to přes aukci a na vydraženou cenu se jinak nedostaneš...

Může se jednat o tzv. ekonomickou totálku, kdy u dealera se to opravdu nemusí vyplatit opravit, ale v jiné opravně (např. smluvní pojišťovny) ano. Poptej se, jaký je tam rozdíl mezi časovou hodnotou a výpočtem ceny opravy a zvaž, jestli se ti to nevyplatí přeci jen nechat opravit. Mimochodem - máš nárok na náhradní vozidlo zdarma po dobu opravy nebo (pokud to nebudeš opraovat) než dostaneš peníze.
Diky za odpovedi.

Opravdu? To jsem nevedel. Takze staci v tom servise zazadat o nahradni vozidlo a oni mi ho musi poskytnou zdarma?
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Totální škoda u pojistného

Příspěvek od GeneHawkins »

Kdekoliv, ale za rozumno. Nepůjčí ho zdarma, ale pojišťovna to zaplatí z pojištění viníka. Ve smluvní opravně pojišťovny to pak proběhne opravdu zdarma - pojišťovna to zaplatí rovnou opravně.
Odpovědět